پس از بازگشت بیت کوین، سهام ماینینگ کریپتو به بالاترین حد یک سال رسید

پس از بازگشت بیت کوین، سهام ماینینگ کریپتو به بالاترین حد یک سال رسید


افزایش سهام ماینینگ کریپتو پس از سکته ای که در سال گذشته رخ داد و در آن ماینرهای عمومی کریپتو 4 میلیارد دلار بدهی متحمل شدند، تسکین دهنده ای برای صنعت بوده است.

افزایش قیمت بیت کوین (BTC) به بالاترین سطح در چند ماه اخیر در سهام ماینینگ نیز منعکس شد. اکثر این سهام ماینینگ کریپتو بهترین عملکرد ماهانه خود را در یک سال ثبت کرده اند. افزایش سهام ماینینگ برای ماینرهای مشکل‌دار نیز تسکین‌بخش بوده است، چرا که مجبور شدند بخش قابل‌توجهی از سکه‌های استخراج‌شده خود را در سال گذشته برای افزایش نقدینگی بفروشند.

Bitfarms، یکی از برترین شرکت های استخراج بیت کوین، در دو هفته اول ژانویه 140 درصد افزایش داشته است و پس از آن Marathon Digital Holdings Inc. دنبال کرد. Hive Blockchain Technologies Ltd. ارزش سهام در همان دوره تقریباً دو برابر شد، در حالی که شاخص استخراج دارایی های دیجیتال جهانی MVIS در ماه اول 64 درصد افزایش یافت.

شاخص هشپرایس Luxor که هدف آن اندازه گیری میزان درآمد یک ماینر از قدرت پردازش استفاده شده توسط شبکه بیت کوین است، امسال 21 درصد افزایش یافته است. این تا حدی نشان دهنده پاداش های بیشتر به دلیل افزایش قیمت بیت کوین است.

روند صعودی سال 2021 باعث شد که چندین شرکت معدنی به سهامی عام تبدیل شوند، در حالی که سایرین سرمایه گذاری زیادی روی قطعات تجهیزات و توسعه انجام دادند. با این حال، طولانی شدن زمستان کریپتو در سال 2022 آسیب‌پذیری‌ها و فقدان ساختار مناسب را در بسیاری از این شرکت‌های ماینینگ آشکار کرده است.

مربوط: بازوی سرمایه گذاری سامسونگ برای راه اندازی ETF فیوچرز بیت کوین در بحبوحه علاقه رو به رشد کریپتو

بازار صعودی 2021 شاهد افزایش قابل توجهی در استقراض صنعت استخراج بیت کوین بود که بر وضعیت مالی آنها در بازار نزولی بعدی تأثیر منفی گذاشت. ماینرهای عمومی بیت کوین بیش از 4 میلیارد دلار بدهکار هستند، در حالی که 10 وام گیرنده برتر استخراج بیت کوین مجموعاً حدود 2.6 میلیارد دلار بدهکار هستند. در پایان سال 2022، ماینرهای برجسته BTC مانند Core Scientific اعلام ورشکستگی کردند.

شرکت های استخراج بیت کوین عمومی با بالاترین بدهی. منبع: شاخص هشرات

افزایش قیمت بیت کوین در ژانویه نه تنها کمک کرد که سهام ماینینگ کریپتو به بالاترین حد خود در سال جدید برسد، بلکه به صندوق های سرمایه گذاری مبادله ای مبتنی بر بیت کوین (ETF) کمک کرد تا بیشتر از بازار سنتی ETF سهام پیشی بگیرند.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉