واکنش توییتر کریپتو به توییت حذف شده مدیر عامل بایننس درباره هلدینگ بیت کوین کوین بیس


برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase به طور ضمنی توییت های CZ را “FUD” نامید.

پس از اینکه Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، Changpeng Zhao، که با نام CZ نیز شناخته می شود، توییتی را منتشر کرد که ظاهراً دارایی بیت کوین کوین بیس را زیر سوال می برد، Coinbase در 22 نوامبر در توییتر ترند شد.

CZ به یک مقاله مالی یاهو اشاره کرد که از زمان حذف آن مدعی شده بود: «Coinbase Custody مالک 635000 بیت کوین به Grayscale است» در توییتی که حذف شد. CZ افزود: «کمتر از 600000 سکه در Coinbase 4 ماه پیش وجود داشت (فکر می‌کنم صرافی وجود داشت)»، با پیوند به مقاله 4 ماهه از Bitcoinist. مدیر عامل بایننس به صراحت گفته است که او فقط به نقل از “اخبار” می پردازد و هیچ ادعایی از خود ندارد. با این حال، توییت او با استقبال خوبی از سوی جامعه کریپتو مواجه نشد.

اسکرین شات توییت CZ بعد از پاک شدن.

مدت کوتاهی پس از آن، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل Coinbase به طور غیرمستقیم در یک سری توییت به CZ پاسخ داد. “اگر FUD را می بینید – به یاد داشته باشید، اطلاعات مالی ما عمومی است (ما یک شرکت سهامی عام هستیم)” به همراه پیوندی به نامه سهامداران Q3 Coinbase. او فاش کرد که شرکت او “~2M BTC” دارد. ارزش ~ 39.9 میلیارد دلار از 9/30 (به سه ماهه 10 ما مراجعه کنید).

CZ کمی بعد توییت خود را حذف کرد و گفت: “برایان آرمسترانگ فقط به من گفت که اعداد در مقالات اشتباه است. او توییت قبلی را حذف کرد. بیایید با هم برای افزایش شفافیت در صنعت کار کنیم.”

با توجه به رویدادهای اخیر بازار و نقش درک شده بایننس در تحریک آنها، برخی از CZ برای راهنمایی درخواست کرده اند. به طور خلاصه، بحران انحلال FTX که در دو هفته گذشته بازار را ویران کرده است، بسیاری معتقدند که در ابتدا توسط مدیر عامل Binance پس از توییت های وی باعث وحشت و هجوم بانکی در FTX شد.

ویل کلمنته، یکی از بنیانگذاران شرکت تحقیقاتی دارایی های دیجیتال Reflexivity Research، در توییتر به اشتراک گذاشت. توییت اخیر CZ در مورد ذخایر بیت کوین کوین بیس، که او به تازگی آن را حذف کرد، ظاهر خوبی نبود. من استدلال او را درک می کنم که او تلاش می کند از صنعت محافظت کند، اما CZ آنقدر باهوش است که بداند کیف پول صرافی و حضانت از هم جدا هستند.”

ماریو نوفل، موسس و مدیر عامل IBCgroup.io در توییتر به اشتراک گذاشت: “CZ به این معنی است که نگهبانی Coinbase از طرف Grayscale Trust دارای 1 تا 1 BTC نیست؟ توییت اخیر او را ببینید. این هرگز هیچ نگرانی نداشته است. این یک سوال بسیار جدی است (اتهام ضمنی؟).

تحلیلگر، معامله‌گر و سرمایه‌گذار @360_trader به اشتراک گذاشت: “CZ امروز ثابت کرد که همه چیز در مورد یک چیز است… امپراتوری خود. او اینجا نیست تا مراقب صنعت باشد… او توییت را حذف کرد… اما اکنون … همانطور که انتظار داشتم… خود را به عنوان یک شرور نشان داد.»

معامله‌گر و سرمایه‌گذار @BobLoukas از CZ خواست تا قبل از ارسال توییت، بررسی‌های لازم را انجام نداده باشد. او به اشتراک گذاشت: “CZ “بیایید با هم برای بهبود شفافیت در صنعت کار کنیم.” همچنین CZ – در بحبوحه یک رویداد عمده نقدینگی در بازار نزولی، اجازه دهید من یک FUD تصادفی را به میلیون‌ها نفر توییت کنم تا شاید فقط برای تأیید تماس بگیرم.

مرتبط: مدیر عامل بایننس گزارشی مبنی بر ملاقات شرکت با سرمایه گذاران ابوظبی برای صندوق بازیابی ارزهای دیجیتال را تکذیب کرد.

در 18 نوامبر، Grayscale Investments، ارائه‌دهنده محصول سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال، به اشتراک گذاشت که تمام دارایی‌های دیجیتالی که زیربنای محصولات دارایی دیجیتال Grayscale هستند، تحت نظارت Coinbase Custody Trust Company، LLC قرار دارند. اگرچه این شرکت با استناد به «نگرانی‌های امنیتی» از ارائه مدارک زنجیره‌ای از آدرس‌های ذخیره یا کیف پول برای نشان دادن دارایی‌های اساسی خودداری کرد. در زمان انتشار، قیمت توکن $COIN Coinbase 5.3٪ افزایش یافته بود.
نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید