Crypto VCs در سه ماهه اول 2023 معاملاتی 2.6 میلیارد دلاری انجام دادند


روند ارزش گذاری در این گزارش متفاوت است، با دورهای اولیه 33.3 درصد و دورهای آخر 209.2 درصد نسبت به سال 2022. در همین حال، دور مرحله اولیه 16.7 درصد کاهش یافت.

در حالی که فضای کریپتو هنوز از بازار نزولی رنج می‌برد، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) هنوز موفق شدند تعدادی از معاملات را در اوایل سال 2023 ببندند، و ثابت کنند که این فضا حتی در جایی که بسیاری از آن به عنوان “زمستان ارز دیجیتال” یاد می‌کنند، بسیار پر جنب و جوش است. ”

بر اساس گزارش رمزنگاری PitchBook برای سه ماهه اول سال 2023، شرکت های رمزنگاری موفق شدند در 353 دور سرمایه گذاری 2.6 میلیارد دلار جمع آوری کنند. در حالی که این ثابت می کند که مکان هنوز در حال حرکت است، واضح است که مانند گذشته قوی نیست.

این گزارش حاکی از کاهش 11 درصدی ارزش معاملات و کاهش 12.2 درصدی در تعداد کل معاملات نسبت به سه ماهه قبل است. این سه ماهه همچنین کمترین میزان سرمایه گذاری در این فضا را از سال 2020 به ثبت رساند.

فعالیت سرمایه گذاری خطرپذیر در بخش های مختلف. منبع: PitchBook

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که روندهای ارزش گذاری متفاوت است. برای سه ماهه، دورهای بذر 33.3 درصد و دورهای مرحله آخر 209.2 درصد نسبت به سال کامل 2022 افزایش یافته است. با این حال، دور مرحله اولیه 16.7٪ کاهش یافت.

مرتبط با: Animoca Brands در یک به روز رسانی مالی میان دوره ای دارایی 3.4 میلیارد دلاری را گزارش می دهد

در حالی که این گزارش اذعان می‌کند که کاهش به طور بالقوه می‌تواند ادامه یابد، چشم‌اندازهای مثبتی را نیز برای فضا مشخص کرد. طبق داده‌ها، راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ همچنان می‌توانند حرکت خود را از سال ۲۰۲۲ حفظ کنند. این گزارش بیان می‌کند که Blockstream 125 میلیون دلار برای تأمین مالی زیرساخت استخراج بیت‌کوین و 50 میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری خطرپذیر در مرحله آخر از Scroll، شرکتی که یک راه‌حل مقیاس‌پذیری ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر می‌سازد، جمع‌آوری کرده است.

در کنار راه حل های مقیاس بندی، ارائه دهندگان راه حل های ذخیره سازی لجر و تاروس سرمایه گذاری های قابل توجهی در سال 2023 دریافت کردند. در 30 مارس، لجر 109 میلیون دلار به دلیل افزایش درخواست‌های خود حضانت جمع‌آوری کرده بود. در همین حال، Taurus 65 میلیون دلار در سری B در 14 فوریه جمع آوری کرد.

مجله: تالار شعله توییتر رمزنگاری شده، گابریل هاینز: پست های مزخرف بدون پیراهن و شکار SBF در خیابان های میم


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید