اخراج کریپتو در حال افزایش است زیرا صرافی ها به دلیل بازار نزولی غالب ویران می شوند.

اخراج کریپتو در حال افزایش است زیرا صرافی ها به دلیل بازار نزولی غالب ویران می شوند.


چندین پلتفرم تجاری محبوب ارزهای دیجیتال، از جمله Kraken و Coinbase، اخیرا دور جدیدی از اخراج را راه اندازی کرده اند.

غیرقابل انکار است که بازار کریپتو در سال گذشته تحت فشار نزولی گسترده قرار گرفته است، همانطور که این واقعیت نشان می دهد که کل سرمایه این صنعت در بیشتر مدت سال پس از مقیاس بندی به زیر 900 میلیارد دلار ادامه داد. به بالاترین حد خود یعنی 3 تریلیون دلار در سال 2021.

مشخصه این شرایط اخراج بسیاری از بزرگترین بورس های جهان در ماه های اخیر و همچنین بسیاری از شرکت هایی بود که با ورشکستگی مواجه شدند. همچنین، خرابی اخیر FTX باعث ایجاد سرایتی شده است که همچنان تأثیر زیادی بر چندین پلتفرم کریپتو دارد و سرمایه‌گذاران جدید را از ورود به این فضا منصرف می‌کند.

از سه ماهه دوم سال 2022، تعدادی از دارایی‌های رمزنگاری پیشرو (از جمله بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی دارایی‌های دیجیتال و وام‌دهی) مانند Terra، Celsius، Bbl، Voyager Digital، Vauld، FTX، Alameda Research و BlockFi یا به طور کامل از کار افتاده یا شکایت کرده‌اند. بنابراین ورشکستگی دردسرهای بیشتری را برای صنعت رقم می زند.

اخراج دسته جمعی همچنان ادامه دارد

از آنجایی که بازار همچنان با بادهای مخالف بزرگی مواجه است، بسیاری از شرکت های رمزنگاری، به ویژه صرافی ها، مجبور به ترک نیروی کار خود شده اند. تخمین زده می شود که این صنعت تنها در یازده ماه اول سال شاهد بیش از 26000 اخراج بوده است.

در ماه نوامبر، پلتفرم تجارت ارزهای دیجیتال پیشرو کوین‌بیس دور جدیدی از اخراج‌ها را اعلام کرد، زیرا طبق گزارش‌ها، این شرکت بیش از 60 کارمند خود را از تیم‌های استخدام و استخدام شرکتی اخراج کرد. علاوه بر این، در اوایل سال جاری، شرکت 18 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد (حدود 1100 مخالف)، و برایان آرمسترانگ، مدیر عامل شرکت، اعتراف کرد که بیش از آنچه در ابتدا نیاز بود، کارکنان خود را استخدام کرده است.

به همین ترتیب، در 30 نوامبر، صرافی کریپتوکارنسی کراکن اعلام کرد که راه خود را با 30 درصد از نیروی کار جهانی خود (معادل بیش از 1000 کارمند) در بحبوحه رکود مداوم بازار جدا خواهد کرد. سخنگوی این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد:

از ابتدای سال جاری، عوامل کلان اقتصادی و ژئوپلیتیکی بر بازارهای مالی فشار آورده است. این منجر به کاهش قابل توجه حجم تراکنش ها و ثبت نام مشتریان کمتر شده است. ما با کاهش سرعت تلاش‌های استخدام و اجتناب از تعهدات بازاریابی عمده پاسخ دادیم. متأسفانه اثرات منفی بر بازارهای مالی ادامه یافت و ما گزینه‌های ترجیحی را برای تطبیق هزینه‌ها با تقاضا به پایان رساندیم.»

شایان ذکر است که این شرکت در خرداد ماه اعلام کرد که مایل است با اضافه کردن 500 نیروی مجرب به کارکنان خود (اخراجی از سایر شرکت ها) فعالیت خود را گسترش دهد.

آخرین: بیت کوین، سکه سانگو و جمهوری آفریقای مرکزی

در نهایت، اخراج‌های فوق‌الذکر به شرکت‌های رمزنگاری آمریکایی محدود نشد، زیرا صرافی پیشرو دارایی دیجیتال استرالیا Swyftx اخیراً اعلام کرد که 90 شغل خود را کاهش داده است. پیش از این توسعه، این شرکت با معافیت 260 کارمند، کل نیروی کار خود را 35 درصد کاهش داد. به همین ترتیب، صرافی محبوب ارزهای دیجیتال Lemon Cash، که عملیات‌های گسترده‌ای در آرژانتین و برزیل دارد، یک ماه پیش با اشاره به فقدان افق بازیابی روشن، از کاهش 38 درصدی نیروی کار خود خبر داد.

سایر نمونه های قابل توجه مشابه

مشابه تحولاتی که در بالا ذکر شد، صرافی ارز دیجیتال Bybit نیز اعلام کرده است که دور جدیدی از اخراج‌ها را راه‌اندازی می‌کند (تقریباً 250 موقعیت تخمین زده می‌شود). تا این مرحله، مدیر عامل شرکت بن ژو بیرون بیار او در توییتر گزارش داد که این شرکت در حال حاضر در تلاش است تا با تمرکز مجدد بر روی عملیات روزانه خود، به ویژه با تعمیق بازار نزولی، هزینه های خود را مدیریت کند. به گفته ژو، این تصمیم اخیر تأثیر مستقیمی بر 30 درصد کارکنان او خواهد داشت و افزود:

“کوچک سازی برنامه ریزی شده در کل خواهد بود. این واقعیت که این سازماندهی مجدد بر بسیاری از بابادی های عزیز و برخی از دوستان قدیمی ما تأثیر خواهد گذاشت، همه ما را ناراحت کرده است.

Unchained Capital، یک شرکت خدمات مالی بیت کوین (BTC) حدود 630 نفر را در ماه نوامبر آزاد کرد و عملاً 15٪ نیروی انسانی خود را کاهش داد. جو کلی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، در پست اخیر خود در مورد اخراج ها، اظهار داشت که اخراج ها هیچ ارتباطی با حماسه اخیر FTX ندارد و اظهار داشت: «تامین مالی وام های پشتوانه بیت کوین به دلیل بازار اخیر محدود شده است. مناسبت ها.”

گلکسی دیجیتال، شرکت دارایی دیجیتال و بلاک چین به رهبری سرمایه گذار محبوب مایک نووگراتز، قصد دارد حداقل 20 درصد (حدود 170 کارمند) کارکنان خود را کاهش دهد تا بر ساختن آینده و به حداکثر رساندن ارزش سهامداران در بلندمدت تمرکز کند. شایان ذکر است که از ابتدای سال تاکنون ارزش سهام گلکسی به میزان خیره کننده 80 درصد کاهش یافته است.

گروه ارز دیجیتال (DCG)، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که بر بازار ارزهای دیجیتال متمرکز است، اخیراً حدود 13 درصد کاهش یافته و 66 کارمند را در این فرآیند اخراج کرده است. این شرکت رمزنگاری که توسط میلیاردر بری سیلبرت تأسیس شده است، گفته است که می‌خواهد ساختار مالی خود را بازسازی کند و در عین حال چندین مدیر ارشد را ارتقا دهد.

جالب است بدانید که جنسیس گلوبال تریدینگ زیرمجموعه DCG یکی از نهادهای کلیدی درگیر در فروپاشی 3AC، یک صندوق تامینی رمزارز محبوب بود که یکی از اولین ضررهای بزرگ سال را متحمل شد. Genesis Asia Pacific Ltd. از DCG به Three Arrows 2.4 میلیارد دلار وام داده بود و صندوق تامینی 1.2 میلیارد دلار به صورت ارزهای دیجیتال و سایر وثیقه ها در ماه اکتبر سپرده گذاری کرده بود.

در نهایت، Dapper Labs، شرکتی که پروژه‌های محبوبی مانند CryptoKitties، NBA Top Shot، NFL All Day، UFC Strike و بلاک چین Flow را پشت سر می‌گذارد، در ماه نوامبر تعداد کارکنان خود را 22 درصد (135) کاهش داد.

بنیانگذار و مدیرعامل رهام قارگوزلو گفت: «این تخفیف‌ها آخرین چیزی است که می‌خواهیم انجام دهیم، اما برای سلامت بلندمدت کسب‌وکار و جوامع ما ضروری است. ما می‌دانیم که Web3 و رمزنگاری آینده در صنایع مختلف هستند. پتانسیل 1000 برابری از اینجا از نظر پذیرش جریان اصلی و تأثیر – اما محیط اقتصاد کلان امروز به این معنی است که ما کنترل کامل زمان‌بندی را نداریم.»

برای درک بهتر اخراج‌های اخیر، کوین‌تلگراف با شیائو شیائو، مدیر سرمایه‌گذاری در HashKey Capital، یک گروه خدمات مالی دارایی دیجیتال، تماس گرفت. از نظر او، اخراج‌ها در نتیجه پرکاری بیش از حد در صرافی‌ها و همچنین زمستان رایج ارزهای دیجیتال است.

“در طول یک بازار صعودی، بسیاری از مشاغل وجود دارند که نیاز به توجه دارند. صرافی ها اغلب برای ترویج خطوط جدید کسب و کار کار می کنند، به این معنی که استخدام افراد بیشتر، گاهی اوقات بیشتر از نیاز، منطقی است. اما در یک بازار نزولی، شرکت‌ها تمایل دارند بر نحوه تخصیص کارآمدتر سرمایه تمرکز کنند. با توجه به بازگشت سرمایه بالقوه، ممکن است زمان مناسبی برای یک خط جدید کسب و کار نباشد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی، بسیاری از شرکت‌ها در تلاش هستند تا هزینه‌های غیرضروری را کاهش دهند و برای دوره‌های صعودی بعدی آماده شوند که این امر دشوار است زیرا به پرسنل زیادی نیاز دارد. شیائو گفت: “وضعیت نقدینگی برای بسیاری از صرافی‌های بزرگ همچنان قوی است و بنابراین آنها توانایی حفظ تیم‌های بزرگ را دارند.”

آخرین: استفاده از فناوری بلاک چین برای مبارزه با سرقت خرده فروشی

Gökberk Kızıltan، رئیس ارتباطات Snapmuse.io، یک پلتفرم Web3 برای سازندگان محتوا، به کوین تلگراف گفت که بازار کریپتو به موازات فراز و نشیب های صنعت فناوری در نوسان است: با هر بازار صعودی، صدها پروژه ظاهر می شوند که ارزش آنها بالاتر می رود سپس. ، در طول اجرای خرس، کاربران با ترک پروژه هایی با بودجه رو به کاهش، خروج سریعی را انجام می دهند. اضافه:

مبادلات اساس این اکوسیستم هستند. به عنوان دروازه ورود به ارزهای دیجیتال، آن‌ها کسانی هستند که باید در مواقع تقاضا گام بردارند و شروع به استخدام کنند. وقتی شرایط تغییر می‌کند و زمستان کریپتو به ناچار آغاز می‌شود، اغلب خود را بزرگتر از آن می‌بینند که نمی‌توانند در این شرایط جان سالم به در ببرند. اخراج، روش بقای آنهاست. انعطاف پذیری برای استخدام و اخراج بر اساس شرایط بازار به آنها چابکی برای برآورده کردن انتظارات بازار در دوران رونق و رکود می دهد.

او همچنین خاطرنشان کرد که مشکل اخراج کارکنان منحصر به صنعت کریپتو نیست و خاطرنشان کرد که شرایط ضعیف بازار کلان در نزدک نیز منعکس شده است زیرا صنعت فناوری اخیراً شاهد تعداد زیادی اخراج بوده است. کیزیلتان گفت: «فکر نمی‌کنم واکنش بازار سهام به باد مخالف فعلی با آنچه اکثر شرکت‌های فناوری سنتی تجربه کرده‌اند، متفاوت باشد.

چه چیزی در پیش است؟

مجموعه‌ای از سقوط‌های اخیر که به بازار آمد، موج جدیدی از مقررات را در کوتاه مدت به راه خواهد انداخت. در این زمینه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و رئیس آن، گری جنسلر، تا کنون در مورد ارائه شفافیت در مورد وضعیت حقوقی دارایی های دیجیتال دوگانه باقی مانده اند.

با این حال، با کاهش FTX که موج شوک در سراسر جهان ایجاد کرد، به نظر می‌رسد که قانون‌گذاران چاره‌ای جز اجرای مقررات در کوتاه‌مدت ندارند. در واقع، بسیاری بر این باورند که اجرای مقررات کیفیت می تواند اقتصاد کریپتو را تحریک کند و به سرمایه گذاران جدید برای ورود به بازار کمک کند. بنابراین، همانطور که ما به سمت آینده ای حرکت می کنیم که توسط فناوری های غیرمتمرکز هدایت می شود، جالب است که ببینیم چگونه بخش تجارت کریپتو به تکامل خود ادامه می دهد.
نویسنده: Shiraz Jagati

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉