درام جنایی زنجیره‌ای رمزارز در نهایت شاهد پیروزی افراد خوب است

درام جنایی زنجیره‌ای رمزارز در نهایت شاهد پیروزی افراد خوب است


این شرکت امنیتی توانست با پرداخت هزینه گاز بالاتر از سوی استثمارگر از سرقت رمزنگاری جلوگیری کند.

داستان های مربوط به به خطر افتادن یا دزدیده شدن کلیدهای خصوصی افراد چیز جدیدی نیست و طبق گزارش ها، کاربران پس انداز خود را به دلیل این سرقت ها از دست داده اند. با این حال، در یک صحنه غیر اوج، یک کاربر رمزارز توانست با وجود از دست دادن کلیدهای خصوصی خود، دارایی های رمزنگاری خود را بازیابی کند.

هارپی، یک شرکت زنجیره ای امنیتی، پرونده ای از یک درام زنجیره ای جنایی را کشف کرده است که در آن افراد خوب در نهایت برنده می شوند. گزارش شده است که یکی از کاربران در گروه های مناقشه نسبت به مشکوک شدن به سرقت کلیدهای خصوصی آنها ابراز نگرانی کرده است. هنگامی که شرکت به کیف پول مشتری مورد نظر نگاه کرد، متوجه شد که شخصی واقعاً در تلاش برای انتقال وجه از حساب قربانی است.

با این حال، گروه امنیتی توانست به سرعت وارد عمل شده و قبل از اینکه هکر بتواند آن پول را منتقل کند، پول قربانی را به آدرسی بدون نظارت منتقل کند. این قرارداد به قربانی این امکان را می داد تا توکن های از دست رفته خود را از یک کیف پول متفاوت و غیر قابل سازش بازیابی کند. شرکت امنیتی با ارائه هزینه گاز بالاتر برای انتقال آدرس قربانی توانست این کار را انجام دهد.

این تنها به این دلیل امکان پذیر بود که قربانی از توکن های خود با هارپی محافظت می کرد و به شرکت امنیتی اجازه می داد تا زمانی که یک سرقت احتمالی توجه آنها را جلب کرد، مداخله کند. شرکت گفت:

هنگامی که ما انتقال مخرب را شناسایی کردیم، قبل از تایید تراکنش با پرداخت هزینه گاز بالاتر، پول این کاربر را به یک صندوق غیرحضوری منتقل کردیم.”

شرکت امنیتی زنجیره ای گفت که آنها نزدیک به 700000 دلار پول دزدیده شده را بازیابی کردند و به عنوان یک دیوار آتش روی زنجیره برای جامعه عمل کردند.

مربوط: 10000 BTC، Mt. کیف پول رمزنگاری مرتبط با هک Gox خارج شد

در حالی که کاری که هارپی انجام داده است مربوط به پاسخ به موقع و دسترسی ضروری به کیف پول کاربر است، موارد متعددی وجود داشته است که جامعه ارزهای دیجیتال نیز برای بازیابی وجوه دزدیده شده و توکن های غیرقابل تعویض متحد شده اند. همانطور که کوین تلگراف در ماه مه گزارش داد، جامعه سولانا برای «کلاهبرداری» از یک کلاهبردار برای بازگرداندن برخی NFT های سرقت شده، متحد شدند.

با فناوری بلاک چین و دفتر کل توزیع شده که قدرت اکثر ارزهای دیجیتال را تامین می کند، ردیابی وجوه دزدیده شده آسان تر می شود. از سوی دیگر، برای استثمارگران، سرقت وجوه تنها اولین گام است و ممکن است سال‌ها طول بکشد تا بخش کوچکی از وجوه را جابجا کنند و حتی پس از آن نیز مواردی وجود داشته که گرفتار شده‌اند.
نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉