فدرال رزرو ایالات متحده می گوید که عضویت بانک Custodia به دلیل ارتباط با بازارهای رمزنگاری رد شده است


در 24 مارس، فدرال رزرو ایالات متحده گزارشی 86 صفحه ای منتشر کرد که دلایل رد درخواست عضویت بانک کاستودیا را شرح می داد.

فدرال رزرو ایالات متحده گزارشی 86 صفحه ای را در 24 مارس منتشر کرد که در آن دلایل خود برای رد درخواست عضویت بانک Custodia در ژانویه، از جمله دخالت این بانک در فضای کریپتو را شرح می داد.

بر اساس این گزارش، هیئت مدیره فدرال رزرو «نگرانی خود را در مورد بانک‌هایی با طرح‌های تجاری متمرکز بر بخش محدودی از اقتصاد»، جایی که فعالیت‌های مرتبط با صنعت کریپتو متمرکز است، ابراز کرد. یادداشت های گزارش:

این نگرانی‌ها در رابطه با Custodia تشدید می‌شود، زیرا این یک متولی بدون بیمه است که تلاش می‌کند تقریباً به طور انحصاری بر ارائه محصولات و خدمات مرتبط با بخش دارایی‌های رمزنگاری تمرکز کند که ریسک‌های مالی غیرقانونی و امنیت و سلامت را افزایش می‌دهد.

این سند همچنین بیان می‌کند که اعضای فدرال رزرو باید سیستم‌ها و کنترل‌های مدیریت ریسک خود را با فعالیت‌هایی که در برنامه‌های تجاری خود توضیح داده شده است، هماهنگ کنند. از دیدگاه فدرال رزرو، “کاستودیا هنوز یک چارچوب مدیریت ریسک مناسب برای فعالیت های پیشنهادی مرتبط با دارایی های رمزنگاری شده خود ایجاد نکرده است و به ریسک های مرتبط با مدل تجاری متنوع خود توجه نکرده است.”

اگر به عنوان عضوی از سیستم در نظر گرفته شود، بانک Custodia از ارائه خدمات مرتبط با رمزنگاری که با اهداف قانون فدرال رزرو مطابقت ندارد، «با توجه به ماهیت سوداگرانه و ناپایدار اکوسیستم دارایی‌های رمزنگاری شده» منع خواهد شد. وضعیت گزارش:

علاوه بر این، اگر هیئت درخواست عضویت Custodia را تأیید کند، Custodia را از مشارکت در تعدادی از فعالیت‌های جدید و بی‌سابقه‌ای که پیشنهاد پیگیری آن‌ها را پیشنهاد می‌کند منع می‌کند – حداقل تا زمانی که فعالیت‌های اصلی برای بانک‌های ملی مجاز باشد. […]”

بانک سپرده گذاری در پاسخ به این گزارش فوق الذکر او در توییتی نوشت: «دستور اخیر فدرال رزرو نتیجه ناهنجاری‌های رویه‌ای متعدد، نادرستی‌های واقعی است که فدرال رزرو از تصحیح آن‌ها خودداری می‌کند و سوگیری عمومی علیه دارایی‌های دیجیتال.

این بانک همچنین خاطرنشان کرد که این تصمیم نشانه ای از “تحریک گرایی و ناتوانی فدرال رزرو در انطباق با بازارهای در حال تغییر” است. این بانک همچنین افزود: «شاید توجه بیشتر به حوزه‌های ریسک واقعی می‌توانست از تعطیلی بانک‌هایی که Custodia برای اجتناب از قانون ایجاد شده بود، جلوگیری کند.» Cointelegraph با Custodia Bank تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

در اواخر ژانویه، فدرال رزرو درخواست عضویت بانک Custodia و دومین درخواست در فوریه را رد کرد و ادعا کرد که درخواست آن “با عناصر مورد نیاز طبق قانون مغایرت دارد.”
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *