Data shows pro Bitcoin traders want to feel bullish, but the rally to $23K wasn’t enough

داده ها نشان می دهد که معامله گران حرفه ای بیت کوین می خواهند احساس صعودی داشته باشند، اما صعود به 23000 دلار کافی نبود.


قیمت بیت کوین چند سیگنال صعودی به همراه داشته است، اما معامله گران تمایلی به اضافه کردن اهرم های طولانی ندارند تا زمانی که فدرال رزرو کارت های خود را در فوریه نشان دهد.

قیمت بیت کوین (BTC) در 25 ژانویه پس از اینکه ایالات متحده رشد کمی بهتر از انتظار 2.9 درصد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم را گزارش کرد، واکنش متفاوتی داشت. با این حال، مجموع همه کالاها و خدمات تجاری شده بین اکتبر و دسامبر کمتر از 3.2 درصد نسبت به سه ماهه رشد داشته است.

در حالی که تا حدودی خوشبینانه بود، مجموعه داده دیگری که اعتماد سرمایه گذاران را محدود کرد، این خبر بود که فدرال رزرو ایالات متحده (FED) به محض اینکه سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده در دسامبر 5.6 درصد افزایش یافت، به اقدامات انقباضی خود باز خواهد گشت. این شاخص بسیار بالاتر از حد انتظار بود، بنابراین به طور بالقوه می تواند به این معنی باشد که نرخ بهره می تواند کمی بیشتر از حد انتظار افزایش یابد.

قیمت نفت نیز همچنان در کانون توجه سرمایه گذاران قرار دارد و نفت خام WTI به بالاترین سطح خود از اواسط سپتامبر نزدیک شده و در حال حاضر با قیمت 81.50 دلار معامله می شود. دلیل اصلی این امر تشدید درگیری روسیه و اوکراین پس از تصمیم آمریکا و آلمان برای ارسال تانک های جنگی به اوکراین در 25 دسامبر است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که معیاری برای سنجش قدرت دلار در برابر ارزهای خارجی اصلی است، نزدیک به پایین‌ترین حد خود در هشت ماه گذشته، عدد 102 را حفظ کرد. این نشانه کاهش اعتماد به توانایی فدرال رزرو ایالات متحده برای مهار تورم بدون ایجاد رکود بزرگ است.

عدم قطعیت نظارتی می تواند برای محدود کردن افزایش بیت کوین حیاتی باشد. بانک مرکزی هلند De Nederlandsche Bank صرافی ارز دیجیتال Coinbase را به دلیل عدم رعایت مقررات محلی برای ارائه دهندگان خدمات مالی 3.6 میلیون دلار جریمه کرد – این خبر در 26 ژانویه منتشر شد.

بیایید به معیارهای مشتق نگاه کنیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای چگونه در شرایط فعلی بازار قرار دارند.

طول حاشیه بیت کوین اندکی افزایش یافته است

بازارهای مارجین بینشی را در مورد نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهند زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهند برای تقویت موقعیت خود ارزهای رمزنگاری شده را قرض بگیرند.

به عنوان مثال، قرار گرفتن در معرض را می توان با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین افزایش داد. از سوی دیگر، وام‌گیرندگان بیت‌کوین تنها می‌توانند موقعیت‌های کوتاه را در این ارز دیجیتال داشته باشند، زیرا شرط می‌بندند که قیمت آن کاهش می‌یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین مارجین طولانی و کوتاه همیشه مطابقت ندارد.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نرخ وام حاشیه معامله گران OKX از 20 ژانویه تا 20 ژانویه اندکی افزایش یافته است، که نشان می دهد معامله گران حرفه ای مدت ها پس از شکست بیت کوین از مقاومت 21500 دلاری، اهرمی را اضافه کردند.

می توان استدلال کرد که تقاضای استیبل کوین برای استقراض برای یک موقعیت صعودی بسیار کمتر از سطوح مشاهده شده در اوایل ژانویه است. با این حال، نسبت مارجین وام استیبل کوین/BTC بالای 30 غیرعادی است و معمولاً بیش از حد خوش بینانه است.

مهمتر از آن، معیار فعلی در 17 به نفع استیبل کوین استیبل استقراض با حاشیه وسیع است، که نشان می دهد شرکت های شورت از ایجاد موقعیت های نزولی اهرمی مطمئن نیستند.

معامله گران گزینه ها با یک سوگیری خوش بینانه معاشقه می کنند

معامله گران همچنین باید بازارهای اختیار معامله را بررسی کنند تا ببینند آیا افزایش اخیر سرمایه گذاران را ریسک گریزتر کرده است یا خیر. چوله دلتا 25 درصد یک علامت تعیین کننده در هر موقعیتی است که جداول آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از سمت بالا یا نزولی هزینه اضافی می پردازند.

این اندیکاتور گزینه‌های مشابه خرید (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس غالب می‌شود، مثبت می‌شود، زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بالاتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به طور خلاصه، اگر معامله گران نگران کاهش قیمت بیت کوین باشند، متریک چولگی به بالای 10 درصد خواهد رسید. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده 10 درصد چولگی منفی است.

گزینه های 60 روزه بیت کوین 25% انحراف: منبع: Laevitas

انحراف دلتای 25 درصدی با تعصب خوش بینانه زمانی که گیج به آستانه منفی 10 در ژانویه رسید. این حرکت همزمان با افزایش 11.5 درصدی قیمت بیت کوین و پس از رد آن در 23375 دلار است. از آن زمان به بعد، معامله گران آپشن ریسک گریزی خود را برای کاهش غیرمنتظره قیمت افزایش دادند.

مطالب مرتبط: در اینجا به دلیل ممکن است قیمت بیت کوین پس از رفع بن بست محدودیت بدهی توسط دولت ایالات متحده بهبود یابد

چولگی دلتا، که در حال حاضر نزدیک به صفر است، نشان می دهد که سرمایه گذاران ریسک های مشابه را بالا و پایین قیمت گذاری می کنند. بنابراین، از یک طرف، کمبود تقاضا از سوی معامله گران حاشیه ای که مایل به کوتاه کردن بیت کوین هستند امیدوارکننده به نظر می رسد، اما در عین حال، معامله گران گزینه ها به اندازه کافی برای خوش بین بودن مطمئن نبودند.

هر چه بیت کوین بیشتر از 22500 دلار باقی بماند، برای کسانی که روی کاهش قیمت بیت کوین شرط بندی می کنند (موقعیت کوتاه) ریسک بیشتری خواهد داشت. با این حال، بازارهای سنتی همچنان نقش مهمی در تعیین روند بازی می‌کنند، بنابراین احتمال افزایش مجدد قیمت قبل از تصمیم FED در 1 فوریه بسیار کم است.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉