داستان های رمزنگاری: چارلی شرم توضیح می دهد که چگونه یک میلیونر بیت کوین شد


شرم از سرویس پرداخت بیت‌اینستنت بیت‌اینست ثروت زیادی به دست آورد اما بعداً به اتهام پولشویی به زندان افتاد.

چارلی شرم از راه اندازی یک کسب و کار کوچک آنلاین به یک میلیونر بیت کوین تبدیل شد و روی جلد مجله فوربس ظاهر شد. و سپس به زندان رفت.

در آخرین قسمت کوین تلگراف داستان های رمزنگاری شدهدر این قسمت، شرم توضیح می دهد که چگونه BitInstant را تاسیس کرد، آن را به یک امپراتوری چند میلیون دلاری بیت کوین تبدیل کرد و بعداً به دلیل نقشش در آن دستگیر شد.

اولین کسب و کار شرم یک سایت تجارت الکترونیکی بود که برای هر کالا فقط 5 دلار هزینه حمل می کرد. این ایده متعلق به پسر عمویش بود، اما شرم از مهارت های کدنویسی خود برای ایجاد سایت واقعی استفاده کرد. این تجارت چراغ، مسواک، ریش تراش و سایر اقلام متفرقه می فروخت.

شرم در اوقات فراغت خود در تابلوهای پیام آنلاین شرکت می کرد. او در آنجا با بیت کوین آشنا شد. در آن زمان، تنها راه خرید بیت کوین ارسال مقدار زیادی پول به Mt. Gox و یک هفته طول کشید تا سپرده در سیستم بانکی تسویه شود. مشتری که می خواست در مقادیر کمتر خرید کند یا می خواست فوراً خرید کند، نتوانست این کار را انجام دهد.

شرم در یکی از این انجمن‌ها با شخصی به نام «گارت» آشنا شد و آن دو کسب‌وکاری را راه‌اندازی کردند که به مردم اجازه می‌داد بی‌درنگ بیت کوین را بخرند و بفروشند. نام شرکت آنها “BitInstant” بود. برای امکان خرید فوری، این شرکت Mt. Gox و با آن بیت کوین خرید. آنها سپس این بیت کوین را در مقادیر کمتر به مشتریان مختلف فروختند.

اما شرم و شریکش با مشکل مواجه شدند. با رشد حجم معاملات، Mt. آن‌ها برای سرمایه‌گذاری در Gox به پول نقد بیشتری نیاز داشتند و به سرعت سرمایه‌شان تمام شد، همانطور که شرم توضیح می‌دهد:

با افزایش حجم تراکنش‌ها، همیشه نیاز به پول بیشتری وجود داشت. بنابراین همانطور که یک دستگاه خودپرداز به پول نیاز دارد تا تمام روز در دستگاه بنشیند، ما نیز برای نشستن در صرافی‌ها به مدت یک هفته به پول نیاز داشتیم. [be]زیرا ممکن است یک هفته طول بکشد تا دوباره نصب شود. “این یک چرخه بود، بنابراین ما همیشه به 7 تا 8 برابر حجم معاملات خود نیاز داشتیم.”

این دو کارآفرین با راجر ور ملاقات کردند، که با تزریق 100000 دلار سرمایه به آنها کمک کرد تا به رشد کسب و کار خود ادامه دهند. ور همچنین پیشنهاد کرد که تیم اریک ورهیز را استخدام کند. بعدها، Vorhees و Shrem در یک کنوانسیون فناوری با دیوید آزار سرمایه‌گذاری بیشتری مواجه شدند. در نهایت، آزار در ماه عسل کامرون و تایلر وینکلووس را در ساحل ملاقات کرد و آنها را متقاعد کرد که در شرکت سرمایه گذاری کنند. این امر پول نقد کافی برای شرکت برای غلبه بر چالش های مقیاس بندی خود را فراهم کرد.

مرتبط با: Erik Voorhees از رفتار “مزارت آمیز” بیت کوین maxis انتقاد می کند

BitInstant آنقدر سریع رشد کرد که در نهایت مسئول 30 درصد از کل تراکنش های بلاک چین بیت کوین شد. در همین حال، شرم در روابط خود با خانواده و جامعه یهودی که به آن تعلق داشت، دچار مشکل بود. شرم شروع کرد به این احساس که جامعه مذهبی او در حال خفه شدن است، به ویژه پس از اینکه عاشق یک غیر یهودی شد. این ناامیدی در نهایت به سر رسید و شرم تصمیم گرفت جامعه یهودی را ترک کند.

شرم بعداً هنگام تلاش برای پیاده شدن از هواپیما در نیویورک دستگیر شد و به دلیل نقشش در BitInstant به پولشویی متهم شد. مقامات ادعا کردند که برخی از مشتریان BitInstant از بیت‌کوینی که از این شرکت خریداری کرده‌اند برای مقاصد غیرقانونی از جمله تراکنش‌های مجرمانه در بازار تاریک وب جاده ابریشم استفاده می‌کنند.

شرم پس از آزادی به قید وثیقه در حبس خانگی قرار گرفت و مجبور شد با والدین سخت‌گیر یهودی‌اش زندگی کند که معتقد بودند دستگیری او مجازاتی از جانب خداوند در پاسخ به جدایی او از جامعه است. شرم گفت: «آنها فکر می کردند که من سزاوار اتفاقی هستم که قرار است برایم بیفتد. وقتی دیدند که من به زندان می روم، هیجان زده شدند، زیرا فکر می کردند من خیلی به آنها صدمه زده ام.»

این برای قسمت 1 داستان رمزنگاری چارلی شرم تمام شد. بیشتر در قسمت 2 آمده است.

داستان کامل را دنبال کنید: داستان ناگفته چارلی شرم.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید