Crypto به عنوان اوراق بهادار تنظیم می شود – رئیس ICE و سناتور وارن


هدف لایحه سناتور الیزابت وارن انتقال کنترل به SEC با تحمیل تعهدات جدید بر شرکت‌های رمزنگاری متمرکز است که جفری اسپریچر فکر می‌کند برای ارزهای دیجیتال خوب است.

به گفته جفری اسپریچر، مدیر عامل شرکت Intercontinental Exchange Inc (ICE) و سناتور الیزابت وارن، بیشتر ارزهای دیجیتال احتمالاً به عنوان اوراق بهادار در ایالات متحده تنظیم می شوند.

تمرکز مجدد بر تنظیم ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار با توجه به رونق اخیر FTX، که میلیاردها بی‌شماری را از بازار حذف کرده است، سرمایه‌های مصرف‌کننده را در هاله‌ای از ابهام قرار داده و به اعتبار کریپتو در میان رگولاتورها و مقامات آسیب رسانده است.

در کنفرانس خدمات مالی سازماندهی شده توسط Goldman Sachs Group Inc در 6 دسامبر – Sprecher، که بازار بورس نیویورک ICE را اداره می کند – با اطمینان اظهار داشت که دارایی های رمزنگاری “مثل اوراق بهادار تنظیم و معامله خواهند شد.”

او استدلال کرد که این در نهایت منجر به حمایت بیشتر از مصرف کننده و نظارت نظارتی توسط صرافی ها و کارگزاران متمرکز می شود:

“این به چه معناست؟ این به معنای شفافیت بیشتر است، به معنای تفکیک وجوه مشتری، نقش کارگزار به عنوان یک دلال-معامله نظارت می کند و مبادلات از کارگزاران جدا می شود. اجماع و تسویه از مبادلات جدا می شود.”

Sprecher همچنین استدلال کرد که مقررات جدید برای رمزارزها ضروری نیست، زیرا چارچوب های قانونی در حال حاضر از نظر اوراق بهادار وجود دارد و “فقط باید با شدت بیشتری اجرا شود.”

سناتور وارن می خواهد تازیانه اش را بشکند

سناتور الیزابت وارن شکاک رمزارز در حال کار بر روی یک لایحه کریپتو است که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به رهبری گری گنسلر، بیشتر مرجع نظارتی در فضای رمزنگاری می دهد.

بر اساس گزارش ۷ دسامبر از خبرگزاری آنلاین Semaphor که به نقل از دو منبع ناشناس نزدیک به موضوع، صورت‌حساب کریپتو وارن هنوز در مراحل اولیه است، اما هدف آن پوشش طیفی از موضوعات از جمله مالیات، مقررات، امنیت ملی و آب و هوا است.

گفته می شود که وارن در تلاش است تا تعهدات نظارتی، به ویژه صورت های مالی حسابرسی شده و الزامات سرمایه مانند بانک را تحمیل کند.

در حالی که جزئیات خاصی در مورد این لایحه فاش نشده است، سخنگوی وارن، الکس سارابیا، تایید کرد که او به همراه سناتور سمافور به SEC نگاه می کند.

سارابیا گفت: «او در حال کار بر روی قوانین ارزهای دیجیتال است و معتقد است که تنظیم‌کننده‌های مالی، از جمله SEC، اختیارات گسترده‌ای برای مهار کلاهبرداری رمزارز و پولشویی غیرقانونی دارند.

بحث طولانی مدتی در میان تنظیم‌کننده‌ها وجود دارد که دارایی‌های کریپتو باید در دسته کالاها یا اوراق بهادار قرار گیرند و بیت کوین (BTC) تنها دارایی است که به دلیل ماهیت واقعاً غیرمتمرکز آن به اتفاق آرا به عنوان یک کالا در نظر گرفته می‌شود.

مربوط: کمیسر CFTC ایالات متحده خواستار ایجاد دسته جدیدی برای محافظت از سرمایه گذاران کوچک در برابر ارزهای دیجیتال است

اتر (ETH) نیز گاهی اوقات به عنوان یک کالا مورد بحث قرار گرفته است، اما حتی بیشتر نتیجه معکوس داشته است. به طور خاص، روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، در حالی که در یک رویداد ارز دیجیتال فقط دعوت‌شده در دانشگاه پرینستون صحبت می‌کرد، از این دیدگاه که ETH یک کالا است، کناره‌گیری کرد. او اکنون معتقد است که بیت کوین این وضعیت را دارد.

در دنیای کریپتو، مایکل سایلر، بنیانگذار MicroStrategy و ماکزیمالیست بیت کوین، گامی فراتر گذاشت و خواستار بسته شدن همه دارایی های رمزنگاری غیر بیت کوین شد، زیرا او ادعا می کند که آنها «تقلب اوراق بهادار را تداوم می بخشند».

هنگامی که سایلر در 6 دسامبر در پادکست PDB ظاهر شد، دیدگاه خود را تکرار کرد که دارایی هایی مانند ریپل (XRP)، ETH و Solana (SOL) اوراق بهادار ثبت نشده هستند زیرا توسط نهادهای متمرکز منتشر و کنترل می شوند.

ماکسی آتشین BTC، که سناریویی را ترسیم کرد که دوست داشت ببیند، گفت: “بهترین چیز برای جهان این است که SEC همه چیز را تعطیل کند.”

البته کاربران توییتر او را به خاطر چنین اظهارنظرهایی مسخره کردند:
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید