حرکت بازار کریپتو متوقف می شود زیرا معامله گران منتظر نتایج اقدامات نظارتی اخیر هستند


حرکت صعودی ارز دیجیتال ممکن است در مقاومت کل بازار 1.2 تریلیون دلاری متوقف شود، اما احتیاط تازه کشف شده معامله گران به تقاضای بیش از حد برای موقعیت های فروش تبدیل نشده است.

بازارهای ارزهای دیجیتال از 17 مارس در محدوده 5 درصدی به طور غیرمعمول معامله می شوند زیرا نیروهای متضاد همچنان صنعت را تحت فشار قرار می دهند. در نتیجه، ارزش کل بازار 3.8 درصد در 7 روز گذشته افزایش یافت که عمدتاً ناشی از افزایش 3.6 درصدی قیمت بیت کوین (BTC) و افزایش 5 درصدی اتر (ETH) است.

کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به دلار، 12 ساعت. منبع: TradingView

در 27 مارس، کمیسیون معاملات آتی کالا از Binance و Changpeng “CZ” Zhao به دلیل افزایش عدم اطمینان نظارتی با نقض قوانین معاملات و مشتقات شکایت کرد. طبق این شکایت، بایننس دسترسی به اهرم را برای مشتریانی که در بازارهای نقدی و آتی معامله می‌کنند، فراهم کرده است.

این اطلاعیه تنها پنج روز پس از دریافت اطلاعیه ولز توسط Coinbase از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) منتشر شد که می‌تواند برنامه سهام صرافی، دارایی‌های دیجیتال فهرست شده، کیف پول و خدمات Coinbase Prime را هدف قرار دهد.

اقدامات مشابهی در خارج از ایالات متحده پس از اینکه آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) در 31 مارس اعلام کرد که چندین صرافی ارزهای دیجیتال خارجی از جمله Binance، Bybit، MEXC Global و Bitget در این کشور بدون ثبت نام مناسب و با نقض کشور فعالیت می کنند، انجام شد. قوانین . .

روند جانبی‌سازی که از اواسط ماه مارس آغاز شد، بارها و بارها حمایت 1.14 تریلیون دلاری بازار کریپتو را مورد آزمایش قرار داده است. این حرکت نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران برای انجام شرط‌بندی‌های جدید مردد هستند تا زمانی که اطلاعات بیشتری در مورد شکایت علیه Binance و Coinbase به دست آید.

بازارهای ریسک از فشار تورمی منتفع شدند

بحران بانکی جهانی، فدرال رزرو را مجبور به استفاده از دو برنامه مختلف وام اضطراری کرد. در نتیجه، بانک ملی سوئیس بیش از 100 میلیارد دلار نقدینگی برای جذب تأثیر Credit Suisse و فروش بعدی آن به UBS فراهم کرد. از آنجایی که سرمایه گذاران مالی سنتی به دنبال جایگزین هایی برای محافظت در برابر تورم بودند، سهام و کالاها سود بردند.

از آنجایی که سرمایه گذاران مالی سنتی به دنبال جایگزین هایی برای محافظت در برابر تورم بودند، سهام و کالاها سود بردند. از 15 مارس، شاخص S&P 500 6.6 درصد، طلا 4.6 درصد و قیمت نفت 18.6 درصد افزایش یافته است. در مجموع، استدلال‌های قانع‌کننده‌ای برای هر دو روند صعودی و نزولی در کانال جانبی وجود دارد که در حال حاضر سرمایه کل کریپتو را به 1.2 تریلیون دلار محدود می‌کند.

مشتقات روندهای متفاوتی را نشان می دهند، اما نه بیش از حد اهرمی

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان سوآپ معکوس شناخته می شوند، نرخ پنهانی دارند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ مثبت تامین مالی نشان می دهد که بلندمدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که موقعیت‌های فروش (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند و باعث می‌شوند نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی نرخ سرمایه 7 روزه را در 3 آوریل انباشته کردند. منبع: Coinglass

نرخ تامین مالی هفت روزه بیت کوین و اتر خنثی بود و تقاضای متعادل از موقعیت های خرید اهرمی (خریداران) و موقعیت های فروش (فروشندگان) با استفاده از قراردادهای آتی دائمی را نشان می داد.

معامله‌گران می‌توانند احساسات بازار را با اندازه‌گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه‌های خرید (خرید) یا خرید (فروش) انجام می‌شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت خرید به فروش 0.70 نشان می دهد که نرخ باز شدن گزینه فروش از فراخوان های صعودی بیشتر عقب مانده است و بنابراین صعودی باقی می ماند. در مقابل، اندیکاتور 1.40 از گزینه های قراردادی پشتیبانی می کند که می توانند نزولی در نظر گرفته شوند.

نرخ فروش حجم گزینه BTC. منبع: Laevitas.ch

نسبت فروش به تماس برای حجم گزینه های بیت کوین به بالاترین سطح خود از 9 مارس رسیده است که نشان دهنده تقاضای بیش از حد برای فروش های خنثی به نزولی است. این برخلاف آنچه در 1 آوریل اتفاق افتاد، زمانی که گزینه های تماس تقاضای بیشتری داشتند، است.

مرتبط با: کشف هذل: آیا شرکت های رمزنگاری مستقر در ایالات متحده واقعا “خفه شده اند”؟

معامله گران شانس پایینی برای شکست بیش از 1.2 تریلیون دلار قیمت می گذارند

بازار با احتمالات نزولی بالاتر در بازار مشتقات قیمت گذاری می کند. با این حال، با توجه به تقاضای پایدار در بازارهای آتی، معامله‌گران در انجام شرط‌بندی‌های اضافی تا زمانی که اقدامات تنظیم‌کننده‌ها مشخص نشود، مردد هستند. مشخص نیست که آیا ارزش کل بازار از سد 1.2 تریلیون دلاری عبور می کند یا خیر، اما معامله گران حرفه ای در حال حاضر روی آن شرط بندی نمی کنند.

از دیدگاه بازار مشتقات، معامله گران با نرخ های منفی بالاتر قیمت گذاری می کنند. با این حال، با توجه به تقاضای پایدار در بازارهای آتی، سرمایه‌گذاران از شرط‌بندی بیشتر تا زمانی که تصویر واضح‌تری از اقدامات تنظیم‌کننده‌ها ظاهر نشود، احساس ناراحتی می‌کنند.

در مورد اینکه آیا ارزش کل بازار از سد 1.2 تریلیون دلاری عبور خواهد کرد یا خیر، تردید وجود دارد، اما معامله گران حرفه ای در حال حاضر به این نتیجه بی اعتماد هستند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *