میلیاردر فناوری Chamath Palihapitiya: “Crypto در آمریکا مرده است”


Palihapitiya اذعان کرد که صنعت کریپتو بیش از هر صنعت استارت آپی دیگری که ممکن است توجه SEC را به خود جلب کرده باشد “محدودیت ها را تحت فشار قرار می دهد”.

به گفته Chamath Palihapitiya، سرمایه گذار میلیاردر و گاو نر بیت کوین (BTC)، رگولاتورها در ایالات متحده صنعت ارزهای دیجیتال را به مرگ کشانده اند.

او در اپیزود 22 آوریل از پادکست All-In با جسارت گفت: “Crypto در آمریکا مرده است.”

اظهار نظر Palihapitiya در پاسخ به اخبار مبنی بر اینکه صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase اکنون در حال بررسی یک حرکت خارج از کشور است، منتشر شد. او به گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اشاره کرد:

کریپتو در آمریکا مرده است. منظورم این است که اکنون Gensler بحران بانکی را به گردن رمزارزها می اندازد – به همین دلیل است که مقامات ایالات متحده قاطعانه اسلحه خود را به سمت ارزهای دیجیتال نشانه می روند.

در حالی که Palihapitiya گفت که ایالات متحده احتمالاً ارز دیجیتال را تهدیدی برای “بنیاد” خود می بیند، سرمایه گذار فناوری برخی از ایرادات را به صنعت نسبت داد:

با انصاف به تنظیم کننده ها، [the crypto sector] بیش از هر بخش دیگری از اقتصاد استارتاپی، مرزها را جابجا کرد.”

او تحلیل خود را با این نتیجه گیری به پایان رساند که بازیگران خوب در حال حاضر «بهای کار بدی که توسط FTX و سایر شرکت‌هایی که بر شهرت این صنعت تأثیر می‌گذارند می‌پردازند».

وی افزود: «این صورت حساب برای آنها آمده است.

دیوید ساکس، یکی از مجریان برنامه، گفت که ایالات متحده ممکن است سعی در خفه کردن کریپتو داشته باشد زیرا می تواند سلطه دلار آمریکا را از بین ببرد:

فکر می‌کنم احتمالاً تصادفی نیست که همه این نگرانی‌ها را در مورد دلارزدایی می‌بینید و در عین حال کریپتوکارنسی‌ها را هم سقوط می‌کند.

اما ساکس، که بر این عقیده بود که سوق دادن شرکت‌های کریپتو به خارج از کشور «برای نوآوری آمریکایی وحشتناک خواهد بود»، تلویحاً به این نکته اشاره کرد که تأثیر کلی آن کاملاً منفی خواهد بود.

مرتبط با: بیانیه ولز مدیر عامل Coinbase: SEC مانند داوران فوتبال در بازی توپ ترشی هستند

سایر نظر دهندگان مشکل موجود را به عنوان “عملیات Choke Point 2.0” توصیف کرده اند – تلاشی ادعا شده توسط تنظیم کننده ها برای منع بانک ها از نگهداری رمزارز یا ارائه خدمات به شرکت های رمزنگاری.

Palihapitiya از این ایده مبهوت شد که Coinbase، یک پلتفرم تجارت دارایی دیجیتال که به گفته او “بر اساس قوانین بازی می کند، در صف ایستاده است” و “تلاش برای انجام کارهای درست” است، به اندازه ای که اکنون در حال ورشکستگی است به دریافت وضوح نظارتی نزدیک نیست. . FTX.

قبل از اینکه ساکس پاسخ دهد که سام بنکمن-فرید، رئیس سابق FTX، «مهارت بازی کردن با سیستم را دارد، پالیهاپیتایا چگونه ممکن است؟»

در ماه مارس، SEC یک اطلاعیه Wells به Coinbase صادر کرد – اغلب به این معنی است که تنظیم کننده قصد دارد برای نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار ایالات متحده اقدام قانونی علیه این شرکت انجام دهد.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase گفت که در صورت طرح شکایت، آماده شکایت خواهد بود.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید