دیوید مارکوس، مدافع بیت کوین، “زمستان رمزنگاری” در سال 2023 به پایان نمی رسد


این یک سال سخت دیگر برای کریپتو پس از رسوایی FTX خواهد بود، این نشان می دهد که مدیر سابق متا از حامیان شبکه لایتنینگ بیت کوین است.

یکی از شناخته‌شده‌ترین نام‌های این صنعت می‌گوید بیت‌کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال حداقل تا سال 2024 نیاز دارند تا «از شر سوء استفاده بازیکنان بی‌وجدان خلاص شوند».

دیوید مارکوس، مدیرعامل و موسس شرکت بیت‌کوین Lightspark، در یک پست وبلاگی که در دسامبر منتشر شد، گاوها را با چشم‌انداز سال‌های آینده ناامید کرد.

مارکوس: “زمستان کریپتو” احتمالا تا سال 2025 ادامه خواهد داشت

کمتر از دو ماه از سقوط FTX می گذرد، اما پیامدهای آن همچنان به کاهش احساسات و عملکرد قیمت ادامه می دهد.

برای مارکوس که به خاطر نقش کریپتو در متا و قبل از آن در پی پال مشهور است، بازیگران بد چیزهای زیادی برای پاسخگویی دارند و ارواح آنها پس از سال 2023 در صنعت کریپتو باقی خواهند ماند.

در حالی که تنها یک بار به FTX اشاره کرد، او به بازیکنانی اشاره کرد که او آنها را “بازیکنان بی پروا” نامید و عملکرد ضعیف بازار را فراتر از سال آینده نشان داد.

او خلاصه کرد: «ما در سال 2023 و احتمالاً 2024 از این «زمستان رمزنگاری» خارج نخواهیم شد.

“چند سال طول می کشد تا بازار از سوء استفاده بازیگران بی پروا بهبود یابد و مقررات مسئولانه انجام شود. همچنین چند سال طول می کشد تا اعتماد مصرف کننده بازسازی شود، اما من معتقدم که در نهایت ثابت خواهد شد که بازنشانی مفیدی برای بازیگران قانونی صنعت در دراز مدت.”

اگر هودلرها مجبور باشند منتظر “خط نقره” خود باشند، این می تواند الگوهای تاریخی را که بیت کوین در سراسر وجود خود به آن پایبند بوده است، بیشتر مختل کند.

به طور خاص، چرخه های نصف شدن چهار ساله که تمایل به ایجاد رشد در سال های خاص دارند ممکن است با چالش مواجه شوند. نیمه‌سال آینده، 2024، دوره افزایش فزاینده قیمت‌ها خواهد بود، زیرا پیش‌بینی کردیم که روند صعودی یک سال پیش، در سه ماهه دوم سال 2023 آغاز شود.

حتی اگر بهبودی بیش از حد انتظار طول بکشد، مارکوس معتقد است زمانی که اتفاق بیفتد، صنعت جدید و قوی‌تری پابرجا خواهد بود.

او ادامه داد: «در کریپتو، طمع سال‌ها فضا را برای برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی باز می‌کند.

“سالهای ایجاد یک نشانه از هوا و کسب میلیون ها به پایان رسیده است. موسیقی متوقف شده است. ما به برنامه عادی خود برگشته ایم، جایی که باید ارزش واقعی ایجاد کنیم و مشکلات دنیای واقعی را حل کنیم.”

او توجه ویژه ای به شبکه لایتنینگ بیت کوین داشت، که به گفته او “به عنوان موثرترین پروتکل پرداخت باز، قابل همکاری، ارزان و در زمان واقعی جهان، نوید خود را نشان خواهد داد.”

خوش بینی نسبت به بسته شدن سالانه

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، نام های بزرگ دیگری نیز ظاهر شده اند که از چشم انداز بلندمدت رمزارز پس از FTX پشتیبانی می کنند.

مطالب مرتبط: با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 16000 دلار، تحقیقات می گوید بیت کوین هنوز کمتر از ارزش گذاری شده است.

ARK Invest، غول سرمایه گذاری که کتی وود، مدیر عامل آن نسبت به حوادثی که حدود دو ماه پیش رخ داد، از واکنش خود دریغ نکرد، از جمله مواردی بود که بیشترین سروصدا را به پا کرد.

“بلاک چین بیت کوین در طول بحرانی که توسط بازیکنان متمرکز غیرشفاف به وجود آمده بود، شکست نخورد. جای تعجب نیست که سم بنکمن فرید بیت کوین را دوست نداشت: شفاف و غیرمتمرکز است. او نمی توانست آن را کنترل کند.” جیک در اواسط دسامبر اعلام شد.

در همین حال، از نظر عملکرد قیمت، نظرات در مورد اینکه چگونه سه ماهه اول سال 2023 ممکن است رخ دهد، همچنان متفاوت است.

در حالی که برخی بر این باورند که بدترین وضعیت آخرین بازار نزولی بیت کوین مدت هاست به پایان رسیده است، برخی دیگر همچنان هشدار می دهند که قیمت بیت کوین به 10000 دلار یا کمتر کاهش خواهد یافت.

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، جفت BTC/USD در 31 دسامبر در حدود 16500 دلار معامله شد و ساعاتی قبل از بسته شدن شمع سالانه 2022 از نوسانات عمده جلوگیری کرد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید