ماینر کریپتو توضیح می دهد که چگونه استخراج بیت کوین شبکه ها را تثبیت می کند

ماینر کریپتو توضیح می دهد که چگونه استخراج بیت کوین شبکه ها را تثبیت می کند


جیمی لوورتون، مدیرعامل Hut 8 در مصاحبه ای اختصاصی در داووس توضیح می دهد که چگونه استخراج بیت کوین می تواند شبکه ها را تثبیت کند، شغل ایجاد کند و درآمد مالیاتی ایجاد کند.

به گفته جیمی لوورتون، مدیر عامل ماینینگ Hut8، یکی از بزرگترین ماینرهای ارز دیجیتال و کارشناسان دارایی دیجیتال در این فضا، سال 2022 یک “طوفان عالی” برای استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) بود.

لوورتون با گرت جنکینسون، خبرنگار ارشد کوین تلگراف، در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، سوئیس، ملاقات کرد. موضوعاتی که شامل بازار نزولی 2022، تنوع Web3 و مهمتر از همه، تأثیر مثبت رو به رشد بیت کوین بر محیط زیست و اقتصاد گسترده تر بود. لوورتون به اشتراک گذاشت که سال 2022 یک سال پرتلاطم برای معدنچیان است:

بدیهی است که بیت کوین قیمت های خود را کاهش داده است، هش ریت جهانی همچنان به بالاترین حد خود ادامه می دهد و سپس یک بحران انرژی در ترکیب قرار می گیرد. بنابراین قطعاً دوران سختی بوده است، به ویژه در صنعت معدن.

نرخ هش بیت کوین، یعنی سهولت استخراج کننده ها برای یافتن بلوک جدید در زنجیره زمانی بیت کوین و دریافت پاداش بلاک، در ماه های اخیر افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت بیت کوین به زیر 20000 دلار کاهش یافته است. با افزایش سختی هش، سوددهی استخراج کاهش یافت. در نتیجه، چندین تلفات استخراج کننده بیت کوین و کریپتو در طول سال 2022 رخ داده است.

Hut 8 Bitcoin Mining Corp از ژانویه 2018. منبع: Bitcointreasuries.net

لوورتون توضیح داد که یک استراتژی متنوع همراه با یک طرح M&A موفق به حذف خطرات ورشکستگی Hut 8، یکی از بزرگترین شرکت‌های استخراج بیت‌کوین و کریپتو در جهان کمک کرده است.

این گروه اخیراً یک «محل تعمیر بیت کوین و ماینینگ برای مشتریان در کانادا و شمال اروپا» تأسیس کرده است. لوورتون تاکید کرد که این حرکت به دنبال پر کردن شکاف در بازار ارائه دهندگان زیرساخت دیجیتال در فضای Web3 است:

زمانی که سعی می کنید این پلتفرم های غیرمتمرکز را بسازید، وب سنتی واقعاً به دو ابر مقیاس کننده وابسته است. و بدیهی است که وقتی یک شبکه غیرمتمرکز می سازید، نمی خواهید این کار را روی زیرساخت متمرکز انجام دهید.

وب 3 که زمانی در فضای رمزنگاری رایج بود، از آن زمان به یک گرایش پرطرفدار برای سال 2023 تبدیل شد و بیش از 10 چهره را از هنگ کنگ به ابوظبی جذب کرد. معرفی Hut 8 به Web3 می‌تواند منجر به استفاده بیشتر شرکت‌های فقط بیت‌کوین در فضای Web3 شود.

سهام Hut 8 Mining Corp. این بزرگترین ماینر کانادایی و چهارمین در سراسر جهان در بین شرکت های سهامی عام است. منبع: BitcoinTreasuries.net

این مصاحبه با بحثی هوشمندانه در مورد استخراج بیت کوین و نقش آن در حفاظت از محیط زیست به پایان رسید. لوورتون گفت: “برای از بین بردن اطلاعات نادرست در مورد استخراج بیت کوین و مقابله با برخی از اطلاعات نادرست که در مورد مصرف انرژی بیت کوین به وجود آمده است. منابع انرژی.”

لوورتون توضیح داد که شفافیت بیت کوین ممکن است در واقع پاشنه آشیل باشد:

بخشی از چالشی که ما با آن روبرو هستیم این است که مصرف انرژی بیت کوین بسیار شفاف است. برخلاف تمام صنایع دیگر دنیا که مصرف انرژی در آنها غیرشفاف است. در مورد استخراج بیت کوین، می توانید انرژی تولید شده را ببینید زیرا اساساً بیت کوین دیجیتالی شده است.

در مقابل، اندازه‌گیری کل خروجی انرژی بانکداری یا امور مالی سنتی یک کار منحصر به فرد برای سیزیفی است، اگرچه این امر مانع از تلاش برخی از طرفداران بیت کوین نشده است. در مصاحبه اخیر با میشل خزاکا، رمزنگار، تخمین می‌زند که بیت کوین حداقل 56 برابر کمتر از بانکداری انرژی مصرف می‌کند.

مطالب مرتبط: هفت بار ماینرهای بیت کوین دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کردند

لوورتون توضیح می‌دهد که ممکن است بین استخراج بیت‌کوین و تأثیر مثبت آن بر محیط‌زیست و اقتصاد گسست وجود داشته باشد. او توضیح داد: «این با آموزش شروع می شود. لوورتون، یک کانادایی بومی، نمونه‌ای از چگونگی ایجاد شغل، تحریک اقتصاد و حتی دریافت مالیات در شهری کوچک در استان آلبرتا را استخراج بیت‌کوین ارائه می‌کند.

ما بزرگ‌ترین مشتری انرژی، بزرگترین مالیات‌دهنده، و ارائه‌دهنده فناوری، نیروی کار و در برخی موارد، مایلیم با شهر پزشکی کلاه درباره محدودیت‌های رایج صحبت کنیم.»

همچنین استخراج بیت کوین می تواند به تثبیت شبکه ها کمک کند. تگزاس اخیراً ایده استفاده از نرم‌افزاری را برای ایجاد تعادل بیشتر در عرضه و تقاضای برق برای شبکه خود با استفاده از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین مطرح کرده است. مانند تگزاس، کانادا نیز دماهای شدید را تحمل می کند. تغییرات وحشی نیاز به تعادل شبکه متخصص دارند.

طوفان برف در آلبرتا. منبع: CBC.CA

در مثال دیگری از نقش استخراج بیت کوین در حمایت از بهره وری زیست محیطی، لوورتون توضیح می دهد که چگونه استخراج بیت کوین می تواند از شبکه در Medicine Hat پشتیبانی کند:

و صرف نظر از این، ما می‌توانیم تمام 62 مگاوات را کاهش دهیم و در طول کولاک، هر فعالیت پیک تقاضا، برق را قطع کنیم و به اندازه نیم مگاوات برق را تغذیه کنیم.»

مهمتر از همه، با توجه به اینکه استخراج کنندگان بیت کوین بزرگترین مالیات دهندگان در منطقه ای هستند که هات 8 در آن فعالیت می کند، گفتگوها و فعالیت های آموزشی میان سیاست گذاران می تواند تسهیل شود.


نویسنده: Joseph Hall

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉