CTFC رکورد 3.4 میلیارد دلار جریمه در پرونده کلاهبرداری مربوط به بیت کوین را برنده شد


CFTC گفت که این بزرگترین طرح تقلبی بیت کوین است که تا به حال در هر شکایتی مورد اتهام قرار گرفته است و “بالاترین جریمه مدنی صادر شده در یک دادخواست CFTC”.

یک قاضی در پرونده ای که مربوط به طرح کلاهبرداری مربوط به بیت کوین (BTC) توسط یک تنظیم کننده مالی ایالات متحده بود، یک رکورد 3.4 میلیارد دلار جریمه را صادر کرد.

در بیانیه 27 آوریل از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، قاضی دادگاه منطقه تگزاس، لی یکل، به کورنلیوس یوهانس استاینبرگ دستور داد تا مبلغی را برای نقش خود در اجرای طرح استخر کالایی متقلبانه شامل معاملات ارز و بیت کوین بپردازد.

استینبرگ، شهروند آفریقای جنوبی و مدیر عامل شرکت Mirror Trading International Proprietary Limited (MTI)، یک شرکت تجاری و شبکه سازی فرضی، به پرداخت 1.73 میلیارد دلار خسارت و 1.73 میلیارد دلار جریمه اضافی به قربانیان کلاهبرداری شده محکوم شد.

CFTC گفت که این “بالاترین جریمه مدنی صادر شده در هر پرونده CFTC” و همچنین “بزرگترین طرح کلاهبرداری مربوط به بیت کوین در هر پرونده CFTC” است.

امیر توضیح داد که به عنوان رئیس MTI، اشتاینبرگ “در یک طرح بازاریابی چند سطحی بین المللی متقلبانه برای درخواست بیت کوین از مردم برای مشارکت در یک استخر کالای ثبت نشده شرکت داشت” و تا مارس 2021، ارزش آن از 1.7 میلیارد دلار فراتر رفت.

از ماه مه 2018 تا مارس 2021، CFTC ادعا کرد که حداقل 29421 بیت کوین، به ارزش بیش از 1.7 میلیارد دلار در آن زمان، اما در حال حاضر تقریباً 867 میلیون دلار، از 23،000 نفر در ایالات متحده و حتی در سراسر جهان پذیرفته است.

CFTC نوشت: «متهمان به طور مستقیم یا غیرمستقیم از تمام بیت‌کوین‌هایی که از شرکت‌کنندگان در استخر می‌پذیرفتند سوء استفاده کردند.

طبق حکم 27 آوریل، استاینبرگ مسئول تقلب در معاملات خرده فروشی ارز، کلاهبرداری توسط یکی از افراد مرتبط اپراتور استخر کالا (CPO)، نقض سوابق و عدم رعایت مقررات CPO شناخته شد.

علاوه بر این، استاینبرگ برای همیشه از انجام رفتاری که قانون بورس کالا (CEA) را نقض می کند، ممنوع است. همچنین ثبت نام در CFTC یا تجارت در هر بازار تنظیم شده CFTC برای همیشه ممنوع است.

مرتبط با: FBI: گزارش، خانه رایان سلامه، مدیر سابق FTX را بازرسی کرد

در 30 ژوئن 2022، CFTC اعلام کرد که در حال طرح شکایت مدنی علیه Steynberg در دادگاه فدرال به دلیل تقلب و نقض ثبت نام است.

در ابتدا، اشتاینبرگ از مجریان قانون آفریقای جنوبی فرار کرد و اکنون فراری است، اما از دسامبر 2021 بر اساس حکم بازداشت INTERPOL در برزیل بازداشت شده است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *