ضبط منتشر نشده دیوید بووی به عنوان موسیقی NFT آغاز شد


Gala Music، یک شرکت زیرمجموعه Web3، 3003 NFT را با نسخه منتشر نشده “Let’s Dance” دیوید بووی در 14 آوریل راه اندازی می کند که سود آن به خیریه ها تعلق می گیرد.

نسخه ای که قبلاً منتشر نشده بود از دیوید بووی”بیا برقصیم“، به عنوان مجموعه ای محدود از توکن های غیر قابل تغییر (NFT) ایجاد شد.

Gala Music، زیرمجموعه استارتاپ Web3 Gala Games، با تهیه‌کننده موسیقی لری دووسکین و ناشر Warner-Chappell Music به نیروها پیوسته تا نسخه‌ای منتشر نشده از آهنگ 1983 دیوید بووی “Let’s Dance” را به عنوان یک مجموعه NFT با نسخه محدود معرفی کند. این اطلاعیه روز پنجشنبه 15 اسفندماه اعلام شد.

دیوید بووی در طول زندگی خود دیسکوگرافی قابل توجهی ایجاد کرد که شامل 27 آلبوم استودیویی، 11 آلبوم زنده، 4 موسیقی متن و 128 تک آهنگ است. با این حال، با وجود درگذشت این خواننده و ترانه سرا در سال 2016، به نظر می رسد هنوز یک آهنگ شنیده نشده باقی مانده است.

چهل سال پس از انتشار اصلی Let’s Dance، Gala Music قصد دارد 3003 NFT را در 14 آوریل منتشر کند و آثار هنری الهام گرفته از بووی را به نمایش بگذارد. هر NFT به مالک خود دسترسی انحصاری به نسخه منتشرنشده آهنگی که دووسکین با همکاری بووی در سال 2002 تهیه کرد، می دهد.

NFT ها را می توان بر اساس “پرداخت آنچه می خواهید” خریداری کرد و سود اولیه حاصل از فروش آنها به حمایت از MusiCares، یک موسسه خیریه که خدمات بهداشتی و انسانی را به افراد در صنعت موسیقی ارائه می دهد، اختصاص می یابد.

مرتبط با: Huobi با Gala Games برای توسعه L1 و Web3 همکاری می کند

این نسخه که هفته آینده منتشر خواهد شد، اولین تلاش Bowie Estate در فناوری بلاک چین نخواهد بود. سپتامبر گذشته، عمارت بووی همکاری کرد با بازار OpenSea برای ترویج یک مجموعه NFT به نام “Bowie on Blockchain” با هدف جمع آوری سرمایه های خیریه. با این حال، این مجموعه انتقادات قابل توجهی را از سوی حامیان بووی به همراه داشته است که معرفی بلاک چین را مغایر با اصول و باورهای هنرمند می دانند.

Gala Games عمدتاً به خاطر ابتکارات بازی Web3 خود شناخته می شود که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بازی های رمزنگاری و NFT ایجاد کنند که از طریق بازی به دست می آیند، اما علایق خود را به موسیقی و فیلم گسترش داده اند.

مجله: سال 2023 یک موفقیت یا آخرین سال برای بازی های بلاک چین خواهد بود: خودتان آن را بازی کنید
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید