کریپتو یک دارایی غیرقابل استفاده برای سرمایه گذاران نهادی بزرگ - اجرایی JPMorgan است

کریپتو یک دارایی غیرقابل استفاده برای سرمایه گذاران نهادی بزرگ – اجرایی JPMorgan است


نوسانات طبقه دارایی هنوز برای مدیران پول مشکل ایجاد می کند.

جارد گراس، رئیس استراتژی پورتفولیوی شرکت در JPMorgan Asset Management، به بلومبرگ گفت، سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ هنوز هم تا حد زیادی از بازار ارزهای دیجیتال دوری می‌کنند، زیرا نوسانات طبقه دارایی چالش‌هایی را برای مدیران پول ایجاد می‌کند.

گروس گفت: “کریپتو به عنوان یک طبقه دارایی برای اکثر سرمایه گذاران نهادی بزرگ عملا وجود ندارد.”

گراس معتقد است که اکثر سرمایه گذاران نهادی در حال حاضر “آهی از آرامش می کشند زیرا وارد آن بازار نشده اند” و بعید است که این اتفاق به این زودی ها رخ دهد.

بازار نزولی همچنین به این ایده پایان داد که بیت کوین (BTC) می تواند شکلی از طلای دیجیتال باشد یا به عنوان یک محافظ تورم عمل کند. گروس گفت که «مشخص است» که اینطور نیست.

مرتبط: آشفتگی FTX بررسی صنعت را افزایش می دهد، چیزی که سرمایه گذاران نهادی منتظر آن بودند

این یک سال افت چشمگیر برای بازار کریپتو بود. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین در پایان دسامبر از 47700 دلار در ژانویه به زیر 17000 دلار رسید، در حالی که اتر (ETH) از 3700 دلار به 1200 دلار در همان دوره کاهش یافت. با توجه به CoinMarketCap، کل سرمایه بازار کریپتو از 2.2 تریلیون دلار به حدود 810 میلیارد دلار کاهش یافته است.

در حالی که ارز دیجیتال هنوز می تواند از بسیاری از پرتفوی های سازمانی حذف شود، موسسات مالی بزرگ بیشتر و بیشتر از آن استفاده می کنند. در ماه اکتبر، قدیمی ترین بانک آمریکایی، BNY Mellon، اعلام کرد که از اتر و بیت کوین برای مشتریان سازمانی منتخب محافظت می کند. علاوه بر این، بانک سوسیته ژنرال فرانسه به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات دارایی دیجیتال تأییدیه نظارتی دریافت کرد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، رابین وینس، مدیر عامل BNY Mellon، اظهار داشت که “تقاضای مشتری” “نقطه سرریز” پشت راه اندازی خدمات ارز دیجیتال متمرکز بر سازمان است.

بر اساس گزارش اخیر JPMorgan Chase، تقریباً 43 میلیون آمریکایی یا 13 درصد از جمعیت، حداقل یک بار در طول زندگی خود دارایی‌های رمزنگاری شده‌اند. در حالی که این رقم تنها حدود 3 درصد بود، از قبل از سال 2020 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉