Crypto market cap jumps $40B as Fed chair Powell hints at

با اشاره پاول، رئیس فدرال رزرو به “کاهش تورم”، ارزش بازار ارزهای دیجیتال به 40 میلیارد دلار رسید.


به نظر می رسد بازار به آخرین سخنرانی FOMC واکنش مثبت نشان داده است، زیرا انتظار می رود نرخ بهره توسط بازارها افزایش یابد و پاول نشان می دهد که افزایش های بیشتری در راه است.

پس از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، که نشان داد روند کاهش تورم اقتصاد آغاز شده است، ارزش کلی بازار کریپتو تقریباً 4 درصد افزایش یافت.

فکر می کنم اکنون برای اولین بار می توانیم بگوییم که روند کاهش تورم آغاز شده است. […] مدت کوتاهی پس از اعلام پاول افزایش 0.25 درصدی نرخ فدرال در نشست مطبوعاتی کمیته بازار آزاد فدرال در فوریه، ما واقعاً شاهد این موضوع در قیمت‌های کالا هستیم.

به نظر می‌رسد افزایش نرخ و افشای آن در بازارهای ارزهای دیجیتال به خوبی کاهش یافته است، بازارهای کریپتو در مسیر گفتگو به سمتی معامله می‌شدند اما در ساعات پس از اعلام، ارزش بازاری بیش از 40 میلیارد دلار داشتند.

سقف بازار ارزهای دیجیتال از 1 فوریه تا 2 فوریه. منبع: coinmarketcap.com

بر اساس آخرین ارقام Coinmarketcap، ارزش بازار جهانی ارز دیجیتال اکنون به 1.09 تریلیون دلار رسیده است که 3.88 درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

مربوط: گاوهای بیت کوین قصد دارند تا 23000 دلار برای حمایت از بیت کوین، با هدف برنده شدن در انقضای گزینه های یک میلیارد دلاری این هفته، تبدیل شوند.

با این حال، پاول گفت که انتظار دارد تورم در بخش خدمات برای مدتی به افزایش خود ادامه دهد و برای “افزایش مداوم نرخ ها” آماده شود.

ما خودمان را در این دوره تورم پایدارتری می بینیم. [services] این بخشی است که نزول آن بیشتر طول می کشد و ما باید کار را انجام دهیم. ما برای همین اینجا هستیم.»

پاول خاطرنشان کرد که “ادامه افزایش نرخ” همچنان برای اقتصاد مطلوب خواهد بود زیرا فدرال رزرو تلاش می کند تورم را به سطح هدف 2 درصدی خود بازگرداند.

لازم به ذکر است که تورم زدایی بر خلاف تورم که در آن سطح عمومی قیمت کالاها و خدمات کاهش می یابد، به کاهش نرخ افزایش سطح عمومی قیمت ها اشاره دارد.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉