گزارش جدید Huobi نشان می‌دهد که بازار کریپتو در این ۲ کشور «بالغ‌ترین» است


یک گزارش جدید به این نتیجه رسید که ایالات متحده و ویتنام بهترین امتیازها را برای «سررسید کریپتو» در سال 2022 داشتند.

بیت کوین (BTC) و کریپتو تنها توسط 13.7 درصد از آمریکایی ها استفاده می شود، اما آنها حجم ارز بیشتری نسبت به دیگران ایجاد می کنند.

آخرین داده های گردآوری شده توسط صرافی Huobi تأیید می کند که در سال 2022 ایالات متحده “بالغ ترین” بازار ارزهای دیجیتال است.

ایالات متحده آمریکا و ویتنام در زمینه ارزهای دیجیتال پیشتاز هستند

علیرغم افت شدید قیمت بیت کوین و آلتکوین در سال جاری، علاقه در سراسر جهان همچنان “بسیار فعال” است و رهبران ممکن است شگفت زده شوند.

Huobi Research، یکی از شرکت های تابعه Huobi Global، در آخرین گزارش سالانه خود فاش کرد که ایالات متحده 9.2٪ از حجم مبادلات متمرکز جهانی (CEX) را به خود اختصاص داده است. وقتی صحبت از DeFi به میان می آید، این رقم حتی بالاتر است – 31.8٪ از حجم جهانی.

در عین حال، درصد جمعیتی که از رمزنگاری استفاده می کنند به اندازه برخی حوزه های قضایی دیگر بالا نیست. این گزارش خاطرنشان کرد که 13.7 درصد از آمریکایی ها از رمزنگاری استفاده می کنند، در حالی که ویتنام 20.3 درصد است که در میان 15 کشور مورد بررسی پیشتاز است.

نمودار توسعه بازار رمزنگاری (اسکرین شات). منبع: Huobi

با این حال، به طور کلی، ایالات متحده بالاترین امتیاز نرمال شده را برای «بلوغ بازار ارزهای دیجیتال» به دست آورد که بسیار جلوتر از هر رقیبی است. ویتنام با 35 امتیاز در مقابل 91.9 امتیاز برای ایالات متحده در رتبه دوم جدول قرار دارد.

با این حال، Huobi ویتنام را به عنوان کشوری با “بالاترین نرخ پذیرش در ارزهای دیجیتال” توصیف می کند و صحنه تجارت کریپتو در کره جنوبی و ژاپن را “بسیار فعال” توصیف می کند.

ژاپن و کره جنوبی ترافیک فوق العاده ای را برای مبادلات فراهم کردند. در آسیا به ویژه کره جنوبی با 7.4 درصد در رتبه دوم و ژاپن با 3.85 درصد در رتبه ششم قرار گرفتند.

در سوی دیگر، کشورهایی که کمترین امتیاز بلوغ را دارند، چین، سنگاپور و کره جنوبی به ترتیب با 5.9، 9.4 و 14.5 هستند.

امتیازات بلوغ کریپتو بر اساس کشور (عکس از صفحه نمایش). منبع: Huobi

با توجه به گسترش نظارتی و پذیرش ارز دیجیتال به عنوان یک فناوری، سنگاپور به دلیل موقعیت مکانی خود متمایز است.

Huobi نوشت: «سنگاپور به طور طبیعی به یک مقصد برتر برای استارت‌آپ‌های فناوری تبدیل شده است که تعداد زیادی از شرکت‌های مبتکر و تک‌شاخ از جمله پخش‌کننده‌های رمزنگاری را به خود جذب کرده است.

سنگاپور تحمل و باز بودن را برای صنعت کریپتو حفظ می‌کند: مقررات اجرا می‌شوند، اما هنوز فضای زیادی برای نوآوری وجود دارد.

با این حال، این گزارش تنها 4.9٪ از جمعیت معاملات ارزهای دیجیتال سنگاپور را شناسایی می کند که 0.8٪ از حجم CEX جهانی را تشکیل می دهد، با شاخص جمعیت اینترنت تنها 2/100.

ویرایش “مناسب” از قو سیاه FTX جلوگیری می کند

در همین حال، این گزارش اذعان می‌کند که وضعیت نظارتی برای کریپتو در پی رسوایی FTX ضعیف است.

مطالب مرتبط: آیا Grayscale FTX بعدی خواهد بود؟

با وجود این، Terra می‌گوید که FTX بزرگترین فاجعه سال برای کریپتو نیست، زیرا شکست LUNA و ورشکستگی Three Arrows Capital (3AC) ضروری‌تر است.

ورشکستگی FTX سومین رویداد تاثیرگذار در سال 2022 پس از فروپاشی Terra و 3AC است.

مسائل اصلی پرونده FTX، اختلاس وجوه، تراکنش های فرعی با Alameda Research و غیره. اگر مقررات مربوط به دارایی های کریپتو در کشورهای مختلف به درستی اجرا شود، این اتفاق نخواهد افتاد.

کوین تلگراف به گزارش گسترده در مورد رویدادهای اخیر پیرامون FTX و تأثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال ادامه می دهد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید