بری سیلبرت، رئیس DCG به سهامداران می نویسد، جامعه واکنش نشان می دهد

بری سیلبرت، رئیس DCG به سهامداران می نویسد، جامعه واکنش نشان می دهد


نامه بری سیلبرت به سهامداران تنها چند ساعت پس از آن بود که کامرون وینکلووس نامه ای سرگشاده به او نوشت و او را به کلاهبرداری از مشتریان متهم کرد.

پس از اینکه بازتاب رئیس گروه ارز دیجیتال (DCG) اشتباه شد، جامعه ارزهای دیجیتال با یک روز پر درام دیگر بیدار شده است. بری سیلبرت، رئیس DCG، در 10 ژانویه نامه‌ای به سهامداران نوشت که وضعیت بازار کریپتو و رشد FUD در اطراف شرکت را منعکس می‌کرد. DCG شرکت مادر جنسیس گلوبال کپیتال، یک شرکت وام‌دهی ارزهای دیجیتال، و Grayscale، مدیر دارایی‌های ارزهای دیجیتال پیشرو در جهان است.

در این نامه، سیلبرت به مشکلات رو به رشد پیرامون DCG و شرکت های تابعه آن به دلیل آلودگی بازار نزولی و FTX پرداخت. او گفت که انفجار بازیگران بد و شرکت های رمزنگاری پیشرو صنعت را تحت تاثیر قرار داده است و خاطرنشان کرد که “DCG و بسیاری از شرکت های پرتفوی ما از تأثیرات آشفتگی فعلی مصون نیستند.”

در نیمه دوم نامه، سیلبرت به سوالاتی درباره رابطه خود با FTX، قرارداد وام خود با جنسیس و موارد دیگر پرداخت. او گفت که Aid Genesis یک “رابطه تجاری و وام دهی” با Three Arrows دارد و 250000 دلار در دور سرمایه گذاری سری B FTX در جولای 2021 سرمایه گذاری کرد. DCG همچنین بین ژانویه تا مه 2022 500 میلیون دلار با نرخ بهره 10 تا 12 درصد وام گرفت. ٪ و در حال حاضر به Genesis Capital 4550 دلار بیت کوین (BTC) به ارزش 447.5 میلیون دلار به دلار و 78 میلیون دلار در ماه مه 2023 بدهکار است.

مربوط: مشکلی نیست: بحران DCG احتمالاً شامل فروش زیادی نخواهد شد – Novogratz

اما چیزی که جامعه ارزهای دیجیتال را بیشتر متعجب کرد این بود که سیلبرت از پرداختن به اتهامات خود که تنها چند ساعت قبل از نامه کامرون وینکلووس مطرح شد، خودداری کرد. Winklevoss در 10 ژانویه نامه ای سرگشاده به هیئت مدیره DCG نوشت و گفت که مدیر عامل شرکت بری سیلبرت برای اداره شرکت “ناشایست” است. او همچنین سیلبرت را به کلاهبرداری از مشتریان و پنهان شدن پشت وکلا متهم کرد. طبق گزارش ها، جنسیس 900 میلیون دلار به جمینی بدهکار است.

الان رای بدهید!

یک کاربر در توییتر نوشت که این نامه نشانه این است که مردم ممکن است پول خود را پس نگیرند. کاربر دیگری تاکتیک های سیلبرت برای خرید سهام GBTC از طریق فروش بیت کوین قرض گرفته شده را زیر سوال برد. نوشت:

بنابراین شما بیت کوین را قرض کردید، آن را فروختید و سهام GBTC را خریدید؟ در غیر این صورت، من مطمئن نیستم که چگونه با بیت کوین از منافع GBTC محافظت می کنید.

سایر اعضای جامعه کریپتو سیلبرت را مقصر دانستند. انحراف ادعاهای در دست و همچنین به نام شما نامه یک “تاکتیک روابط عمومی” است.

چند کاربر ادامه دادند مقایسه کنید تاکتیک‌ها مشابه تاکتیک‌های دو کوون، یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های Terraform است، در حالی که دیگران حدس و گمان او گفت که این نامه به احتمال اخراج سیلبرت اشاره دارد و او ممکن است در هفته های آینده شغل خود را از دست بدهد.
نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉