جامعه بیت کوین کوبا میزبان جلسه فقط BTC است


جامعه بیت کوین کوبا در آخر هفته میزبان اولین گردهمایی منحصرا بیت کوین این کشور در هاوانا بود که با حضور 60 کوبایی با دانش رمزارزی برگزار شد.

کوبا بیت کوین میزبان این دیدار در بار و رستوران دوستدار بیت کوین Pazillo بود. بیت کوین کوبایی گروهی پر جنب و جوش از مدافعان و فعالان بیت کوین است که بحث های تلگرامی آن ها بین حساب های شبکه های اجتماعی ناشناس که هویت افراد را پنهان می کند، هنوز به دنیای واقعی نرسیده است.

جامعه بیت کوین کوبا با ایموجی هایی برای پنهان کردن چهره ها کامل شده است.

ورود کوبا به بیت کوین نشان دهنده انحراف از مدل اقتصادی مرکزی است که برای چندین دهه پیشرفت اقتصادی کوبا را شکل داده است. علیرغم دسترسی محدود به اینترنت، محدودیت‌های مالی و حکومتی به سبک سوسیالیستی، در این نشست تاکید شد که کوبایی‌ها به طور فزاینده‌ای به ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای آزادی مالی و «خروج» از اقتصاد محلی روی می‌آورند.

بنیانگذار کوبا بیت کوین Forte11 (نام واقعی او نیست) به کوین تلگراف گفت:

“مأموریت این جلسه آموزش و نه متقاعد کردن کوبایی ها در مورد پتانسیل بیت کوین در کوبا است. هر فردی برای تصمیم گیری در مورد آنچه می خواهد انجام دهد آزادی بیان دارد. این آموزش است، آموزش است، و بالاتر از همه، آموزش است.»

در حالی که ملاقات‌های بیت‌کوین در دنیای غرب ممکن است توسط مردان سفیدپوست و میانسال تحت سلطه باشد، جلسه منحصر به فرد بیت‌کوین کوبا دارای شخصیت‌های متنوعی بود. بیش از 60 نفر از صاحبان مشاغل کوچک گرفته تا توسعه دهندگان نرم افزار، از دانش آموزان جوان تا مادربزرگ ها آمدند. Paco de la India، یک وبلاگ نویس و منادی بیت کوین نیز در این مراسم حضور داشت و در مورد پذیرش بیت کوین در سراسر جهان سخنرانی کرد.

اگرچه کوبا از نظر فنی یک اقتصاد متمرکز برنامه ریزی شده است، دولت اخیرا قوانین مربوط به مالکیت مشاغل خصوصی را کاهش داده است. این عرصه، همراه با قوانین رمزنگاری اخیر تصویب شده در کوبا، بازار هدف معامله‌گران بیت‌کوین است که می‌توانند آن را بپذیرند، اکنون پذیرش ارزهای دیجیتال برای کالاها و خدمات قانونی است.

برای نشان دادن این موضوع، این گروه تی‌شرت‌های بیت کوین کوبا را به قیمت 1000 ساتوشی (0.30 دلار) فروخت تا شرکت‌کنندگان در مورد شبکه لایتنینگ لایه 2 بیاموزند. تی شرت ها بیرون است.

پرداخت تی شرت با بیت کوین لایتنینگ در طول جلسه.

با این حال، بحث اصلی روز حول محور چگونگی دستیابی به بیت کوین است. در کشوری که ضریب نفوذ اینترنت موبایل نسبتاً کم است و گوشی های هوشمند هنوز در همه جا حاضر نیستند، دانلود اپلیکیشن ها یا کیف پول های بیت کوین برای بسیاری از کوبایی ها دور از دسترس است.

علاوه بر این، صرافی های آشنا مانند Coinbase، Kraken و Gemini در کوبا به دلیل تحریم تجاری ایالات متحده مورد استقبال قرار نمی گیرند. در نتیجه، کوبایی‌ها تمایل دارند برای خرید بیت‌کوین، روش OG را از طریق تبادل همتا به همتا انجام دهند.

Forte11 قبل از صحبت در مورد خرید بیت کوین نظیر به نظیر، “C” (چهره مبهم) را معرفی می کند.

بنیانگذار بیت کوین کوبا «سی» در مورد نحوه خرید بیت کوین به صورت همتا از طریق گروه های معاملاتی تلگرام سخنرانی کرد. کوبایی‌ها می‌توانند بیت کوین را با پزو کوبا یا MLC کوبایی، یک استیبل کوین دولتی «با پشتوانه دلار» از طریق چت ربات سریع در تلگرام بخرند. حواله‌های تلفن همراه نیز می‌توانند خرید کنند زیرا کوبایی‌ها بیشتر و بیشتر به خدمات بانکی دولتی دسترسی دارند. اکثر تراکنش ها در گروه های تلگرام بین 0.20 تا 50 دلار هزینه دارند. متوسط ​​کوبایی ها فقط 40 دلار در ماه دارند.

مرتبط با: نویسنده «استاندارد بیت کوین» مشاور اقتصادی السالوادور شد

اریش گارسیا کروز یکی از علاقه مندان معروف رمزارز کوبایی نیز در این جلسه حضور داشت. او به کوین تلگراف گفت:

شما می توانید با استفاده از بیت کوین به یک فرد آزاد تبدیل شوید. اگر به همه کسب‌وکارها بیاموزیم که از بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت استفاده کنند، فرصت‌های زیادی در اینجا داریم. استفاده از بیت کوین به عنوان ابزاری برای آزادی – زیرا این راه است.”

در حال حاضر، بیش از 10 کسب و کار در هاوانا، کوبا، بیت کوین را برای کالاها و خدمات می پذیرند. این انجمن که با موفقیت اولین جلسه بیت کوین کوبا احیا شد، در نظر دارد در آینده جلسات و رویدادهای منظمی برگزار کند.

این مصاحبه بخشی از مستند آینده یوتیوب در مورد پذیرش بیت کوین در کوبا است. اشتراک در.


نویسنده: Joe Hall

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید