پلتفرم بازدهی کریپتو هارو اینوست سرور را به حالت تعلیق در می آورد


هارو اینوست هنوز یک جدول زمانی برای بازپرداخت مشتریان پس از توقف برداشت در ژوئن 2023 تعیین نکرده است.

پلتفرم مشکل دار ارزهای دیجیتال Haru Invest قصد دارد سرور خود را پس از توقف برداشت در ژوئن 2023 برای چند ماه معلق کند.

مدیر عامل هارو اینوست، هوگو لی، در 16 اکتبر اعلام کرد که هارو اینوست در حال بررسی خاموش کردن سرور خود برای کاهش هزینه های نگهداری سرور است. مدیر عامل شرکت تاکید کرد که هزینه نگهداری سرور تا حد زیادی “بزرگترین درصد هزینه های ثابت” را تشکیل می دهد. این یک اولویت برای سرمایه گذاری هارو و شرکت است.

لی در این اطلاعیه نوشت: «ما قصد داریم با پشتیبان‌گیری از اطلاعات اعضا، سرویس را ظرف چند هفته متوقف کنیم.

مدیرعامل شرکت گفت که اقدام شرکت برای خاموش کردن سرور پس از آن صورت گرفت که هارو اینوست گفت که “به طور فعال در حال توسعه استراتژی های مختلف” برای کاهش تمام هزینه های مرتبط با بهره برداری از خدمات خود است. لی گفت: «برخی از هزینه‌های ثابت فعلی شامل نگهداری خدمات هارو اینوست، هزینه فضای کاری مانند دفتر، و هزینه ارتباط با اعضای ما است.

مدیر عامل شرکت ادعا کرد که هارو اینوست قصد دارد هزینه های عملیاتی را بیشتر کاهش دهد تا بیشترین دارایی های شرکت را حفظ کند. وی همچنین قول داد که این دارایی ها به این دارایی ها اضافه شود تا بین کاربرانی که پولشان از ژوئن روی پلتفرم گیر کرده است توزیع شود.

خبر تعلیق باعث نارضایتی در جامعه سرمایه گذاری هارو شد. بسیاری از کاربران استدلال می کنند که نگهداری سرور احتمالاً هزینه زیادی برای شرکت نخواهد داشت.

یکی از کاربران ناراضی در کانال تلگرامی هارو اینوست که در مجموع حدود 3100 عضو دارد، نوشت: “هزینه های سرور هیچ هزینه ای ندارد.”

یکی دیگر از کامنت‌کنندگان تلگرام با کنایه گفت: «بچه‌ها، سرورها به زودی تمام می‌شوند، هزینه‌های هنگفت، 200 دلار در ماه. طبق منابع آنلاین، هزینه های نگهداری سرور برای مشاغل کوچک و متوسط ​​از 35 تا 500 دلار در ماه متغیر است.

اعلامیه لی در مورد تعلیق سرور آینده چند ماه پس از پایان سپرده ها و برداشت ها از هارو اینوست در 13 ژوئن 2023 صورت می گیرد. خبرگزاری های محلی گزارش دادند که شرکت کره جنوبی بعداً دفاتر خود را تعطیل کرد و ده ها کارمند خود را اخراج کرد.

مرتبط با: Bybit به تعلیق خدمات در بریتانیا پس از “اخطار نهایی” از رگولاتور مالی

هارو اینوست ادعا کرد که مشکلات روی پلتفرم آن ناشی از فعالیت‌های متقلبانه اپراتور محموله B&S Holdings، که قبلا به نام Aventus شناخته می‌شد، بوده است. برخی از سرمایه گذاران نگران این شرکت را به ترتیب دادن “بهداشت” متهم کردند، اما هارو اینوست این اتهامات را رد کرد.

مدیرعامل این شرکت در ماه سپتامبر برای رسیدگی به نگرانی‌ها در مورد تمرینات توانبخشی اخیر شرکت در دادگاه حاضر شد. لی گفت هارو اینوست با آژانس های تحقیقاتی همکاری می کند و در تلاش است تا یک جدول زمانی برای بازیابی دارایی های کاربران ایجاد کند. تا اوایل اکتبر، هارو اینوست هیچ جدول زمانی برای بازیابی وجوه ارائه نکرده بود.

بنا بر گزارش ها، هارو اینوست در کنار پلتفرم ارزهای دیجیتال پیشرو Delio در کره جنوبی با یک شکایت دسته جمعی روبرو است و سرمایه گذاران ناراضی این شرکت ها را به “کلاهبرداری” متهم می کنند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید