پلتفرم کریپتو Paxful ETH را از بازار خود حذف می کند

پلتفرم کریپتو Paxful ETH را از بازار خود حذف می کند


ری یوسف، مدیرعامل Paxful، تغییر اتریوم به اثبات سهام، تمرکز درک شده و صدور توکن را به عنوان دلایل این حرکت برجسته می‌کند.

بازار ارزهای دیجیتال همتا به همتا Paxful توکن بومی اتریوم اتر (ETH) را از بازار حذف کرده است و به چند نگرانی در مورد دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان بر اساس ارزش بازار اشاره کرده است.

ری یوسف، مدیرعامل Paxful این حرکت را در پیامی که بعداً در توییتر به اشتراک گذاشت، اعلام کرد و آن را برای تقریباً 11.6 میلیون کاربر این پلتفرم ارسال کرد.

یوسف با استناد به قصد Paxful برای حفظ یکپارچگی خود و تلاش‌هایش برای مبارزه با «آپارتاید اقتصادی» ناشی از سیستم‌های پولی فیات در سراسر جهان، سه نگرانی اصلی در مورد اکوسیستم اتریوم را که بازار را به حذف ETH سوق داد، برجسته کرد:

من می‌خواهم دنیایی را ببینم که بیت‌کوین میلیاردها نفر را که توسط این سیستم شیطانی بازداشت شده‌اند آزاد کند، به‌ویژه آنهایی که بی‌ضرورت آسیب دیده‌اند که در جنوب جهانی زندگی می‌کنند.»

تغییر اتریوم از اثبات کار (PoW) به اجماع اثبات سهام (PoS) اولین دلیلی بود که برای این حرکت ذکر شد. یوسف توضیح داد که PoW “تنها نوآوری صادقانه پولساز موجود است” و حرکت اتریوم به PoS، ETH را به “شکل فیات دیجیتال” تبدیل کرده است.

مرتبط: جنوب جهانی ما باید در پذیرش بیت کوین سریعتر حرکت کنیم – مدیر عامل Paxful

یوسف همچنین از غیرمتمرکز نبودن اتریوم انتقاد کرد و به توانایی پروتکل در اجازه توکن‌سازی دارایی‌ها به عنوان محرک کلاهبرداری و کلاهبرداری در اکوسیستم ارزهای دیجیتال اشاره کرد.

«توکن‌هایی که ETH تولید می‌کرد کلاهبرداری‌هایی بود که میلیاردها نفر را از مردم ربودند. آنها شتاب ارزشمندی را از بیت کوین ربودند و برای ما سال ها هزینه در ماموریتمان را گذاشتند.”

مدیر عامل Paxful به دنبال فروپاشی FTX در نوامبر 2022، مدافع سرسخت نظارت شخصی بر بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است. یوسف از کاربران ارزهای دیجیتال التماس کرد که دارایی های بیت کوین خود را به ذخیره سازی خود تغییر دهند و کاربران Paxful نیز تشویق شدند که همین کار را انجام دهند.
نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉