DeepDAO: گنجینه های DAO برای اولین بار از 25 میلیارد دلار گذشت


طبق گفته DeepDAO، دارایی های نگهداری شده در خزانه های DAO از ابتدای سال 2023 بیش از دو برابر شده است.

به گفته DeepDAO، گنجینه های سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) به سرعت در حال رشد هستند و از یک نقطه عطف قابل توجه فراتر می روند.

بر اساس ارقام پلتفرم داده DAO، مجموع دارایی های تمام سازمان های مستقل غیرمتمرکز در 31 مارس به رکورد 25.1 میلیارد دلار رسید.

خزانه داری کل دارایی های موجود در اختیار DAO به صلاحدید آن است. دارایی‌هایی که مدیریت می‌شوند اما متعلق به DAO نیستند، مانند حساب‌های سهام و هزینه‌های پاداش را شامل نمی‌شود.

طبق گفته DeepDAO، تقریباً 22 میلیارد دلار از این کل به صورت مایع است و تقریباً 3.5 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری ذخیره شده است.

قابل توجه است که دارایی‌ها در خزانه‌های DAO از ابتدای سال 2023 بیش از دو برابر شده است که برای بازار نزولی شاهکار کوچکی نیست.

کل دارایی های خزانه DAO. منبع: deepdao.io

همچنین، همانطور که توسط DeFiLlama گزارش شده است، رقم 25.1 میلیارد دلاری حدود 40٪ از کل ارزش قفل شده برای تمام DeFi را نشان می دهد. این در حال حاضر 61.7 میلیارد دلار است، پس از افزایش 39 درصدی از ابتدای سال جاری.

DeepDAO یک موتور اکتشاف و تجزیه و تحلیل برای اکوسیستم DAO است که داده های مالی و حاکمیتی را برای صنعت به سرعت در حال رشد فهرست و تجزیه و تحلیل می کند. DeepDAO گزارش می دهد که 12108 DAO وجود دارد که از این تعداد 2353 توسط پلتفرم آنالیز شده است.

مرتبط با: با تصویب قانون یوتا DAO، DAO به طور قانونی در ایالات متحده به رسمیت شناخته می شود

یکی از نمایندگان DeepDAO به کوین تلگراف گفت که DAO های سطح 2 متحرک ترین هستند و در حال حاضر زیرساخت ها در دسته پیشرو هستند و از DeFi پیشی می گیرند.

دانیل بار از DeepDAO گفت: “تا همین اواخر، Uniswap و BitDao هر کدام با بیش از 2 میلیارد دلار بزرگترین بودند، اکنون ما یک بسته واقعا بزرگ DAO با اضافه شدن Optimism، Arbitrum، Polygon داریم.”

Optimism Collective پیشرو در صندوق های خزانه داری 5.5 میلیارد دلاری با 22 درصد سهم بازار است. طبق گزارش L2beat، Optimism دومین ارائه دهنده راه حل های لایه 2 اتریوم پس از Arbitrum One است.

با این حال، خزانه داری DAO آربیتروم اندکی پایین تر است و 4.4 میلیارد دلار به آن 17.5 درصد سهام می دهد.

DAO های باقی مانده که پنج مورد برتر را تشکیل می دهند، شامل BitDAO، Uniswap و Polygon هستند که به ترتیب دارای خزانه 2.6 میلیارد دلار، 2.5 میلیارد دلار و 1.5 میلیارد دلار هستند.

DeepDAO همچنین هفته گذشته گزارش داد که فعال ترین DAO PancakeSwap با 66 رزولوشن است. تعداد کل تصمیمات اتخاذ شده برای همه DAOهای تجزیه و تحلیل شده در ماه گذشته 3300 بود که از 3700 در فوریه کاهش داشت.

Web3 Player: ترکش الهام‌بخش در GDC، رویکرد گرم بلوک‌های Undead، سفر دوم
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید