قانونگذاران بریتانیا: تجارت خرده فروشی کریپتو باید به عنوان قمار تنظیم شود


سیاستمداران استدلال کرده‌اند که نوسانات اکثر دارایی‌های رمزنگاری و عدم ارزش ذاتی ادعایی آن‌ها، آن را برای مصرف‌کنندگان خطرناک می‌کند.

هیئتی از قانونگذاران بریتانیایی در گزارشی جدید گفتند که تجارت به اصطلاح “دارایی های رمزنگاری پشتیبانی نشده” مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) باید به عنوان قمار تنظیم شود تا یک سرویس مالی.

بریتانیا در حال حاضر در حال کار بر روی یک چارچوب قانونی رمزنگاری است که قوانین دارایی های مالی موجود را با قوانین جدید رمزنگاری ترکیب می کند.

با این حال، در گزارش کمیته مجلس عوام در 17 مه، کمیته خزانه داری بریتانیا “اکیدا” توصیه کرد که تجارت خرده فروشی و فعالیت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال به عنوان قمار تنظیم شود، مطابق با اصل “ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان”.

او استدلال کرد که نوسانات قیمت و فقدان ارزش ذاتی به این معنی است که دارایی های رمزنگاری پشتیبانی نشده “به ناچار خطرات قابل توجهی برای مصرف کنندگان ایجاد می کند.”

هریت بالدوین، رئیس کمیته خزانه داری، ادعا کرد که بیت کوین و اتر دو سوم کل سرمایه بازار دارایی های کریپتو را تشکیل می دهند و هر دو “بدون پشتیبانی” هستند.

ما نگران هستیم که تنظیم کردن تجارت خرده‌فروشی و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزنگاری‌شده که به‌عنوان یک سرویس مالی پشتیبانی نمی‌شوند، اثر «هاله‌ای» ایجاد کند که باعث می‌شود مصرف‌کنندگان این باور را داشته باشند که فعالیت‌ها امن‌تر از آن چیزی است که هست یا محافظت می‌شود، زمانی که چنین نیست.»

در انگلستان، همه قمارها، چه آنلاین و چه زمینی، توسط کمیسیون قمار تحت قانون قمار 2005 تنظیم می شود. حسابرسی آن شامل مشاغلی مانند سالن‌های بینگو، بخت‌آزمایی‌ها، فروشگاه‌های شرط‌بندی، کتاب‌فروشی‌های آنلاین و کازینو و غیره است.

نمودار مورد استفاده کمیته به عنوان اثبات نوسانات کریپتو. منبع: یاهو فاینانس، پارلمان بریتانیا

در استدلال های خود، قانونگذاران با دکتر دانشیار دانشگاه ساوتهمپتون موافقت کردند. آنها به اظهارات مکتوب لاریسا یارووایا اشاره کردند که می‌گفت مبادلات ارزهای دیجیتال، پلتفرم‌های معاملات آنلاین و سایر کسب‌وکارهای دارایی‌های کریپتو باید با همان دقتی که سفته‌بازی کریپتو تنظیم شود، تنظیم شوند. می تواند اعتیادآور باشد.»

با یک برد کوچک برای کریپتو، کمیته اعلام کرد که پتانسیل برخی از دارایی‌های رمزنگاری و فناوری‌های زیربنایی آن‌ها را برای بهره‌مندی از خدمات و بازارهای مالی، مانند کاهش هزینه‌های پرداخت‌های فرامرزی و بهبود شمول مالی، تشخیص می‌دهد.

او گفت که باید یک چارچوب نظارتی موثر برای حمایت از این تحولات در بریتانیا و در عین حال کاهش برخی از خطرات مرتبط با دارایی‌های کریپتو وجود داشته باشد.

گزیده ای از پانزدهمین گزارش جلسه 23-2022. منبع: پارلمان بریتانیا

کمیته نوشت: «بنابراین از دولت برای انتشار توصیه‌های خود در مورد نحوه برنامه‌ریزی برای تنظیم دارایی‌های رمزنگاری مورد استفاده در خدمات مالی استقبال می‌کنیم.

مرتبط با: وزارت خزانه داری بریتانیا طرح های رویال ضرابخانه NFT را کنار می گذارد

این کمیته شامل رئیس هریت بالدوین است که زمانی وزیر اقتصاد وزارت خزانه داری بود و از 11 نماینده از احزاب کارگر و محافظه کار و همچنین حزب ملی اسکاتلند تشکیل شده است.

این کمیته گفت که تحقیقات خود را در مورد صنعت کریپتو در جولای 2022 برای بررسی نقش دارایی های رمزنگاری در بریتانیا آغاز کرده است.

تحقیقاتی که سال گذشته توسط اداره درآمد و گمرک اعلیحضرت (HMRC) – سازمان مالیاتی کشور – انجام شد، نشان داد که 10٪ از شهروندان بریتانیایی ارزهای دیجیتال دارند یا دارند و بیش از 55٪ هرگز نمی فروشند.

Chainalysis بریتانیا را در رتبه هفدهم در شاخص پذیرش کریپتو در سال 2022 قرار داد.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید