استخراج کنندگان کریپتو در روسیه با احتکار دستگاه های ASIC از مزیت بازار نزولی بهره می برند


ماینرها در روسیه بیشتر و بیشتر ASICهای کریپتو خریداری می کنند، احتمالاً به دلیل قیمت پایین دستگاه های استخراج و هزینه کم انرژی.

به نظر نمی رسد که ماینرهای رمزارز در روسیه از بحران استخراج ارزهای دیجیتال آزاردهنده باشند، زیرا طبق گزارش ها، تقاضای محلی برای سخت افزار استخراج در سه ماهه چهارم 2022 افزایش یافته است.

خبرگزاری محلی کومرسانت در دسامبر گزارش داد که برخی از توزیع کنندگان سخت افزار استخراج کریپتو در روسیه با افزایش قابل توجهی در تقاضا برای تراشه های مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) با طراحی ماینینگ مواجه هستند.

فروشنده محلی Chilkoot گزارش داد که فروش ASIC در ماه نوامبر و اکتبر از کل فروش در سه ماهه سوم فراتر رفت. طبق گزارش ها، این توزیع کننده در 9 ماه گذشته 65 درصد سخت افزار بیشتری نسبت به سال 2021 فروخته است.

آرتم ارمین، مدیر توسعه چیلکوت گفت: “ما در حال کار با اشخاص حقوقی هستیم و شاهد هستیم که آنها شروع به خرید 30 درصد تجهیزات بیشتر در یک معامله نسبت به ابتدای سال می کنند.”

BitRiver، بزرگترین مرکز داده متمرکز بر استخراج رمزارز روسیه، نیز شاهد افزایش قابل توجهی در تقاضا بود که طبق گزارش ها در 10 ماه گذشته 150 درصد رشد داشته است.

روسیه گزارش داد که افزایش تقاضا برای سخت‌افزار استخراج ارز دیجیتال در بحبوحه روزهای سخت صنعت ماینینگ رخ داده است، به طوری که کل درآمد استخراج بیت‌کوین (BTC) در اواخر نوامبر به پایین‌ترین حد در دو سال گذشته رسیده است. تعدادی از شرکت‌های ماینینگ، از جمله Argo Blockchain و Core Scientific، حتی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا می‌توانند به فعالیت‌های خود به دلیل ضررهای هنگفت ناشی از بازار نزولی کنونی ارزهای دیجیتال ادامه دهند یا خیر.

ماینرها در روسیه به طور فزاینده ای ASIC های رمزنگاری را جمع آوری می کنند، احتمالاً به دلیل قیمت پایین دستگاه های استخراج و هزینه کم انرژی.

میخائیل برژنف، یکی از بنیانگذاران 51ASIC گفته است که استخراج بیت کوین در روسیه با وجود کاهش شدید قیمت بیت کوین در سال جاری همچنان می تواند سودآور باشد. به گفته این مدیر، با به روزترین تجهیزات، با هزینه برق 0.07 دلار به ازای هر کیلووات ساعت، هزینه استخراج 1 BTC می تواند تقریباً 11000 دلار تولید کند. بر اساس داده های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 16975 دلار معامله می شود که نسبت به سال گذشته نزدیک به 70 درصد کاهش داشته است.

مربوط: لایحه روسیه برای قانونی کردن استخراج و فروش کریپتو تحت “رژیم قانونی آزمایشی”

به گفته ولادیسلاو آنتونوف، تحلیلگر مالی BitRiver، بازار استخراج کریپتو صنعتی در روسیه از وضعیت فعلی بازار استفاده می کند. وی خاطرنشان کرد: تقاضا برای تجهیزات ASIC در بخش عمده فروشی به دلیل کاهش قیمت خرید افزایش یافته است که به قیمت تمام شده تولید نزدیک شده است. این کارشناس می گوید این بهترین نقطه ورود برای سرمایه گذاری است.

به گفته آنتونوف، ورود استخراج معدن در طول یک بازار نزولی به طور بالقوه می تواند “ده ها درصد سود قابل توجه” را در یک دوره سه ساله به همراه داشته باشد.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید