CryptoQuant ذخایر بایننس را تایید می‌کند، هیچ رفتار «شبیه FTX» را گزارش نمی‌کند


بایننس این هفته با طوفانی از FUD مواجه شد، اما ممیزی جدید CryptoQuant اثبات ذخیره آن را تایید کرده است.

CryptoQuant، ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین، گزارشی را منتشر کرده است که در آن ممیزی اثبات ذخیره بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان، به تازگی منتشر شده است.

صرافی های متمرکز ماه گذشته پس از فروپاشی FTX مورد توجه قرار گرفتند. هیچ کس به اندازه بایننس توجه را به خود جلب نکرده است، زیرا تلاش کرده است به مشتریان و سرمایه گذاران اطمینان دهد که ذخایر کافی دارد و به طور کامل از آن پشتیبانی می شود.

گزارشی که توسط CryptoQuant در 14 دسامبر منتشر شد، می گوید که تجزیه و تحلیل آن تایید می کند که ذخایر بایننس فاش شده است.

اوایل این ماه، بایننس گزارش اثبات ذخیره خود را منتشر کرد، اما به دلیل اینکه یک “رویه پذیرفته شده” است و حسابرسی کامل نیست مورد انتقاد قرار گرفت.

به گفته جان رید استارک، رئیس سابق دفتر اجرای اینترنت کمیسیون بورس اوراق بهادار، علاوه بر این، این گزارش به اثربخشی کنترل‌های مالی داخلی اشاره نکرده است.

با این حال، CryptoQuant از یافته های شرکت حسابرسی Mazars حمایت کرد که بیان می کرد بدهی های گزارش شده توسط Binance بسیار نزدیک به برآورد 99٪ است.

این گزارش نشان می‌دهد که بدهی‌های بیت‌کوین بایننس (سپرده‌های مشتری) 97 درصد توسط دارایی‌های مبادله ای وثیقه می‌شوند. وقتی بیت کوین وام داده شده به مشتریان در نظر گرفته شود، وثیقه‌گذاری به 101 درصد افزایش می‌یابد.»

این شرکت تحلیلی اضافه کرد که داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که ذخایر ETH و استیبل کوین بایننس «در حال حاضر رفتار «شبیه FTX» از خود نشان نمی‌دهند.

علاوه بر این، بایننس دارای «ذخیره پاک» قابل قبولی است، به این معنی که توکن خود، BNB، همچنان نسبت پایینی از کل دارایی‌هایش است.

توسط ارائه دهنده داده نانسنحدود 10 درصد از ذخایر بایننس در توکن آن نگهداری می شود. گزارش شده است که بایننس در حال حاضر دارایی‌های کل دارایی‌های 60.4 میلیارد دلاری در آدرس‌های افشا شده عمومی است که 6.2 میلیارد دلار آن BNB است.

مربوط: اعضای انجمن کریپتو درباره عملیات بانکی روی بایننس بحث می کنند

بایننس این هفته پس از خروج 5 میلیارد دلاری از صرافی در 13 دسامبر، با FUD زیادی (ترس، عدم اطمینان و شک) مواجه شد. ترس از بحران نقدینگی و سناریوی دیگری از اعتصاب بانک ها شروع شد.

با این حال، وضعیت روز بعد تثبیت شد و Changpeng Zhao، مدیر عامل شرکت، گزارش داد که خروج حتی در پنج رتبه اول بازار سهام قرار ندارد.

در یک رویداد فضایی توییتر، CZ همچنین پیشنهاد کرد که 99٪ از مردم تجهیزات لازم برای ذخیره رمزارز خود را ندارند و احتمالاً به هر طریقی آن را از دست خواهند داد.
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید