ارزش بازار کریپتو 1 تریلیون دلار را پس می گیرد و مشتقات به افزایش بیشتر اشاره می کنند

ارزش بازار کریپتو 1 تریلیون دلار را پس می گیرد و مشتقات به افزایش بیشتر اشاره می کنند


عملکرد بیت کوین در شش ماه گذشته از Berkshire Hathaway وارن بافت پیشی گرفته است زیرا به نظر می رسد بازارهای رمزنگاری به گوشه و کنار رفته اند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال طی هفت روز 26 درصد افزایش یافت و در 17 مارس به 1.16 تریلیون دلار رسید. بیت کوین (BTC) با رشد 31.5 درصدی، بیشترین سود را در میان 20 ارز دیجیتال برتر داشت، اگرچه برخی آلتکوین ها در این دوره 50 درصد یا بیشتر افزایش یافتند.

کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به دلار، 12 ساعت. منبع: TradingView

افزایش قیمت ارزهای دیجیتال زمانی رخ داد که فدرال رزرو ایالات متحده مجبور شد به بانک ها 300 میلیارد دلار وام اضطراری بدهد. به گزارش ساعت نیوز PBS، حدود نیمی از این پول به موسسات مالی ورشکسته Silicon Valley Bank و Signature Bank رفت و برای پرداخت به سپرده گذاران فاقد بیمه استفاده شد. 153 میلیارد دلار باقی مانده از طریق یک برنامه طولانی مدت موسوم به “پنجره تخفیف” جمع آوری شد که به بانک ها اجازه می دهد تا 90 روز وام بگیرند.

به گفته بیل آکمن، سرمایه گذار میلیاردر فعال، به نظر می رسد بودجه اضافی برای شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و تسهیلات اعتباری با استفاده از منابع فدرال رزرو از بخش بانکداری محافظت می کند، اما در نهایت “احساس کاذب اعتماد” ایجاد می کند.

آکمن، که صندوق سرمایه گذاری پرشینگ اسکوئر را اداره می کند، گفت که طرح 30 میلیارد دلاری طراحی شده توسط تنظیم کننده های ایالات متحده برای جلوگیری از بحران نقدینگی بزرگ در بانک فرست ریپابلیک (FRB) “بیش از آنکه پاسخ دهد، سوالاتی را ایجاد می کند.” همچنین، آکمن خاطرنشان کرد که “نیم اقدامات زمانی که بحران اعتماد وجود دارد کار نمی کند.”

وارن بافت میلیاردر شرط بندی را باخته است

با بدتر شدن بحران بانکی، وارن بافت، بزرگترین سهامدار و یکی از بنیانگذاران برکشایر هاتاوی (BRKB)، یک شرکت مالی 650 میلیارد دلاری، شاهد زوال دارایی های آن به سرعت بود. به عنوان مثال، برکشایر هاتاوی بزرگترین مالک سهام بانک آمریکا (BAC) است که از ابتدای سال 15.5 درصد کاهش یافته است. این موقعیت به تنهایی برای وسیله سرمایه گذاری بافت 5.2 میلیارد دلار هزینه داشت.

بافت، منتقد معروف ارزهای دیجیتال، اظهار داشت که حتی اگر کل ریپل با قیمت 1300 دلار عرضه شود، علاقه ای به بیت کوین ندارد. این پیرمرد 91 ساله که حدود 102 میلیارد دلار دارایی خالص دارد، ادعا کرد که بیت کوین چیزی تولید نمی کند، در حالی که زمین های کشاورزی و املاک مسکونی تولید می کنند.

اما در شش ماه منتهی به 17 مارس، قیمت بیت کوین 31.5 درصد افزایش یافت، در حالی که سهم برکشایر 5.8 درصد افزایش یافت. بنابراین، در حال حاضر، به اصطلاح “سم موش” همانطور که بافت زمانی بیت کوین را توصیف کرد، از شرکت مدیریت مالی خودش پیشی گرفته است.

حمایت 1 تریلیون دلاری از سقف بازار به سرعت بازیابی شد

بیایید به عملکرد ۸۰ ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار نگاه کنیم تا ببینیم آیا افزایش بیش از ۱ تریلیون دلاری باعث افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران آلت‌کوین شده است یا خیر.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان 80 سکه برتر. منبع: مساری

شبکه Conflux (CFX) پس از اعلام سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری KuCoin Ventures در CNHC، یک صادرکننده پایدار کوین و ارائه‌دهنده خدمات پرداخت مبتنی بر بلاک چین که در شبکه‌های اتریوم و Conflux قرار دارد، 97.6 درصد افزایش یافت.

Stacks (STX) 75.7٪ افزایش یافته است زیرا شبکه برنامه ریزی شده است تا از طریق ارتقاء برای عرضه Stacks 2.1 با ویژگی ها و بهبودهای جدید در 20 مارس برنامه ریزی شود.

Immutable X (IMX) پس از افت بسیار مورد انتظار، 71.7 درصد افزایش یافته است. شراکت این اطلاعیه در تاریخ 20 مارس اعلام خواهد شد.

معامله گران آپشن به شدت به شرایط بازار اطمینان دارند.

معامله‌گران می‌توانند احساسات بازار را با اندازه‌گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه‌های خرید (خرید) یا خرید (فروش) انجام می‌شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت تماس به فروش 0.70 نشان می دهد که علاقه باز گزینه فروش از گزینه های بیشتر عقب مانده است. در مقابل، نشانگر 1.40 از گزینه های قرار دادن با علامت نزولی پشتیبانی می کند.

مرتبط با: Crypto Biz – سقوط SVB، سقوط USDC، بیت کوین هنوز پابرجاست

نرخ فروش حجم گزینه BTC. منبع: laevitas.ch

از 12 مارس، تقاضا برای گزینه های خرید خنثی تا صعودی افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش ریسک پذیری معامله گران مشتقه است. این حرکت در 17 مارس زمانی به اوج خود رسید که حجم گزینه های فراخوان به میزان یک سوم از حجم گزینه های فروش محافظ فراتر رفت.

گزینه های تماس حمایت کننده اسپرد در دو به یک تثبیت شده است، که نشان می دهد معامله گران حرفه ای پس از رد شدن سطح سرمایه بازار 1.16 تریلیون دلاری در 17 مارس، نگران نبودند. در نهایت، داده ها نشان می دهد که اعتقاد قوی به حمایت 26000 دلاری بیت کوین وجود دارد، بنابراین گاوها در موقعیت قوی تری برای ادامه صعود خود هستند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉