پارلمان کره جنوبی طرح اخراج نماینده را به دلیل رسوایی ارزهای دیجیتال رد کرد


کیم نام کوک، قانونگذار کره جنوبی و سرمایه گذار Wemix، پس از رای 3:3 به لایحه اخراج، در پارلمان باقی خواهد ماند.

کمیته فرعی اخلاق پارلمانی کره جنوبی درخواست اخراج کیم نام کوک، یکی از اعضای سابق حزب دموکرات اصلی اپوزیسیون را رد کرد.

خبرگزاری محلی یونهاپ در 30 اوت گزارش داد، کمیته فرعی اخلاق پارلمان کره جنوبی درخواست اخراج کیم نام کوک، یکی از اعضای سابق حزب دموکرات (DP) اصلی مخالف را رد کرده است.

کمیته فرعی این پیشنهاد را در 29 اوت پس از اینکه حزب حاکم قدرت خلق (PPP) و DP به طور مساوی 3-3 بر سر این پیشنهاد تقسیم کردند، رد کرد. در این گزارش آمده است که برای تصویب این طرح به اکثریت آرا نیاز است.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، کیم در اوایل سال جاری پس از اینکه مشخص شد حداقل 4.5 میلیون دلار در توکن‌های Wemix (WEMIX) که توسط توسعه‌دهنده بازی‌های بلاک چین Wemade کره جنوبی ساخته شده است، مورد انتقاد قرار گرفت. پس از اینکه توکن‌های Wemix مجاز به معامله در صرافی‌های اصلی در کره جنوبی شدند، یک دادگاه محلی دستور داد این توکن‌ها در اواخر سال ۲۰۲۲ از فهرست پلتفرم‌ها حذف شوند.

مشارکت کیم در سرمایه‌گذاری‌های WEMIX نگرانی‌های عمده‌ای را در مورد تضاد منافع احتمالی، مانند استفاده از اطلاعات داخلی و حتی پول‌شویی ایجاد کرده است. این شکایت به توسعه سریع ابتکار قانونی کمک کرد که مقامات را ملزم به گزارش در مورد دارایی های رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) در کره جنوبی کرد.

کیم نام کوک در نشست عمومی مجلس ملی در سئول در 24 آگوست 2023. منبع: یونهاپ

وقتی از مقامات کره جنوبی خواسته می شود که در مورد دارایی های ارزهای دیجیتال در این کشور گزارش دهند، آنها تنها نیستند. در ماه ژوئیه، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی لایحه جدیدی را اعلام کرد که بر اساس آن همه شرکت‌هایی که ارزهای دیجیتال منتشر می‌کنند یا دارند باید دارایی‌های خود را از سال 2024 افشا کنند.

مرتبط با: SEC به دنبال بازجویی از دانیل شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform در کره است

در اواسط ماه اوت، شهر Cheongju کره جنوبی نیز اعلام کرد که مجرمان مالیاتی محلی شروع به مصادره ارز دیجیتال خواهند کرد و از صرافی هایی مانند Upbit و Bithumb درخواست خواهند کرد که در مورد چنین مجرمانی گزارش دهند.

مجله: آسیا اکسپرس: استخراج کننده بیت کوین به حبس ابد محکوم می شود، چین به شرکت های ارز دیجیتال پاداش می دهد


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید