بنا بر گزارش ها، موسسه اعتباری رمزنگاری Hodlnaut با تحقیقات پلیس در سنگاپور مواجه است

بنا بر گزارش ها، موسسه اعتباری رمزنگاری Hodlnaut با تحقیقات پلیس در سنگاپور مواجه است


گزارش شده است که Hodlnaut در مورد قرار گرفتن خود در معرض استیبل کوین الگوریتمی Terra که اکنون از بین رفته است، دروغ گفته و حدود 190 میلیون دلار از دست داده است.

وام‌دهنده رمزارز، هودلنات، مستقر در سنگاپور، بر اساس اتهامات کلاهبرداری و کلاهبرداری با تحقیقات پلیسی مواجه است.

طبق گزارش های رسانه های محلی، اداره امور بازرگانی پلیس بر اساس شکایات متعدد علیه این پلتفرم بین ماه اوت و نوامبر 2022 تحقیقاتی را در مورد بنیانگذاران این صرافی آغاز کرد.

پلیس سنگاپور خاطرنشان کرد که بیشتر شکایات مربوط به اظهارات نادرست و اطلاعات نادرست در مورد قرار گرفتن شرکت در معرض یک توکن دیجیتال خاص است. پلیس همچنین به سرمایه گذاران متاثر از بحران Hodlnaut توصیه کرد که به صورت آنلاین شکایت کنند و اسناد قابل تأیید تاریخ تراکنش خود را در این پلت فرم ارائه دهند.

نه پلیس سنگاپور و نه Hodlnaut بلافاصله به درخواست های Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

اولین نشانه‌های مشکل برای وام‌دهنده کریپتو در 8 آگوست زمانی که برداشت از پلتفرم را به دلیل بحران نقدینگی به حالت تعلیق درآورد، ظاهر شد. تعلیق برداشت‌ها تنها چند ماه پس از سرایت بدنام رمزنگاری‌شده ناشی از انفجار اکوسیستم Terra در سه ماهه دوم رخ می‌دهد.

در آن زمان، این پلتفرم ادعا کرد که دیگر در معرض استیبل کوین الگوریتمی منحل‌شده Terra، که اکنون TerraUSD Classic (USTC) نامیده می‌شود، نیستند. با این حال، داده های زنجیره ای با ادعاهای وام دهندگان رمزارز در تضاد است و نشان می دهد که آنها حداقل 150 میلیون دلار در USTC دارند.

داده های زنجیره ای بعداً در یک گزارش پزشکی قانونی در ماه اکتبر تأیید شد. این گزارش بیان می‌کند که وام‌دهنده کریپتو به دلیل فروپاشی Terra حدود 190 میلیون دلار از دست داد و بعداً هزاران سند مربوط به سرمایه‌گذاری‌های خود را حذف کرد تا افشای آنها را پنهان کند.

مرتبط: موسسه اعتباری رمزنگاری Hodlnaut به دنبال مدیریت قضایی برای جلوگیری از انحلال اجباری است

Hodlnaut موفق شد ریسک USTC خود را برای تقریباً سه ماه پس از فروپاشی اکوسیستم Terra مخفی نگه دارد، اما در نهایت قربانی بحران نقدینگی شد که او را مجبور کرد به دنبال مدیریت قضایی باشد، جایی که دادگاه یک مدیرعامل موقت جدید را برای شرکت منصوب کرد. سه ماه بعد، مدیران آن اکنون با تحقیقات پلیسی برای نگه داشتن کاربران در تاریکی روبرو هستند.

در ماه آگوست، وام دهنده کریپتو گفت که در حال کار بر روی یک طرح بازسازی است که امیدوار است به زودی عملیات خود را از سر بگیرد.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉