بنیانگذار Crypto Unicorns: بازی‌های P2E در یک “مرحله بلوغ” طولانی هستند


آرون بایرشمیت، بنیانگذار Crypto Unicorns، با NFT Steez درباره اجزای کلیدی که بازی‌های بلاک چین برای ایجاد بازی پایدار درون بازی و برنده شدن اقتصادها به آن نیاز دارند، گفتگو می‌کند.

از آنجایی که هیاهوی بازی‌ها و پلتفرم‌های بازی به برد (P2E) در اوایل سال 2022 کاهش یافت، مشارکت‌کنندگان Web3 شروع به تأکید کردند که بازی‌ها باید بیشتر «سرگرم‌کننده» و کمتر متمرکز بر امور مالی باشند.

در قسمت آخر NFT SteezAlyssa Exposito و Ray Salmond با Aron Beierschmitt، مدیر عامل Laguna Games و بنیانگذار Crypto Unicorns، در مورد پایداری بازی‌های بلاک چین متمرکز بر P2E صحبت می‌کنند.

به گفته Beierschmitt، تغییر از مدل بازی به برد به مدل بازی و برد نشان می دهد که این بازی ها هنوز نیاز به تجربه و بلوغ دارند. بایرشمیت گفت: «هیچ چیز در ساخت بازی تغییر نکرده است. اما با فناوری بلاک چین، بومی‌ها و گیمرهای کریپتو اکنون می‌توانند این مدل‌های بازی و برد را بازی، مالکیت و به طور بالقوه کسب درآمد کنند. سوال بزرگتر این است که آیا پایدار است؟

پارادایم و تغییر خلق و خوی بازی P2E

بایرشمیت با توجه به تغییر احساسات پیرامون P2E و نحوه نزدیک شدن کریپتو یونیکورن ها به آن، گفت که او “مسیری را به سمت پایداری از طریق ترکیب شبیه سازی کشاورزی اقتصادی” همراه با “چرخه های بازی مبتنی بر مهارت” در زمان واقعی ترسیم کرده است تا کاربران بیشتری را جذب کند. وارد اکوسیستم می شود. به گفته Beierschmitt، این حلقه های بازی نه تنها باید نمای شکل و عملکرد داشته باشند، بلکه باید برای بازیکنان سرگرم کننده و جذاب باشند.

با این حال، او همچنین اذعان کرد که بازی‌های مبتنی بر بلاک چین برای همه مناسب نیستند و جمعیت هدف کریپتو یونیکورنز بیشتر با افرادی که بومی کریپتو هستند مطابقت دارد.

به گفته Beierschmitt، کمبود “انطباق انگیزه برای بازی رایگان” وجود دارد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد حداکثر ارزش را از اقلیت بازیکنانی که برای بازی های رایگان خرج می کنند استخراج کنند. این نابرابری یک “تفاوت در پارادایم” ایجاد می کند که در آن بازی Web3 به بازیکنان اجازه می دهد تا در مورد آیتم ها، دارایی ها و مهارت های درون بازی به سطح جدیدی از استقلال و مالکیت دست یابند.

به گفته Beierschmitt، این همان چیزی است که مدل بازی و برد را “چالش‌انگیز” می‌کند، زیرا بازیکنان می‌توانند در طول مسیر در حالی که بازی مورد علاقه خود را انجام می‌دهند برنده شوند. Web3 نه تنها منشاء و مالکیت بازیکنان را فراهم می‌کند، بلکه با مدل‌های حاکمیتی خود، بازیکنان و شرکت‌کنندگان اکنون این اختیار را دارند که «مالکیت بازی، اکوسیستم و جنبه IP» را در اختیار بگیرند. [intellectual property]بایرشمیت گفت.

مطالب مرتبط: Crypto Raiders توضیح می دهد که چگونه بازی های بلاک چین کاربران جدیدی را به وب 3 جذب می کند

اقتصادهای درون بازی یک کار در حال پیشرفت هستند

ثابت شده است که اقتصادهای درون‌بازی محل مناقشه اکثر بازی‌های بازی و برد هستند. بایرشمیت در بحث عوامل لازم برای پایداری درازمدت اقتصادهای درون بازی توضیح داد که یکی از عواملی که کمک می کند پویایی بین بازیکنان منفعل و فعال است. بازیکنان منفعل کسانی هستند که برای پیشرفت در بازی روی بازیکنان فعال سرمایه گذاری می کنند.

با این حال، Beierschmitt تاکید کرد که “چرخه های بازی مبتنی بر مهارت” و “استخرهای سکه” باید برای پایداری پویایی اجرا شوند زیرا این امر بازیکن را به اقتصاد و اکوسیستم باز می گرداند. همانطور که Beierschmitt اشاره می کند، اکثر بازی های بازی و برد هنوز انتقال خود را از “مرحله رشد” به “مرحله بلوغ” رتبه بندی می کنند، اما او قاطعانه معتقد است “آینده های روشنی در روزهای آینده” وجود دارد!

برای اطلاعات بیشتر در مورد بحث با آرون بایرشمیت، حتماً قسمت کامل را گوش کنید. NFT Steez در صفحه جدید Cointelegraph Podcasts یا در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در این پادکست به تنهایی متعلق به مشارکت‌کنندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Alyssa Exposito

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید