با رسیدن فشار نظارتی به نقطه جوش، وکلای کریپتو مورد تقاضا خواهند بود

با رسیدن فشار نظارتی به نقطه جوش، وکلای کریپتو مورد تقاضا خواهند بود


وکلای تجارت با دانش کامل از فناوری بلاک چین و کریپتو تقاضای ویژه ای خواهند داشت.

این دو محقق حقوقی بر این باورند که وکلای متبحر در حوزه رمزنگاری نقش مهمی را در شرکت‌های Web3 ایفا خواهند کرد، به ویژه پس از فروپاشی FTX و آمادگی صنعت برای تلاطم نظارتی.

توماس هوک، استاد دانشکده حقوق بوستون و رئیس بخش انطباق در صرافی بیت استامپ، به کوین تلگراف گفت که وکلای Web3 به زودی به «متمایزکننده‌های کسب‌وکار» تبدیل خواهند شد، زیرا آنها با وظیفه دشوار کمک به شرکت‌ها برای عبور از عدم قطعیت‌های قانونی و نظارتی مواجه خواهند شد.

هوک توضیح می دهد که این در نهایت تعیین می کند که شرکت ها با چه سرعتی می توانند محصولات و خدمات خود را به بازار عرضه کنند:

با توجه به عدم وضوح و پیچیدگی در بسیاری از مقررات، شرکت‌های Web3 همچنان برای حمایت از خود به نمایندگان قانونی و انطباق نیاز خواهند داشت. چنین افرادی در حال تبدیل شدن به متمایزکننده‌های کسب‌وکار هستند زیرا می‌توانند به یک کسب‌وکار کمک کرده یا مانع ورود سریع به بازار در شرایط قانونی و سازگار شوند. شیوه.”

هوک افزود: “بدون آنها، شرکت ها ممکن است با شکست مواجه شوند، زیرا تنظیم کننده ها سعی می کنند با صنعت مقابله کنند.”

محقق ارشد در مرکز نوآوری بلاک چین RMIT، دکتر. آرون لین به کوین تلگراف گفت که در محیط کنونی، شرکت های Web3 باید احتیاط کنند و در صورت لزوم به دنبال مشاوره حقوقی باشند.

کارآفرینان به تصمیم گیری در شرایط عدم اطمینان اقتصادی عادت دارند، اما در عملکرد تحت عدم اطمینان قانونی چندان خوب نیستند.

لین توضیح داد که سرعت نوآوری مبتنی بر بلاک چین همراه با بیش از 50 صورت حساب دارایی دیجیتال مستقل که اخیراً به کنگره ایالات متحده ارائه شده است، این نیاز را بیشتر نشان می دهد.

BettWeb3 معتقد است که برخی از وکلای آن از صنعت حقوق بازرگانی می‌آیند، که پایه‌ای «مهم» برای وکلا در فضای کریپتو است.

یک وکیل خوب Web3 یک وکیل تجاری خوب خواهد بود. بهترین وکلای Web3 در این زمینه امروز به عنوان وکلای تجارت از یک نوع شروع کردند، و من امیدوارم که این پایه اصلی همچنان بسیار مهم باشد.”

با این حال، لین گفت: «دانش فناوری‌هایی که پشته Web3 را تشکیل می‌دهند در دهه آینده به طور فزاینده‌ای مورد تقاضا خواهد بود».

مربوط: وکیل قانون جدید دارایی مجازی فدرال در امارات متحده عربی را توضیح می دهد

به گفته نیل داندون، بنیانگذار CryptoRecruit، در حال حاضر، این صنعت “بسیار جا افتاده” باقی مانده است.

لین اضافه کرد که برای اکثر شرکت های Web3، وکالت قانونی توسط وکیل خارجی به جای وکلای داخلی ارائه می شود که بیشتر بر دعاوی مربوط به خدمات مالی و قوانین اوراق بهادار تمرکز می کنند.


نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉