رشد سهام کریپتو: Coinbase 69٪، MicroStrategy 74٪ از زمان پایین تر شدن

رشد سهام کریپتو: Coinbase 69٪، MicroStrategy 74٪ از زمان پایین تر شدن


قیمت سهام مرتبط با رمزنگاری، ETFها و توکن ها تا کنون در سال 2023 افزایش یافته است، اگرچه کارشناسان انتظار دارند فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.

قیمت سهام صرافی رمزارز کوین‌بیس از زمان پایین‌ترین حد خود 69 درصد افزایش یافته است و سایر سهام مرتبط با رمزارز، از جمله شرکت هوش تجاری MicroStrategy، از اوایل سال 2023 جهش‌های مشابهی را با شمع‌های سبز در همه جا منتشر کرده‌اند.

قیمت سهام کوین بیس در 6 ژانویه تا 31.95 دلار کاهش یافت و در پایان در 17 ژانویه به 54.14 دلار رسید.

قیمت سهام کوین بیس در ماه گذشته. منبع: Yahoo Finance

افزایش قیمت سهام احتمالاً با تسکین بزرگی برای مدیران کوین بیس همراه خواهد بود، زیرا شاهد کاهش 20 درصدی نیروی کار خود در سال 2022 و تصمیم به توقف فعالیت در ژاپن هستند. علیرغم افزایش، کوین بیش از 84 درصد زیر بالاترین رکورد خود باقی ماند.

شرکت MicroStrategy و پرداخت دیجیتال Block Inc. مانند سایر سهام مرتبط با ارزهای دیجیتال، آنها در سال جدید سودهای قوی داشتند.

قیمت سهام MicroStrategy از کمترین میزان 135 دلار در 29 دسامبر به حدود 236 دلار افزایش یافت – که نشان دهنده افزایش بیش از 74٪ است – در حالی که جک دورسی بلاک شاهد افزایش کمی 27 درصدی قیمت سهام بود. افت به زیر 59 دلار در 28 دسامبر به بالای 75 دلار.

این بازگشت برای سهام استخراج کریپتو حتی چشمگیرتر بوده است. Bitfarms و Marathon Digital Holdings به ترتیب 140 درصد و 120 درصد افزایش در دو هفته اول سال داشته اند.

صندوق‌های قابل معامله در مبادلات رمزنگاری (ETF) نیز با Valkyrie Bitcoin Miners ETF (WGMI) کاهش یافتند و قیمت آن را از پایین‌تر از 4 دلار در دسامبر بالا برد.

در حالی که ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) در دسامبر بالای 10 دلار بود.

مربوط: آیا این گاو نر است یا تله گاو نر؟ گزارش بازار را به صورت زنده تماشا کنید

حتی Grayscale Bitcoin Trust پس از افزایش 51 درصدی از 7.76 دلار در 28 دسامبر به 11.72 دلار، توانسته است برخی از ضررهای سال 2022 خود را جبران کند.

در حالی که اعتماد برای منعکس کردن قیمت بیت کوین (BTC) طراحی شده است، اما اغلب با تخفیف یا حق بیمه بر اساس ارزش دارایی های زیربنایی خود معامله می کند و در حال حاضر پس از معامله با تخفیف بیش از 45، با تخفیفی بیش از 36 درصد می نشیند. ٪. در 28 دسامبر.

برخی از کارشناسان معتقدند که بیت کوین، به ویژه، به دنبال ارقام تورم مثبت اعلام شده از ایالات متحده در 12 ژانویه – قیمت آن بیش از 17٪ از آن زمان تاکنون افزایش یافته است – اما 28 دسامبر بازاری در میان بسیاری از ارزهای دیجیتال و سهام است.

در حالی که افزایش اخیر سهام‌های مرتبط با رمزارزها تسکین بزرگی برای کسانی است که در آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند، شایان ذکر است که همانطور که مشخص شد، بسیاری از این شرکت‌ها هنوز راه زیادی در پیش دارند تا به بالاترین سطح تاریخ خود بازگردند. توییتی در 10 ژانویه از مشاور مالی Genevieve Roch-Decter.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉