وام دهنده Crypto Matrixport علیرغم بحران وام دهی به دنبال کمک مالی 100 میلیون دلاری است


Matrixport وام دهنده رمزنگاری با پشتوانه بیت مین، نیمه دیگر دور جدید سرمایه گذاری با هدف افزایش ۱۰۰ میلیون دلاری است.

شرکت ارزهای دیجیتال Matrixport که توسط یکی از بنیانگذاران Bitmain وو جیهان تأسیس شده است، علیرغم بحران جاری بازار کریپتو، در حال افزایش 100 میلیون دلاری است.

بلومبرگ در 25 نوامبر گزارش داد که سرمایه گذاران پیشرو در حال حاضر 50 میلیون دلار به دور جدید 1.5 میلیارد دلاری ماتریکسپورت متعهد شده اند. این معامله هنوز نهایی نشده است زیرا Matrixport همچنان در جستجوی سرمایه گذاران برای نیمه دیگر دور است.

به گفته این شرکت، دور جدید بخشی از برنامه معمول تامین مالی Matrixport است. راس گان، رئیس روابط عمومی شرکت گفت: “Matrixport به طور معمول با سهامداران کلیدی به عنوان بخشی از گردش کار عادی خود، از جمله سرمایه گذارانی که مایل به مشارکت و تحقق چشم انداز ما به عنوان ارائه دهنده خدمات مالی دارایی های دیجیتال هستند، درگیر می شود.”

سرمایه گذاری جدید Matrixport یک سال پس از آن صورت می گیرد که این شرکت دور سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری سری C خود را در آگوست 2021 راه اندازی کرد و با ارزش 1 میلیارد دلاری تبدیل به یک تک شاخ شد.

این جمع آوری کمک های مالی توسط شرکت های بزرگ سرمایه گذاری خطرپذیر جهانی از جمله DST Global، C Ventures و K3 Ventures رهبری می شد. سایر مشارکت‌کنندگان در این دور شامل سرمایه‌گذاران عمده صنعت مانند Tiger Global، Qiming Venture Partners، CE Innovation Capital، A&T Capital و همچنین سرمایه‌گذاران موجود مانند Polychain، Dragonfly Capital، Lightspeed، IDG Capital و دیگران بودند.

طبق داده های بلومبرگ، Matrixport هر ماه 5 میلیارد دلار تراکنش را پردازش می کند و ده ها میلیارد دلار دارایی دارد. گزارش شده است که این شرکت نزدیک به 300 کارمند دارد.

Matrixport که در فوریه 2019 تأسیس شد، یکی از بزرگترین وام دهندگان ارزهای دیجیتال در آسیا است که طیف گسترده ای از خدمات رمزنگاری، از جمله تجارت و نگهداری را ارائه می دهد. این شرکت همچنین وام های ارز دیجیتال و استیبل کوین و همچنین وام های صفر هزینه با نرخ بهره 0 درصد و حفاظت از انحلال ارائه می دهد.

Matrixport یکی از معدود پلتفرم‌های وام‌دهی رمزنگاری است که به نظر می‌رسد تحت تأثیر بحران وام ارزهای دیجیتال قرار نگرفته است. همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، برخی از بزرگترین پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو، از جمله سلسیوس و بلاک‌فای، امسال به دلیل ادامه بازار نزولی و بحران وام کریپتو با مشکلات بزرگی مواجه شده‌اند.

مربوط: بنا بر گزارش ها، موسسه اعتباری رمزنگاری Hodlnaut با تحقیقات پلیس در سنگاپور مواجه است

شرکت رمزنگاری وو همچنین چند مشکل را به دلیل سقوط ارز رمزنگاری Sam Bankman-Fried گزارش کرد و گفت که تحت تأثیر آلودگی مداوم FTX قرار نگرفته است. Matrixport در 11 نوامبر گزارش شده است وی با اشاره به اینکه 79 نفر از کاربران آن پس از مشکلات FTX متحمل ضرر شدند، افزود که محصولات آسیب دیده شامل محصولات با درآمد ثابت BTC و محصولات صندوق ویکتوریا BTC هستند.

این شرکت گفت: «ما باید تأکید کنیم که محصولات Matrixport در معرض جداسازی شدید از یکدیگر هستند تا یک محصول متاثر بر محصولات دیگر تأثیر نگذارد، زیرا دارایی اساسی و جریان سرمایه از هم جدا می‌شوند.
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید