ماموریت غیرمتمرکز دابا: اتصال هند با 100000 دستگاه


مارس 2024 نقطه عطفی بزرگ برای شرکت های بی سیم غیرمتمرکز است دابه با شروع کمپین فصل 2 خود، قصد دارد تا پایان سال بیش از 100000 دستگاه Dabba Lite را در سراسر هند راه اندازی کند. عرضه اولیه 1000 دستگاه مش این شرکت به سرعت در طول فصل اول به فروش رسید که نشان دهنده تقاضای بالا برای اینترنت مقرون به صرفه و قابل دسترس در منطقه است.

ابتکار دابا با نیاز فوری هند به گسترش پهنای باند همخوانی دارد. علیرغم اینکه 1.43 میلیارد نفر در هند زندگی می کنند، نفوذ پهنای باند هند کم است و تنها بخشی از جمعیت آن به اینترنت Wi-Fi دسترسی دارند. همانطور که کشور به دنبال پل زدن شکاف دیجیتالی است، شبکه فیزیکی غیرمتمرکز دابا (DePIN) به عنوان یک راه حل حیاتی در حال ظهور است.

منبع: دبا

شبکه این سازمان در حال حاضر ارقام مصرف داده امیدوارکننده ای را با حدود 90 تا 100 ترابایت داده پرداختی در ماه نشان می دهد. این مصرف نیاز روزافزون به خدمات پروژه سولانا و نقش توکن Dabba در تسهیل زیرساخت اینترنت مقیاس پذیرتر را برجسته می کند.

Dabba با همکاری بیش از 150000 اپراتور کابلی محلی (LCOs)، قصد دارد تعداد مشترکان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و به طور بالقوه آن را ده برابر کند. این گسترش نه تنها دامنه دسترسی شبکه Dabba را گسترش می دهد، بلکه موقعیت آن را به عنوان پیشگام در صنعت در شبکه های بی سیم و Wi-Fi غیرمتمرکز تقویت می کند.

خلاقیت Dabba در شبکه غیرمتمرکز زیرساخت فیزیکی آن نهفته است که صاحبان هات اسپات را دعوت می کند تا بخشی از یک جنبش گسترده تر شوند. پس از خرید سخت‌افزار نوآورانه روتر، کاربران می‌توانند یک LCO را برای راه‌اندازی دستگاه انتخاب کنند و بر اساس میزان مصرف داده کاربران هات اسپات، پاداش‌های توکن Dabba را دریافت کنند. استراتژی این است که نقاط دسترسی را در مکان‌هایی با تمایل ثابت برای پرداخت هزینه اتصال قرار دهید.

در میان سناریویی که تقاضای داده در هند هر پنج سال دو برابر می‌شود و از ظرفیت‌های شبکه موجود پیشی می‌گیرد، مدل Dabba آماده ارائه خدمات پهنای باند مقرون‌به‌صرفه‌تر است. این مدل همچنین از هیجان رو به رشد کریپتو در کشور بهره می برد و از جریان های قابل توجهی از ارزش کریپتو بهره می برد.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید