گزارش: وام دهنده کریپتو جنسیس ظاهراً 900 میلیون دلار به مشتریان Gemini بدهکار است


این موضوع به برنامه Gemini Earnings مرتبط است که 8 درصد سود در وام های رمزنگاری ارائه می کند و توسط Gemini با مشارکت جنسیس اجرا می شود.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز که در دسامبر منتشر شد، وام دهنده کریپتو جنسیس و شرکت مادرش Digital Currency Group (DCG) ظاهراً 900 میلیون دلار به مشتریان خود به جمینی بدهکار هستند.

مشکل از سقوط چشمگیر FTX در ماه نوامبر ناشی می شود. صرافی کریپتو Gemini محصولی به نام Gemini Earn را با مشارکت جنسیس اجرا می‌کند و به سرمایه‌گذاران این فرصت را می‌دهد تا با وام دادن به کریپتو خود، از جمله استیبل کوین‌های متصل به بیت‌کوین و ارزهای فیات، 8 درصد سود کسب کنند.

در 16 نوامبر، جنسیس اعلام کرد که به‌دلیل آشفتگی بی‌سابقه بازار، «روزها پس از افشای تقریباً 175 میلیون دلار وجوهی که در حساب معاملاتی FTX گیر کرده بود، برداشت‌ها را به‌طور موقت تعلیق می‌کند. جنسیس ظاهراً در جمع آوری پول برای واحد وام دهی خود با مشکل مواجه است، اما گمانه زنی ها مبنی بر ورشکستگی “به زودی” را رد کرده است.

همچنین به نقل از صفحه وضعیت بازار سهام، Gemini Earn در تاریخ 25 آبان ماه با مشکل سپرده گذاری مواجه شد. در حالی که این محصول در زمان نگارش این مقاله در دسترس نیست، سایر خدمات جمینی از جمله موتور معاملات مبادله ای و کارت اعتباری جمینی در دسترس هستند.

در این گزارش آمده است که جمینی کمیته ای متشکل از طلبکاران تشکیل داده و در تلاش است تا وجوه خود را از Genesis و DCG بازگرداند. در 29 نوامبر، جمینی مرکز اعتماد خود را اعلام کرد که معیارهای وجوهی را که توسط جمینی و به نمایندگی از صرافی نگهداری می‌شود را نشان می‌دهد، تا بتواند اعتماد مشتریان را در میان ترس از گسترش واگیر پس از سقوط FTX بازگرداند.

با این حال، در موضوع تویتر در مورد مرکز اعتماد، مشتریان برنامه Earn نشان دادند که پس از از سرگیری درآمدهای برداشت، اعتماد خود را دوباره به دست خواهند آورد.

برنامه Gemini’s Win در سال 2021 در ایالات متحده راه اندازی شد. این شرکت گفت که از نوامبر 2022، در بیش از 65 کشور، از جمله حوزه های قضایی جدید مانند کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، مجارستان، ایرلند، لتونی، لیختن اشتاین، پرتغال، رومانی، اسلوونی، سوئد و غیره فعالیت می کند. این صرافی تحت تاثیر بازار خرس ارز دیجیتال در حال انجام است و در سال جاری ۲۰ درصد از کارکنان خود را اخراج کرد.

Gemini و Genesis بلافاصله به درخواست‌های Cointelegraphs برای اظهار نظر پاسخ ندادند.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید