صرافی بایننس شاهد استعفای 10 مدیر کلیدی در سال 2023 بود. این لیست است


مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو، با ادعای اینکه این مدیران در نقش‌های بزرگ‌تری خارج از بایننس حرکت کرده‌اند، تلاش کرد نگرانی‌ها در مورد خروج مدیران را نادیده بگیرد و گفت که این گزارش‌ها FUD بازار هستند.

بایننس، پیشروترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، شاهد خروج 10 مدیر کلیدی از بخش‌های مختلف در 9 ماه اول سال 2023 بود. در حالی که خروج مدیران از یک شرکت یک هنجار مبتنی بر تعهدات قراردادی از پیش تعیین‌شده است، تعداد مدیرانی که بایننس را ترک می‌کنند موضوع اصلی بحث در جامعه ارزهای دیجیتال در میان افزایش مشکلات نظارتی بوده است.

آخرین نفری که به این لیست پیوست هلن های، معاون صرافی ارز دیجیتال است که در تاریخ 6 سپتامبر استعفای خود را اعلام کرد. در همان روز، گلب کوستارف، معاون بایننس در اروپای شرقی، ترکیه و کشورهای مشترک المنافع نیز شرکت کرد. ولادیمیر اسمرکیس، مدیر عامل کشورهای مستقل، استرالیا و نیوزلند و همچنین روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع استعفای خود را اعلام کرد.

در اینجا لیستی از مدیران کلیدی که بایننس را در سال 2023 ترک می کنند آمده است:

  1. 6 سپتامبر 2023: هلن های، معاون مدیر کل بایننس و رئیس گلوبال فیات استعفای خود را اعلام کرد.
  2. 6 سپتامبر 2023: ولادیمیر اسمرکیس، مدیر کل بایننس برای روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع، خروج خود را اعلام کرد.
  3. 6 سپتامبر 2023: گلب کوستارف، معاون بایننس در اروپای شرقی، ترکیه، کشورهای مشترک المنافع، استرالیا و نیوزلند استعفای خود را اعلام کرد.
  4. 4 سپتامبر 2023: مایور کامات، رهبر محصولات بایننس استعفای خود را اعلام کرد.
  5. 31 اوت 2023: لئون فونگ، رئیس بایننس آسیا و اقیانوسیه استعفای خود را اعلام کرد.
  6. 7 جولای 2023: استیون کریستی، معاون ارشد انطباق بایننس، اعلام می کند استعفا
  7. 6 ژوئیه 2023: پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، اعلام می کند استعفا
  8. 6 ژوئیه 2023: هان نگ، مشاور عمومی بایننس، اعلام می کند استعفا
  9. 6 ژوئیه 2023: استیو میلتون، معاون بازاریابی و ارتباطات بایننس گلوبال، استعفای خود را اعلام کرد.
  10. 6 ژوئیه 2023: متیو پرایس، مدیر ارشد تحقیقات و اطلاعات جهانی در بایننس استعفای خود را اعلام کرد.

طبق گزارش ها، چهار مدیر ارشد بایننس در همان روز پس از پاسخ بایننس به تحقیقات وزارت دادگستری، آنجا را ترک کردند. گزارش فورچون مدعی شد که این مدیران ارشد از پاسخ صرافی ارزهای دیجیتال ناراضی بودند. با این حال، مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو، تمام این گزارش‌ها را که به عنوان FUD برچسب‌گذاری شده بودند، رد کرد.

در 6 سپتامبر، ژائو از X (توئیتر سابق) برای رسیدگی به اختلافات فزاینده بر سر خروج مدیران کلیدی استفاده کرد. ژائو در حین بازنشر گزارش کوین تلگراف در مورد خروج کوستارف، گفت که بسیاری از اعضای بایننس به سمت نقش‌های بزرگ‌تر حرکت می‌کنند که برخی از آنها خارج از این کار هستند. بایننس هم

کوین تلگراف با بایننس تماس گرفت تا از نگرانی های جامعه در مورد خروج مدیران مطلع شود، اما بایننس گفت که آنها اظهار نظری نکردند.

مرتبط با: Binance.US تجارت ده ها جفت USDT، BTC و BUSD را به دلیل شکایت SEC متوقف کرد.

اکثر مدیرانی که صرافی کریپتو را ترک کردند گفتند که خروج آنها یک امر عادی بود و آنها رابطه خوبی با صرافی کریپتو و مدیر عامل آن به اشتراک گذاشتند. با این حال، پس از فروپاشی FTX، جامعه ارزهای دیجیتال نسبت به صرافی‌ها تردید بیشتری داشت.

طی سال‌ها، بایننس در بیش از ده‌ها کشور با چالش‌های نظارتی مواجه بوده است. صرافی کریپتو بسیاری از مقامات دولتی سابق و افسران انطباق را برای کمک به کاهش پیچیدگی‌های نظارتی استخدام کرده است، اما در سال 2023 اکثر این مدیران صرافی کریپتو را ترک کردند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید