رالی بازار کریپتو در قیمت 1.2 تریلیون دلار متوقف می شود، اما گاوها در حال موقعیت هستند


ارزش کل بازار کریپتو در 1.2 تریلیون دلار متوقف شده است، اما داده های مشتقات نشان می دهد که گاوها برای شکست بعدی آماده می شوند.

پس از افزایش 11 درصدی بین 16 مارس تا 18 مارس، کل سرمایه بازار کریپتو در سطح 1.2 تریلیون دلار با مقاومت در حال مبارزه است. به همین میزان در 14 آگوست 2022 رسید و به دنبال آن در دو هفته آینده با 19.7 درصد کاهش به 960 میلیارد دلار رسید. در طول انتقال جانبی از 20 مارس به 27 مارس، بیت کوین (BTC) 0.3٪ افزایش یافت، در حالی که اتر (ETH) سود متوسط ​​1.6٪ را ثبت کرد.

کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به دلار، 12 ساعت. منبع: TradingView

یکی از منابع حرکت مثبت کوتاه مدت، تغییر در سیاست پولی فدرال رزرو است. فدرال رزرو آمریکا برای ارائه وام های کوتاه مدت به بانک های ورشکسته مجبور شد ترازنامه خود را بین 9 تا 23 مارس 393 میلیارد دلار افزایش دهد. هدف این طرح کاهش تورم بود که به طور قابل توجهی بر هزینه های زندگی تأثیر گذاشت و در نهایت مانع از گسترش اقتصادی در ایالات متحده شد.

کاهش ترازنامه برخلاف تمایل بانک مرکزی به تخلیه برخی از ابزارهای بدهی، وجوه قابل معامله در بورس و اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن در 9 ماه گذشته است. معکوس شدن این استراتژی در ابتدا نقطه صعودی را برای دارایی های ریسک نشان می دهد، زیرا فدرال رزرو به عنوان یک راه نجات برای بانک ها و صندوق های پوشش ریسک عمل می کند.

از سوی دیگر، زمانی که Coinbase اطلاعیه Wells را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دریافت کرد، خطرات نظارتی برای صنعت بیشتر شد. برنامه سهامداری صرافی، برخی از فهرست‌های دارایی دیجیتال و خدمات کیف پول ممکن است توسط رگولاتور هدف قرار گیرند. عدم اطمینان همچنین از ندانستن این که کدام دارایی ها نمی توانند به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط شوند، ناشی می شود.

این نیروهای رقیب ممکن است دلیل اصلی محدوده معاملاتی باریک ارزهای دیجیتال از 17 مارس تا 27 مارس نزدیک به 1.18 تریلیون دلار باشد. با این حال، داده های مشتقات دلایل قانع کننده ای برای افزایش به 1.35 تریلیون دلار و آزمایش مجدد آستانه 1 تریلیون دلار ارائه می دهد.

ارزش کل بازار کریپتو از 20 مارس ثابت مانده است، XRP 22٪ و Litecoin (LTC) 17٪ افزایش یافته است. دستاوردهای XRP را می توان به انتظارات سرمایه گذاران نسبت داد که ریپل در نبرد حقوقی مداوم خود علیه SEC پیروز خواهد شد. در مورد لایت کوین، تحلیلگران به هالوینگ آتی در ماه آگوست اشاره می کنند، زمانی که پاداش های استخراج بلاک جدید به نصف کاهش می یابد.

معامله گران اختیار معامله با بیش از 1 تریلیون دلار به طور منطقی مطمئن هستند

معامله‌گران می‌توانند احساسات بازار را با اندازه‌گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه‌های خرید (خرید) یا خرید (فروش) انجام می‌شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت تماس به تماس 0.70 نشان می دهد که علاقه باز بودن گزینه فروش از تعداد بیشتری از گزینه های تماس عقب است. در مقابل، نشانگر 1.40 از گزینه های قرار دادن با علامت نزولی پشتیبانی می کند.

نرخ فروش حجم گزینه BTC. منبع: Laevitas

از 10 مارس، نرخ معاملات بیت کوین یا تثبیت شده است یا از گزینه های تماس خنثی تا صعودی پشتیبانی می کند. با وجود اینکه قیمت بیت کوین در دو هفته گذشته 41 درصد افزایش یافته است، معامله گران آپشن به طور فزاینده ای اعلام می کنند که نگران اصلاح قیمت نیستند.

مرتبط با: آیا BTC بازار نزولی را ترک خواهد کرد؟ 5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

تقاضای اهرم با وجود مقاومت 1.2 تریلیون دلاری تثبیت می شود

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان سوآپ معکوس شناخته می شوند، نرخ پنهانی دارند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ مثبت تامین مالی نشان می دهد که بلندمدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که موقعیت‌های فروش (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند و باعث می‌شوند نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی نرخ سرمایه 7 روزه را در 27 مارس انباشته کردند. منبع: Coinglass

هفته گذشته، نرخ سرمایه هفت روزه برای اکثر ارزهای دیجیتال پیشرو خنثی بود و نشان داد که از اهرم خرید بیش از حد برای حمایت از قیمت ها استفاده نمی شود. این به معنای کاهش قابل توجه در قدرت آتش و خطرات انحلال برای گاوها در صورت نیاز است.

تنها استثنا BNB بود که فروشندگان کوتاه مدت 1.25 درصد در هفته برای محافظت از موقعیت خود پرداخت می کردند. عدم قطعیت نظارتی پیرامون مبادله بایننس احتمالاً پشت علاقه نهنگ ها به فروش کوتاه BNB است.

رالی اخیر از منظر مشتقات پایدار به نظر می رسد و گاوها در موقعیت خوبی برای دفاع در برابر ریزش های آینده هستند. با این حال، با توجه به اینکه افزایش قیمت کریپتو ممکن است توسط اقدام اضطراری فدرال رزرو برای جلوگیری از بحران بانکی تقویت شده باشد، نرخ ها به نفع اقدامات جانبی بیشتر قیمت هستند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *