Cryptosat دومین ماهواره مجهز به رمزنگاری را با استفاده از موشک SpaceX پرتاب کرد

Cryptosat دومین ماهواره مجهز به رمزنگاری را با استفاده از موشک SpaceX پرتاب کرد


اضافه شدن به صورت فلکی ماهواره بخشی از تلاش ها برای گسترش قدرت محاسباتی بود و فضا را به “میدان نبرد جدید در جستجوی رمزنگاری ضد گلوله” تبدیل کرد.

شرکت سازنده یک ماژول ماهواره رمزنگاری که در ماه مه راه اندازی شد، اعلام کرد که بخش دیگری از زیرساخت های مرتبط با بلاک چین وارد مدار زمین شده است.

بر اساس اعلامیه ای که در تاریخ 3 ژانویه منتشر شد، یکی از پرتابگرهای فالکون 9 اسپیس ایکس، ماهواره کریپتوسات “مجهز به رمزنگاری” را به نام کریپتو2 در 3 ژانویه به مدار زمین فرستاد. قدرت محاسباتی را افزایش می دهد و فضا را به “میدان نبرد جدید در جستجوی رمزنگاری ضد گلوله” تبدیل می کند.

Yonatan Winetraub، یکی از بنیانگذاران Cryptosat می گوید: «راه اندازی Crypto2 به ما قابلیت استفاده بیشتر و ویژگی های قدرتمندتری برای پشتیبانی از مجموعه رو به رشد موارد استفاده در خط لوله توسعه ما می دهد.

Winetraub در صحبت با Cointelegraph گفت برخی از موارد استفاده ای که این شرکت با این ماهواره ها بررسی می کند شامل داده های رمزگذاری شده در کلید عمومی و دریافت مهر زمانی امضا شده برای برنامه هایی مانند قراردادهای هوشمند است. علاوه بر این، این ماهواره توانست یک جفت کلید رمزنگاری تولید کند و یک کلید خصوصی را پس از مدت زمان مشخصی برای جلوگیری از «رمزگشایی زودهنگام» آزاد کند.

SpaceX این ماژول را به عنوان بخشی از ماموریت Transporter 6 که از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در ساعت 14:56 UTC در 3 ژانویه به پرواز در آمد، پرتاب کرد. علاوه بر محموله Cryptosat، موشک فالکون 9 114 ماهواره را برای اپراتورهای مختلف به مدار آورد. در سراسر جهان.

ماموریت SpaceX Transporter-6 در 3 ژانویه پرتاب می شود. منبع: یوتیوب

کوین تلگراف در ماه می گزارش داد که Crypto1، اولین ماهواره ای که توسط Cryptosat پرتاب شد، با ارائه یک پلت فرم غیرقابل دسترس فیزیکی و ضد دستکاری، قصد دارد کاربردهای بلاک چین را تسهیل کند. فناوری پشت این ماهواره قبلاً در ایستگاه فضایی بین المللی یا ISS آزمایش شده بود.

Yan Michalevsky، یکی از بنیانگذاران Cryptosat در ماه مه گفت: «این به شدت مورد نیاز است. اگر به پروتکل‌ها، به‌ویژه در Web3 نگاه کنیم، همه سیستم‌های مالی و سیستم‌های قراردادهای هوشمند دارای نوعی قراردادهای حقوقی دیجیتال هستند که به اعتبار رمزنگاری پشت آن‌ها بستگی دارد.»

مربوط: آدام بک می گوید بیت کوین در فضا برای حفظ حریم خصوصی کاربران خوب است

سایر شرکت‌های خصوصی رمزنگاری، از جمله SpaceChain و Blockstream، به فضا به عنوان راه‌حلی جایگزین برای تأیید بلاک چین، کیف پول‌های چند امضایی و عملکردهای تأخیر زمانی قابل تأیید روی آورده‌اند. در سال 2019، SpaceChain فناوری را با هدف نشان دادن دریافت، مجوز و ارسال مجدد تراکنش‌های مبتنی بر بلاک چین به ISS ارسال کرد. به طور مشابه، یک کاربر رمزارز در برزیل از شبکه ماهواره ای Blockstream برای راه اندازی یک گره بیت کوین (BTC) در مدار زمین استفاده کرد.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉