گزارش هواوی می گوید که زیرساخت فعلی نمی تواند متاورس را پشتیبانی کند

گزارش هواوی می گوید که زیرساخت فعلی نمی تواند متاورس را پشتیبانی کند


استراتژیست ارشد هواوی برای منطقه خاورمیانه بیان کرد که شبکه‌ها مشکلاتی در رابطه با توان پردازش، پردازش و سرعت دانلود دارند.

غول مخابراتی چینی هوآوی معتقد است که زیرساخت های مخابراتی موجود برای پاسخگویی به نیازهای متاورس کافی نیست و می افزاید که شبکه های 5G و 6G فقط می توانند کافی باشند.

این اظهار نظر توسط Abhinav Purohit، متخصص ارشد مشاوره کسب و کار و استراتژی در منطقه خاورمیانه هواوی ارائه شده است.

پوروهیت با توضیح اینکه متاورژن چیست یا به نظر می رسد تحقق آن چیست، بیان کرد که “متاورجه یک فضای مشترک مجازی جمعی است” و “شرکت کنندگان از لحاظ جغرافیایی دور را قادر می سازد از تجربیات واقعی و آگاهانه فضایی لذت ببرند که به طور یکپارچه محتوای مجازی را با کاربر ترکیب می کند. کامپیوتر.” دنیای فیزیکی.”

او همچنین اضافه کرد که مفهوم Metaverse باز ارتباط تنگاتنگی با جنبش Web3 دارد، زیرا اقتصادهای تثبیت شده توسط «ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیر مالی (NFT)» قدرت خواهند گرفت.

او گفت که برای تحقق چنین چشم‌اندازی، سرعت دانلود، کیفیت پخش، دستگاه‌های تلفن همراه و سخت‌افزار Metaverse احتمالاً به پیشرفت‌های سریع – در میان چیزهای دیگر – نیاز خواهند داشت تا یک جهان مجازی با عملکرد روان را فراهم کند.

پوروهیت اظهار داشت که ارائه یک تجربه کاملاً صیقلی و غوطه ور نیازمند یک سری پیشرفت های تکنولوژیکی است:

«ارائه چنین تجربه‌ای به نوآوری‌هایی در زمینه‌هایی مانند پردازش بلادرنگ ترکیبی و از راه دور، فشرده‌سازی ویدیو، محاسبات لبه‌ای و دید بین لایه‌ای نیاز دارد.»

او همچنین معتقد است که تغییراتی در استانداردهای سلولی، بهینه سازی شبکه و بهبود تاخیر بین دستگاه ها و شبکه های تلفن همراه مورد نیاز است.

پوروهیت گفت تأخیر (پاسخگویی شبکه)، پهنای باند متقارن (نرخ انتقال داده) و کیفیت تجربه (عملکرد شبکه) مسائل اصلی هستند که در حال حاضر مانع از شبکه های متاستور می شوند.

در نهایت، او ادعا می‌کند که «استفاده در مقیاس وسیع از شبکه‌های 5G به طور قابل توجهی پهنای باند را افزایش می‌دهد و در عین حال اختلاف و تأخیر شبکه را کاهش می‌دهد، در حالی که 6G سرعت را حتی بیشتر افزایش می‌دهد».

برای قرار دادن سرعت شبکه 5G در مقایسه با یک سناریوی باند پهن بی سیم ثابت، گزارش شده است که 5G می تواند به سرعت 1000 مگابایت در ثانیه (MBps) برسد. با توجه به داده های اینترنت پرسرعت، این سرعت ها باعث می شود میانگین سرعت اینترنت ملی ایالات متحده بسیار سریعتر از 119.03 مگابایت در ثانیه باشد.

مربوط: یک سوم تک آهنگ های آماده برای تاریخ در Metaverse: Poll

با نگاهی به خارج از Metaverse، به نظر می رسد فشار قابل توجهی برای عملیاتی کردن 5G در سراسر جهان وجود دارد، با داده های انجمن جهانی تامین کنندگان موبایل (GSA) که نشان می دهد تا اوت 2022 501 اپراتور در 5G در 153 کشور و منطقه سرمایه گذاری کرده اند.

داده‌های GSA نشان می‌دهد که ۲۲۲ اپراتور از این ۵۰۱ اپراتور قبلاً خدمات تلفن همراه ۵G را در ۸۹ کشور و منطقه راه‌اندازی کرده‌اند. با این حال، با توجه به اینکه 5G به طور کامل منتشر نشده و به عنوان یک استاندارد تلفن همراه در سراسر جهان پذیرفته نشده است، باید دید که آیا Metaverse در مقیاس کامل توسط آن پشتیبانی می‌شود یا خیر.


نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉