Crypto بدتر از سقوط FTX زنده ماند: Chainalysis


طبق گزارش Chainalysis، کاهش FTX نسبت به اکوسیستم کریپتو Mt. احتمالاً تأثیر نسبتاً جزئی از سقوط Gox داشته است.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis به Mt.

صنعت کریپتو FTX Mt. او به این نتیجه رسید که Gox بخش کوچک‌تری از آن نسبت به آن زمان است و این صنعت باید قوی‌تر از همیشه بازگردد.

توییتر در 23 نوامبر نخاریک جاردین، رهبر تحقیقات Chainalysis، مقایسه خود را با نگاهی به سهم بازار این دو شرکت آغاز کرد و Mt. 13 درصد از سال 2019 تا 2022 کار می کند.

Jardine در سال 2014 در Mt. Gox خاطرنشان می‌کند که وقتی سقوط کرد، تنها بازیکنان بازی صرافی‌های متمرکز (CEXs) بودند که تقریباً نیمی از فهرست‌های بازار سهام توسط صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند Uniswap و Curve تا اواخر سال 2022 تصرف شدند.

تبادل لیست CEX در مقایسه با DEX بین سال‌های 2013 و 2022. منبع: Chainalysis

اما از آنجایی که Jardine به آرامی سهم بازار FTX را افزایش داده است، Mt.

«Mountain Gox در زمانی که این دسته در حال رشد بود، تبدیل به یکی از مبادلات بسیار شد و سهم کمتری از پای بزرگ‌تر را به خود اختصاص داد. از سوی دیگر، FTX سهم بیشتری از پای در حال انقباض را به خود اختصاص داد و حتی با کاهش حجم معاملات خام، از سایر مبادلات پیشی گرفت.

با وجود این، Jardine، Mt.

ژاردین بعداً به کوه رفت. او به بررسی بهبود صنعت کریپتو پس از سقوط Gox ادامه می‌دهد، و اگرچه حجم تراکنش‌های زنجیره‌ای برای یک سال یا بیشتر راکد بوده است، او به زودی شاهد بازگشت فعالیت‌ها بوده است.

مربوط: سم بنکمن-فرید در نامه ای به تیم FTX می گوید از ورشکستگی “بسیار متاسف” است.

در فوریه 2014، Mt. Gox معاملات را به حالت تعلیق درآورد، وب سایت خود را تعطیل کرد و پس از از دست دادن 850000 بیت کوین (BTC) در یک هک، درخواست حفاظت از ورشکستگی داد.

مشتریانی که در صرافی سپرده گذاری کردند هنوز پول خود را پس نگرفته اند، اما Mt. هیئت امنای Gox در تاریخ 6 اکتبر اعلام کرد که طلبکاران تا 10 ژانویه 2023 فرصت دارند تا روش بازپرداخت 150000 بیت کوین مورد نظر خود را انتخاب کنند. .

کوه ورودی های خدمات ماهانه برای کریپتو قبل و بعد از سقوط Gox. منبع: Chainalysis

ژاردین معتقد است که در حالی که عوامل دیگری مانند حضور گسترده عمومی سام بنکمن-فرید وجود دارد، «مقایسه باید به صنعت خوش‌بینی کند» زیرا زمانی که بازار به عوامل بنیادی رسید، «هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم صنعت نمی‌تواند از این کار عقب نشینی کن، قوی تر از همیشه.”
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید