وام دهنده کریپتو Nexo می خواهد پس از یورش به دفتر خود از بلغارستان شکایت کند

وام دهنده کریپتو Nexo می خواهد پس از یورش به دفتر خود از بلغارستان شکایت کند


طبق گزارش‌ها، پلتفرم Nexo در میان اخبار یورش‌های دفتر و تحقیقات در حال انجام علیه این شرکت، جریان خروجی زیادی را تجربه کرده است.

شرکت مشکل دار ارزهای دیجیتال Nexo قصد دارد پس از یورش گسترده به دفاتر این شرکت در صوفیه از دولت بلغارستان شکایت کند.

به گزارش خبرگزاري بلغارستان در 13 ژانويه، Nexo از اقدامات مجريان قانون در پاسخ به تحقيقات عليه اين شركت شكايت كرد.

گزارش شده است که این شرکت در حال آماده شدن برای طرح شکایت علیه مقامات برای خسارات ناشی از قطع ناگهانی پلیس است. یک گزارش حاکی از آن بود که بازرسان هرگز خود را معرفی نکردند، در حالی که بازرسان ساعت‌ها حکم صادر نکردند.

Nexo معتقد است که یورش به دفاتر آن در روز گذشته غیرقانونی بوده است و نشان دهنده “بی کفایتی محض کسانی است که مرتکب این عمل شرم آور شده اند”. Nexo همچنین اقدامات علیه این شرکت را به عنوان “خودسری محلی بلغارستان” توصیف کرد که گفته می شود با هدف “تخریب و غارت یک تجارت پر رونق” صورت گرفته است.

این شرکت همچنین تاکید کرد که Nexo به دلیل مشکلات احتمالی با دولت محلی هیچ خدماتی به ساکنان بلغارستان ارائه نمی دهد. این شرکت همچنین تکرار کرد که علاوه بر همکاری با شرکت‌های بزرگ اطلاعات رمزنگاری مانند Chainalysis، از الزامات ضد پولشویی و تحریم‌ها علیه روسیه پیروی می‌کند.

الان رای بدهید!

این شرکت ابراز اطمینان کرد که در این پرونده پیروز خواهد شد که به نکسو برای خسارت ناشی از تحقیقات جبران می کند و افزود:

پس از ثبت ادعاها و برنده شدن توسط Nexo، غرامتی که بلغارستان خواهد پرداخت صدها میلیون بیشتر خواهد بود، اما متأسفانه به هزینه مالیات دهندگان بلغاری خواهد بود.

سیکا میلوا، سخنگوی دفتر دادستانی بلغارستان، گفت که تحقیقات علیه نکسو شامل بیش از 300 افسر پلیس، دادستان و ماموران امنیت ملی است. وی همچنین اظهار داشت که تحقیقات در حال حاضر محدود به بلغارستان است و افسران پلیس محلی تا 12 ژانویه 15 آدرس مربوط به Nexo را جستجو کرده اند. گزارش های دیگر حاکی از آن است که برخی از آژانس های خارجی نیز در این تحقیقات مشارکت داشته اند.

سیکا میلوا و افسر امنیت سایبری بلغارستان. منبع: خبرگزاری بلغارستان

اعلام نکسو مدت کوتاهی پس از آن منتشر شد که طبق گزارش‌ها، این شرکت در میان گزارش‌های تحقیقاتی با قطعی‌های بزرگ مواجه شد.

مرتبط: قرارداد Voyager و Binance.​آمریکا طی تحقیقات امنیت ملی تأیید اولیه می‌شود

بر اساس پلتفرم تحلیل رمزارز Arkham Intelligence، Nexo مشاهده گردید “سیل” از زمان انتشار این خبر. ردیاب بلاک چین Cielo Finance نیز گزارش شده است برداشت های عمده از Nexo، برجسته تراکنش با بیش از 200000 دلار استیبل کوین کوین (USDC) که در ژانویه پلتفرم را ترک کردند.
نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉