داده ها نشان می دهد که بازار نزولی استخراج بیت کوین هنوز راه زیادی در پیش دارد


بازار نزولی 2022 بر استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به روش‌های شدیدتری نسبت به کاهش‌های قبلی تأثیر می‌گذارد، به‌ویژه با وجود تعداد زیادی از استخراج‌کنندگان عمومی که با تعهدات بدهی خود دست و پنجه نرم می‌کنند.

استخراج بیت کوین (BTC) ستون فقرات اکوسیستم بیت کوین است و بینشی در مورد بازده استخراج کنندگان، حرکات قیمت بیت کوین و سلامت صنعت گسترده تر ارزهای دیجیتال ارائه می دهد.

به خوبی مستند شده است که ماینرهای بیت کوین در بازار نزولی فعلی با مشکل مواجه هستند. Blockstream، یک استخراج کننده پیشرو بیت کوین، اخیراً با تخفیف 70 ​​درصدی سرمایه جمع آوری کرده است.

فعالیت‌های استخراج کنونی شباهت‌هایی با بازارهای خرس تاریخی BTC دارد، با چند نکته.

بیایید بررسی کنیم که این به چه معناست برای چرخه فعلی بیت کوین.

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که بازار نزولی ممکن است بر اساس چرخه های قبلی ادامه یابد

سود ماینینگ بیت کوین را می توان با در نظر گرفتن درآمد ماینر در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) اندازه گیری کرد. به گفته Jaran Mellerud، تحلیلگر بیت کوین برای شاخص هاشرات، یک بازار خرس استخراج BTC دارای دوره درآمد پایدار کمتر از 0.25 دلار در هر کیلووات ساعت است. طبق فرض او، او با استفاده از کارآمدترین دستگاه استخراج بیت کوین در بازار محاسبه می کند.

بازار نزولی 2018 حدود یک سال به طول انجامید و کیلووات ساعت را به زیر 0.12 دلار فرستاد. پس از روند نزولی، یک بازار صعودی کوتاه شروع شد تا اینکه بازار نزولی 2019 شروع شد.

به گفته ملرود، بازار نزولی 2019 درآمد کم سابقه ای معادل 0.083 دلار در هر کیلووات ساعت داشت و 463 روز دوام آورد، در حالی که قیمت بیت کوین به 5000 دلار کاهش یافت.

بر اساس تحلیل ملرود از درآمد هر کیلووات ساعت، آخرین بازار نزولی معدن در آوریل 2022 آغاز شد. از 8 دسامبر، بازار نزولی فعلی 225 روز با حداقل درآمد 0.108 دلار در هر کیلووات ساعت به طول انجامید. این رقم به دلیل افزایش قیمت انرژی، بیشتر از چرخه های قبلی است.

درآمد تاریخی استخراج بیت کوین در هر کیلووات ساعت منبع: شاخص هشرات

با مقایسه چرخه‌های استخراج خرسی فعلی، می‌توان حداقل 138 روز نزولی قبل از چرخش بازار ادامه داد. تفاوت این دوره با چرخه های گذشته این بود که قبلاً ماینرها عمدتاً خود تأمین مالی می شدند، در حالی که اکنون بسیاری از ماینرها هستند که رشد سریع خود را با بدهی تأمین می کنند.

سهام معدن عمومی درد را احساس می کند

در اوج خود، سهام استخراج بیت کوین به ارزش تجمعی بیش از 17 میلیارد دلار در بازار صعودی 2021 رسید. بازار صعودی به علاقه سرمایه گذاران دامن زده و باعث رشد سهام استخراج بیت کوین شده است که در نوامبر 2020 به 2 میلیارد دلار افزایش یافت.

پس از رسیدن به اوج بازار صعودی خود در سال 2021، سهام ماینینگ کریپتو تحت فشار زیادی قرار دارند و بسیاری از آنها 90 درصد سقوط کرده اند.

کل ارزش بازار سهام استخراج بیت کوین. منبع: شاخص هشرات

حجم انبوه بدهی های گرفته شده توسط شرکت های استخراج معدن عمومی که در بالاترین حد تاریخ بیت کوین گرفته شده است، نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام را ایجاد می کند.

یک مثال عالی از اینکه چگونه بازار نزولی اعتماد معدنچیان به بدهی را افزایش می دهد، نگاهی به Core Scientific است. قبل از بازار نزولی استخراج معدن، نسبت بدهی به سهام Core Scientific تنها 0.6 بود. از ابتدای بازار نزولی، این تعداد از بدهی به سهام به بیش از 24.2 افزایش یافته است.

بدهی اصلی علمی به حقوق صاحبان سهام. منبع: شاخص هشرات

در حالی که انتظار می رود بازار نزولی استخراج بیت کوین بر اساس روند گذشته بیت کوین ادامه یابد، استخراج کنندگان عمومی بیشتری با فشار سهام مواجه خواهند شد. از آنجایی که بدهی معدنچیان همچنان در حال افزایش است، سرمایه گذاران ممکن است ترس داشته باشند و حتی قیمت های پایین تری را در بازار سهام ایجاد کنند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید