وزیر تجارت خارجی: کریپتو نقش مهمی در تجارت امارات خواهد داشت

وزیر تجارت خارجی: کریپتو نقش مهمی در تجارت امارات خواهد داشت


ثانی الزیودی، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی، اظهار داشت که امارات اکنون نیاز به وضع مقررات مناسب برای حمایت از رشد بیشتر دارد، زیرا این کشور تعداد زیادی از استعدادها را از بخش کریپتو جذب می کند.

ثانی الزیودی، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی، گفت که ارز دیجیتال نقش مهمی در تجارت جهانی امارات خواهد داشت.

الزیودی در گفتگو با بلومبرگ در 20 ژانویه در داووس سوئیس، جایی که رهبران جهان اکنون برای مجمع جهانی اقتصاد 2023 گرد هم می آیند، مجموعه ای از به روز رسانی ها را در مورد مشارکت های تجاری و سیاست های امارات متحده عربی تا سال 2023 ارائه کرد.

وزیر ثانی الزیودی: بلومبرگ

وزیر کریپتو در مورد صنعت کریپتو اظهار داشت که “کریپتو نقش مهمی در آینده برای تجارت امارات خواهد داشت” و افزود که “مهمترین چیز این است که ما از حاکمیت جهانی در مورد ارزهای دیجیتال و شرکت های رمزنگاری اطمینان حاصل کنیم.”

الزیودی پیشنهاد کرد که در حین کار بر روی رژیم نظارتی رمزارز امارات متحده عربی، تمرکز بر تبدیل این کشور خلیج‌فارس به قطبی با سیاست‌های رمزارز پسند با حفاظت کافی باشد:

ما شروع به جذب برخی از شرکت‌ها به کشور کرده‌ایم تا به طور مشترک حاکمیت و سیستم قانونی درستی را که مورد نیاز است، بسازیم.»

اظهارات الزیودی تنها یک هفته پس از تصویب مقررات جدیدی توسط کابینه امارات متحده عربی است که به سازمان‌هایی که در فعالیت‌های رمزنگاری فعالیت می‌کنند اجازه می‌دهد مجوز و تأییدیه سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی (VARA) را دریافت کنند.

اگر شرکت ها این کار را انجام ندهند، طبق قانون جدید با جریمه ای تا سقف 2.7 میلیون دلار مواجه خواهند شد. این اقدام به «اصول راهنمایی» برای تنظیم و نظارت بر دارایی‌های دیجیتال اضافه می‌کند که در سپتامبر توسط تنظیم‌کننده مالی منطقه آزاد اقتصادی بازار جهانی ابوظبی منتشر شد.

این اصول یک موضع دوستانه نسبت به ارزهای دیجیتال را ترسیم می‌کند، در حالی که متعهد به رعایت استانداردهای بین‌المللی در مورد مبارزه با پولشویی (AML)، مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) و حمایت از تحریم‌های مالی است.

عمر سلطان العلما، وزیر دولت امارات در امور هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال نیز در 19 ژانویه در مجمع جهانی اقتصاد به عنوان بخشی از یک پنل متمرکز بر رمزنگاری حضور داشت.

العلما خاطرنشان کرد که اگرچه شکست FTX یک نگرانی بزرگ است، اما امارات همچنان می‌خواهد با وجود همه این مشکلات، یک مرکز باشد.

“به آنها [crypto companies] او گفت که امارات متحده عربی را خانه می نامیم قطعا یک چیز مثبت است.

مربوط: بنیاد Venom مستقر در ابوظبی یک میلیارد دلار بودجه برای وب 3 و بلاک چین راه اندازی کرد

وزیر همچنین با این استدلال که “بازیگران بد ملیت و مقصدی ندارند”، امارات متحده عربی را از اتهاماتی مبنی بر اینکه شهرهای آن مانند دبی به نقاط کلیدی برای فرار چهره های بی اعتبار ارزهای دیجیتال تبدیل می شوند، فاصله گرفت.

با این حال، او تاکید کرد که دولت ها باید برای جلوگیری از فرار بازیگران بد به خارج از کشور با یکدیگر همکاری کنند.

شما آنها را در همه جا خواهید دید. آنها را در باهاما خواهید دید، آنها را در نیویورک خواهید دید، آنها را در لندن خواهید دید، و کاری که ما به عنوان دولت باید انجام دهیم این است که با صنعت کار کنیم و بسازیم. مطمئن باشید که اگر کسی کار اشتباهی انجام دهد، نمی تواند از جایی به جای دیگر حرکت کند.”


نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉