سرنوشت نظارتی کریپتو در سال آینده مشخص خواهد شد

سرنوشت نظارتی کریپتو در سال آینده مشخص خواهد شد


کنگره قرار است در سال 2023 مجموعه‌ای از پیشنهادات قانونی را دریافت کند که تعیین می‌کند کدام تنظیم‌کننده تأثیر اصلی بر ارزهای دیجیتال دارد.

برای این صنعت ایده آل است که کنگره در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرد، نه اینکه صنعت را به تنظیم کنندگان غیر منتخب در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) واگذار کند. برای این منظور، نمایندگان هر دو طرف لایحه‌هایی را تصویب کردند که برای ارائه «شفافیت نظارتی» طراحی شده بودند. به نظر می رسد موضع معتدل به نفع قرار دادن ارزهای دیجیتال عمدتاً تحت صلاحیت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) است.

البته، دو لایحه سنا وجود دارد که چندان ایده آل نیستند.

Boozman-Stabenow فاقد وضوح است

دبی استابنو، رئیس کمیته کشاورزی سنای دموکرات، پیشنهادی را با جان بوزمن، سناتور جمهوری خواه نوشت. با توجه به افزایش چشمگیر این لایحه پس از فروپاشی FTX، Stabenow می‌گوید که این “کاملاً یک اولویت” برای کمیته است که در سال آینده اقدام کند.

لایحه Stabenow-Boozman، که از حمایت دو حزبی گسترده برخوردار است، به CFTC صلاحیتی را در مورد ارزهای رمزپایه می دهد. سناتور دموکرات کوری بوکر و سناتور جمهوری خواه جان تون نیز این لایحه را امضا کردند. در صورت پذیرش، تمام پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو (کارگزاران، فروشندگان و متولیان) باید در CFTC ثبت نام کنند. صرافی ها به CFTC گزارش می دهند و حداقل سرمایه مورد نیاز و همچنین حمایت های ورشکستگی اعمال می شود.

مربوط: به لطف تنظیم‌کننده‌ها و نهنگ‌ها، فاجعه‌ای در انتظار گروه ارز دیجیتال است

صاحبان ارزهای دیجیتال یک انتقاد تکراری خاص را بیان می کنند: این لایحه باید تعریف واضح تری از اوراق بهادار و کالاها ارائه کند. آیا اوراق بهادار دیجیتال با آزمون هاوی یا هر روش دیگری ارزش گذاری می شود؟ لایحه شفاف سازی نمی کند. این لایحه همچنین در معرض خطر است که به عنوان ممنوعیت عملی مالی غیرمتمرکز (DeFi) تفسیر شود.

این رویکرد خوبی نیست که تعیین تکلیف دارایی های دیجیتال امنیت را به بوروکرات ها و دادگاه های غیر منتخب واگذار کنیم. ایالات متحده باید با اجازه دادن به کنگره برای تعیین تفاوت بین یک امنیت دیجیتال و یک کالا، از وضع قوانین اجتناب کند.

در حالی که این لایحه تعریف نمی کند که کدام ارزهای رمزنگاری شده یک امنیت را تشکیل می دهند، اما تعریف کالا را تغییر می دهد تا شامل «کالای دیجیتال» شود.

قانون نوآوری مالی مسئول Lummis-Gilibrand

لایحه Stabenow-Boozman تنها پیشنهاد سنا برای سال آینده نیست. سناتور جمهوریخواه سینتیا لومیس و سناتور دموکرات کریستن گیلیبراند نیز پیش نویس لایحه ای جامعی را تهیه کردند که استانداردهایی را برای حمایت از مصرف کننده، حمایت از سرمایه گذار و تبلیغات تعیین می کند.

مربوط: سناتور لومیس: پیشنهاد من با سناتور گیلیبراند به SEC قدرت می دهد تا از مصرف کنندگان محافظت کند

لومیس قبل از نامگذاری قانون نوآوری مالی مسئول (RFIA) با سناتور نیویورک، کریستن گیلیبراند، شهرت “طرفدار رمزنگاری” داشت. این لایحه اصطلاح جدیدی را معرفی می‌کند، موجودیت ابزار، که شبیه به توکن ابزار است. برای اینکه توکن به عنوان یک دارایی کمکی تعریف شود، باید دو برابر شود. عموماً به نظر می رسد مردم این صورت حساب را برای ارزهای دیجیتال خوب می دانند.

طرفداران کریپتو باید پر سر و صداتر باشند

صنعت کریپتوکارنسی تقریباً 10 سال از عمر خود می گذرد، و با این حال، فریادهایی برای «وضوح نظارتی» وجود دارد. اما آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار اگر بداند کدام یک از اوراق بهادار هستند، صنعت را مطلع نمی کند؟ شاید حتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار نداند خط را از کجا بکشد. اگر فهرستی از 20 ارز دیجیتال برتر را به پنج شرکت حقوقی مختلف با تجربه رمزگذاری بیاورید، احتمالاً همه آنها نظرات متفاوتی در مورد اینکه کدام یک را به عنوان اوراق بهادار در نظر بگیرید، ارائه می دهند.

مربوط: چارچوب کریپتو کم خون بایدن چیز جدیدی ارائه نکرد

در حالی که تمرکز زیادی روی SEC وجود دارد، سازمان‌های زیادی وجود دارند که اخلاق واقعی کریپتو را تضعیف می‌کنند. اینها شامل دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC)، شبکه اجرای جرایم مالی (FinCen)، وزارت خزانه داری و غیره است. حتی ارقام صنعت خودمان نیز کریپتو را تضعیف می کنند. سام بنکمن-فرید، که در باهاما دستگیر شد و قرار بود به ایالات متحده مسترد شود، استدلال کرد که رابط های پروتکل باید توسط مجوزها کنترل شوند و قوانین مشتری شما را بدانند.

این امر نوآوری خفه کننده و روحیه کارآفرینی را از هر کسی که 100000 دلار برای بررسی اولیه قانونی ندارد حذف می کند. فقط شرکت های بزرگ می توانند خدمات مالی ارائه دهند. صنعت باید هرگونه قانونی را که باز بودن رمزارزها را نقض می کند، پس بگیرد.

مجلس نمایندگان ایالات متحده در سال 2023 چندین لایحه مربوط به رمزنگاری را بررسی خواهد کرد که می تواند سال سرنوشت سازی برای کریپتو باشد. صنعت اکنون باید کوشا باشد تا اطمینان حاصل کند که رویدادهای اعماق زمستان رمزنگاری گذشته منجر به مقررات وحشیانه نمی شود.

کادان استادلمن یک توسعه دهنده بلاک چین و مدیر ارشد فناوری پلتفرم کومودو است. او در سال 2011 در رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه وین فارغ التحصیل شد و سپس به مؤسسه فناوری برلین برای انفورماتیک فنی و محاسبات علمی پیوست. او در سال 2016 به تیم کومودو پیوست.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Kadan Stadelmann

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉