بازیابی رمزارز به راه حل های ضد کلاهبرداری تهاجمی تری نیاز دارد

بازیابی رمزارز به راه حل های ضد کلاهبرداری تهاجمی تری نیاز دارد


پس از سال 2022، ما باید کارهای بیشتری انجام دهیم تا به کاربران شکاک اطمینان دهیم که می توانند بدون ترس از از دست دادن سرمایه خود، روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

اغراق نیست اگر بگوییم صنعت ما روزهای سختی را پشت سر می گذارد. مدتی است که در میانه «زمستان رمزنگاری» بوده ایم، زمانی که قیمت های اصلی، از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) در حال کاهش است. به طور مشابه، حجم معاملات ماهانه توکن غیرقابل تعویض (NFT) از زمان اوج چند میلیارد دلاری خود در ژانویه امسال، بیش از 90 درصد کاهش یافته است. البته، این کاهش ها تنها به دلیل رویدادهای متعدد قو سیاه که دنیای ارزهای دیجیتال را تکان داده است، تشدید شده است، مانند سقوط FTX و Three Arrows Capital. روی هم رفته، جای تعجب نیست که کریپتو با شکاف اعتماد مواجه است.

در حالی که اقدامات مخرب مدیران عامل بی پروا باید مورد توجه قرار گیرد و مسئولین آن باید پاسخگو باشند، صنعت ما نمی تواند در اینجا متوقف شود اگر بخواهیم بهبود پیدا کنیم. برای رفع شکاف اعتمادی که کریپتو با آن مواجه است، امنیت بهتر برای کاربر نهایی در برابر تهدید کلاهبرداری و هک باید در اولویت قرار گیرد.

آیا شما اینطور فکر نمی کنید؟ به گفته شرکت تحقیقاتی Chainalysis، 3.2 میلیارد دلار دارایی دیجیتال در سال 2021 به سرقت رفته است. امسال برای صنعت ما بهتر به نظر نمی رسد، با زیان 718 میلیون دلاری از هک تنها در ماه اکتبر گزارش شده است. وقتی صحبت از کلاهبرداری به میان می‌آید، تصویر تاریک می‌شود زیرا گزارش‌های پشت سر هم نشان می‌دهند که کلاهبرداری‌های رمزنگاری معروف مانند قالی‌کشی و فیلتر کردن کیف پول در حال افزایش هستند. بین جولای 2021 و آگوست 2022، 100 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذار به دلیل کلاهبرداری های ساده NFT از دست رفت. و با توجه به اینکه اکثر کلاهبرداری‌های NFT کلاهبرداری‌های خرد هستند که بر روی کاربران تأثیر می‌گذارند و هرگز گزارش نمی‌شوند، این تعداد احتمالاً دست کم گرفته شده است.

مربوط: اگر توسعه‌دهندگان اقدامات امنیتی اولیه را انجام می‌دادند، می‌توانستند از حملات 2022 سکه جلوگیری کنند

لینک های فیشینگ کاربران نهایی را فریب می دهند تا کیف پول خود را خالی کنند. طرح‌هایی با ویدیوهایی که نوید «بازدهی عالی» را ارائه می‌کنند تا مردم را به دانلود نرم‌افزار جعلی که به کلاهبرداران امکان دسترسی به دارایی‌هایشان را می‌دهد، ترغیب کند. حتی حملات مستقیمی که پل هایی مانند Ronin و Nomad را می شکنند. به اطراف نگاه کنید و خواهید دید که کلاهبرداری ها و هک ها نه تنها میلیاردها دارایی دیجیتالی را به صنعت کریپتو تحمیل می کنند، بلکه اعتماد به کریپتو را حتی بیشتر از رویدادهای قو سیاه سال 2022 از بین می برند.

البته، ما می‌توانیم و باید سم بانکمن-فریدز و دو کوون و سایر مدیران عامل بد بازی را حذف کنیم. اما اگر می‌خواهیم عموم مردم و مشتریان را متقاعد کنیم که تعامل و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال امن است، باید به طور مستقیم به موضوع کلاهبرداری و هک بپردازیم.

دقیقاً چگونه می توانیم Web3 را برای همه ایمن کنیم؟ اصول اساسی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز، شفافیت و تغییر ناپذیری است. کریپتو باید برای همه باشد و برای اینکه چنین باشد، به عنوان یک صنعت، ما باید تلاش لازم و سطح ریسک مرتبط با کاربران را برای شروع استفاده از کریپتو کاهش دهیم، چه خرید و چه تجارت NFT یا تجارت بیت کوین. در شکل کنونی، درک رمزارز برای مردم عادی بسیار پیچیده و دشوار است. در غیاب ابزارهای بهتر و نرم افزارهای ضد کلاهبرداری، ورود کلاهبرداری ها و هکرها و انتشار آن بسیار آسان است.

مربوط: 5 نکته برای سرمایه گذاری در دوران رکود جهانی

توسعه ابزارهای ضد کلاهبرداری مطمئناً یکی از راه‌هایی است که صنعت ما می‌تواند جریان را علیه کلاهبرداری و هک کردن تغییر دهد. سرمایه گذاری روزافزون در لایه های امنیتی و سیستم ها برای جبران خسارت کاربران در صورت هک شدن یا زیان های مربوط به کلاهبرداری کمک خواهد کرد. با این حال، اگر هزینه و دردسرهای امنیتی برای کاربران نهایی همچنان در ارزهای دیجیتال بیشتر از امور مالی سنتی باشد، پذیرش جریان اصلی قوی هرگز اتفاق نخواهد افتاد. این شاید بزرگترین مانع ما برای بهبود به عنوان یک صنعت و پیوستن به 100 میلیون کاربر بعدی باشد.

اولین قدم برای حل یک مشکل، شناخت آن است. صنعت ما دارای شکاف اعتماد است، و این به دلیل کلاهبرداری و هکرها و همچنین شکست FTX و Three Arrow است. رمزارز اغلب در عامیانه به عنوان “جنگل تاریک” شناخته می شود. جایی که طرف های تجاری شناسایی شده به عنوان قابل بهره برداری معمولاً مورد بهره برداری قرار می گیرند (یا نابود می شوند). من شخصاً نمی‌خواهم در یک جنگل تاریک زندگی کنم، کاربران هم نمی‌خواهند. این به ما بستگی دارد که یک مسیر روشن به جلو ایجاد کنیم. امنیت کاربر نهایی دیگر فقط یک کلمه کلیدی برای صنعت ما نیست – باید یک ستون مهم بازیافت ما باشد.

ریکاردو پلگرینی او یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Web3 Builders است. او قبلاً سمت‌هایی مانند رئیس محصول برای تبادل داده برای خدمات وب آمازون و مدیر عامل Crossfield Digital داشت. او دوره کارشناسی خود را به پایان رساند و هر دو مدرک MBA را از دانشگاه هاروارد دریافت کردند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Riccardo Pellegrini

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉