Crypto scammers abuse

کلاهبرداران کریپتو از قوانین شرکت بریتانیا برای قربانیان کلاهبرداری سوء استفاده می کنند: گزارش


یک گزارش نشان می دهد که شرکت ها به راحتی می توانند در بریتانیا ثبت نام کنند، که باعث می شود برای قربانیان کلاهبرداری بالقوه قابل اعتمادتر به نظر برسند.

بر اساس یک تحلیل مستقل، بریتانیا خانه حداقل 168 شرکت است که متهم به ارتکاب کلاهبرداری های جعلی ارز دیجیتال یا فارکس (فارکس) هستند.

یک تحقیق مشترک توسط شرکت‌های رسانه‌ای Investigative Journalism و Observer در 29 ژانویه نشان داد که گروه‌های جنایی سازمان‌یافته از بریتانیا به‌عنوان پایگاه خود استفاده می‌کنند، زیرا «مقررات سست» آن است.

تعداد واقعی شرکت‌های کریپتو یا فارکس مستقر در بریتانیا که در این کلاهبرداری دخیل هستند احتمالاً بسیار بیشتر از 168 است، زیرا این تعداد با بررسی لیست‌های شرکت‌های مشکوک پوسته و ارجاع متقابل گزارش‌های فعالیت کلاهبرداری در وب‌سایت‌های مختلف محاسبه شده است.

حدود نیمی از شرکت های کشف شده با به اصطلاح “کلاهبرداری از کشتار خوک” مرتبط بودند.

کلاهبرداری با گوشت خوک یک طرح موذیانه است که در آن کلاهبردار قبل از متقاعد کردن قربانی برای واریز پول یا ارز دیجیتال به یک پلتفرم معاملاتی یا کیف پول مجازی تحت کنترل خود، اعتماد خود را با قربانی برقرار می کند – اغلب شامل روابط عاشقانه است.

سپس کلاهبردار به “چاق کردن” قربانی و ایجاد اعتماد بیشتر ادامه می دهد و آنها را متقاعد می کند که مبلغ بسیار بیشتری را منتقل کنند، اما فقط بعداً با وجوه معامله کنند.

بر اساس این گزارش، قربانیان اغلب از طریق رسانه‌های اجتماعی یا سایت‌های دوستیابی مانند Tinder ارتباط داشتند.

علاوه بر این، بسیاری از قربانیانی که در این گزارش با آنها مصاحبه شده است، اظهار داشتند که این شرکت‌ها مشروع‌تر به نظر می‌رسند، زیرا معتقد بودند که در بریتانیا مستقر هستند و اگر در جای دیگری قرار می‌گرفتند، کلاهبرداری نمی‌شدند.

ثبت شرکت در بریتانیا حداقل 14.85 دلار (12 پوند) هزینه دارد و نیازی به شناسایی ندارد و ثبت شرکت های متقلب در آنجا و کسب “اعتبار جعلی” آسان است.

شرکت ها برای ثبت نام ملزم به ارائه آدرس دفتر انگلستان هستند، اما این امر منجر به بمباران برخی آدرس های مسکونی با نامه هایی خطاب به شرکت هایی شده است که ادعا می کنند در آنجا دفتر دارند.

نامه هایی که یک مقیم بریتانیا ادعا می کند که خطاب به شرکت های جلویی ثبت شده در آدرس آنها است. منبع: آبزرور

گراهام بارو، بازپرس جنایات مالی، در این گزارش گفت: «آنچه در بریتانیا می‌گذرد، گیج‌کننده است». ما حداقل 20 سال است که می دانیم شرکت های بریتانیایی در این کلاهبرداری ها دست داشته اند و ما احتمالا بزرگترین ارائه دهنده کلاهبرداری در جهان هستیم.”

مربوط: استیبل کوین ویژه بریتانیا در 18000 دستگاه خودپرداز در سراسر کشور ادغام می شود

دولت بریتانیا در تلاش است تا بر شرکت‌های رمزنگاری در منطقه فشار بیاورد، به طوری که سازمان رفتار مالی بریتانیا از تمام مشاغلی که دارای فعالیت رمزنگاری هستند می‌خواهد تا از 10 ژانویه 2020 در آنها ثبت نام کنند.

با این حال، رگولاتور در مورد تاییدیه های خود بسیار سخت گیر بوده است، زیرا بسیاری از مشاغل مرتبط با رمزنگاری به عنوان مشاغل ثبت نشده به فعالیت خود ادامه می دهند، در حالی که تلاش می کند تعادلی بین ایجاد یک محیط امن برای سرمایه گذاران و حمایت از نوآوری در صنعت پیدا کند.


نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉