کسپرسکی: کلاهبرداران سایبری بیت کوین را با تکامل مقررات و نظارت کنار خواهند گذاشت


این شرکت امنیت سایبری پیش‌بینی کرده است که جرایم سایبری مرتبط با کریپتو در سال 2023 کاهش نخواهد یافت، بلکه از بیت‌کوین به عنوان منبع پرداخت خارج خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود که بیت کوین (BTC) به یک گزینه پرداخت کمتر جذاب برای مجرمان سایبری تبدیل شود زیرا قوانین و فناوری‌های نظارتی تکامل می‌یابند و مانع از توانایی آن‌ها در انتقال امن پول می‌شوند.

در گزارشی در 22 نوامبر، شرکت امنیت سایبری کسپرسکی اعلام کرد که مذاکرات و پرداخت‌های باج‌افزار کمتر به بیت‌کوین به‌عنوان انتقال ارزش متکی خواهد بود، زیرا افزایش مقررات و فناوری‌های ردیابی دارایی‌های دیجیتال، مجرمان سایبری را مجبور می‌کند از بیت‌کوین دور شده و به روش‌های دیگر روی آورند.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، پرداخت های باج افزار با استفاده از رمزارز در سال 2021 از 600 میلیون دلار فراتر رفت و برخی از بزرگترین سرقت ها مانند حمله Colonial Pipeline که بیت کوین را به عنوان باج طلب می کرد.

کسپرسکی خاطرنشان کرد که با پذیرش بیشتر دارایی های دیجیتال، کلاهبرداری های رمزنگاری نیز در حال افزایش است. با این اوصاف، مردم نسبت به کریپتو آگاه‌تر می‌شوند و کمتر در معرض کلاهبرداری‌های بدوی مانند ویدیوهای جعلی ایلان ماسک قرار می‌گیرند که نویدبخش بازگشت ارزهای دیجیتال است.

او پیش‌بینی می‌کند که عوامل مخرب به تلاش برای سرقت وجوه از طریق ارائه توکن‌های اولیه جعلی و توکن‌های تغییرناپذیر (NFT) ادامه خواهند داد و سرقت مبتنی بر رمزنگاری مانند سوء استفاده از قراردادهای هوشمند پیچیده‌تر و رایج‌تر خواهد شد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، سال 2022 تا حد زیادی سالی پر از بهره برداری از پل ها بوده است و بیش از 2.5 میلیارد دلار قبلاً از آنها به سرقت رفته است.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که نصب‌کننده‌های بدافزار به یک ویژگی محبوب در انجمن‌های هکر تبدیل خواهند شد، زیرا شناسایی آنها دشوارتر است. کسپرسکی پیش‌بینی کرد که مهاجمان باج‌افزار می‌توانند از فعالیت‌های مالی مخرب به خواسته‌های مبتنی بر سیاسی تر حرکت کنند.

مربوط: هکرهایی که رمزهای سرقت شده را در اختیار دارند: راه حل بلندمدت چیست؟

با بازگشت به زمان حال، این گزارش به افزایش تصاعدی «دزدهای اطلاعاتی»، برنامه‌های مخربی که اطلاعاتی مانند اعتبار ورود به سیستم را جمع‌آوری می‌کنند، در سال‌های 2021 و 2022 اشاره کرد.

سرقت رمزنگاری و حملات فیشینگ نیز در سال 2022 افزایش یافته است زیرا مجرمان سایبری از مهندسی اجتماعی برای فریب قربانیان خود استفاده می کنند.

Cryptojacking شامل تزریق بدافزار به یک سیستم برای سرقت یا استخراج دارایی های دیجیتال است. فیشینگ تکنیکی است که از ایمیل ها یا پیام های هدفمند استفاده می کند تا قربانی را متقاعد کند که اطلاعات شخصی خود را افشا کند یا روی یک پیوند مخرب کلیک کند.


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید