گزارش: بازار نگهبانی کریپتو در سال 2022 به 448 میلیارد دلار رسید


محققان به علاقه فزاینده‌ای به اشتراک ارز دیجیتال اشاره می‌کنند که با تلفیق اتریوم و ظهور توکن‌های غیر وفاداری (NFT) به‌عنوان تحولات کلیدی برای بازار نگهبانی امکان‌پذیر شد.

صنعت دارایی دیجیتال زمانی که در نوامبر 2021 به اوج خود رسید به بیش از 3 تریلیون دلار رسید. با این حال، بخش نگهداری از بازار در سطح متوسط ​​447.9 میلیارد دلار در سال 2022 باقی ماند.

این ارقام از یک گزارش مشترک در مورد وضعیت نظارت بر دارایی های دیجیتال که توسط شرکت مشاوره PricewaterhouseCoopers (PwC) و پلت فرم فناوری ثروت Aspen Digital انجام شده است، استخراج شده است. این سند 39 صفحه ای در 11 جولای منتشر شد.

این گزارش تعداد ارائه دهندگان خدمات حضانت را تا آوریل 2023 به 120 نفر می رساند و آنها را به دو دسته کلی تقسیم می کند: ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث و راه حل های خودسرپرستی. در میان تحولات نهادی اصلی در بازار نگهبانی، او به ادغام اتریوم و افزایش علاقه به اشتراک ارزهای دیجیتالی اشاره می‌کند که با ظهور توکن‌های غیرمالی (NFT) و متاورس امکان‌پذیر شد، که مورد توجه سرمایه‌گذاران نهادی قرار گرفته است.

مرتبط با: استاندارد Chartered، PwC از CBDC قابل برنامه ریزی در منطقه خلیج بزرگ چین پشتیبانی می کند

بر اساس این گزارش، مهمترین چالش صنعت ذخیره سازی امنیت است. به دلیل عدم حاکمیت مناسب، مدیریت ریسک و کنترل داخلی در شرایطی مانند شکست FTX در سال 2022 نشان داده شد:

«موسسات به‌طور فزاینده‌ای به دنبال محافظت از دارایی‌های خود از طریق راه‌حل‌های خودسرپرستی یا نگهبانان دارایی دیجیتال معتبر هستند، نه اینکه صرفاً آن‌ها را در پلتفرم‌های صرافی نگهداری کنند.»

چالش دیگر مسئولین در حوزه بیمه نامه است. راه‌حل‌های خودسرپرستی، سیاست‌های بیمه‌ای ارائه نمی‌دهند و کاربران برای هر گونه از دست دادن دارایی‌های دیجیتالی ناشی از سهل انگاری، جبرانی دریافت نمی‌کنند. به گفته منابع این گزارش که در میان دفاتر خانواده هستند، بیمه نامه های قوی معیار مهمی در انتخاب محافظ دارایی های دیجیتال است.

این گزارش به سرمایه‌گذاران یک رویکرد پنج مرحله‌ای انتخاب ارائه‌دهنده نگهبانی را توصیه می‌کند که شامل نقشه‌برداری از بازار، ایجاد یک سیستم رتبه‌بندی، بررسی عملکرد و سایر رویه‌های اولیه است.

در اوایل این ماه، مقامات مالی کانادا دستورالعملی را برای کمک به مدیران صندوق برای پیروی از الزامات قانونی برای صندوق های متقابل دارای دارایی های رمزنگاری شده منتشر کردند. او همچنین اعتماد خود را به بازار آتی تنظیم شده برای کریپتو تایید کرد، که به گفته او “کشف بیشتر قیمت را تشویق می کند.”

مجله: باشگاه فوتبال رئال بدفورد پیتر مک کورمک بیت کوین را روی نقشه قرار داده است


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *