پلتفرم سرمایه گذاری کریپتو Fasset مجوز فعالیت در دبی دریافت کرد


Fasset مجوز Virtual Asset Service Provider (VASP) را از رگولاتورها در دبی دریافت کرد که به آن اجازه می‌دهد به طور قانونی خدمات دلالی-فروشگاهی را در منطقه انجام دهد.

طبق فهرست موجود در وب سایت سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی دبی (VARA)، پلتفرم سرمایه گذاری دارایی دیجیتال Fasset در 29 نوامبر مجوز عملیاتی دریافت کرد.

مجوز Virtual Asset Service Provider (VASP) صادر شده برای Fasset به آن اجازه می دهد تا به طور قانونی خدمات دلال-نمایندگی را در دبی انجام دهد. شرایط مجوز می گوید که این پلت فرم مجاز به خدمت به سرمایه گذاران نهادی محلی، “سرمایه گذاران واجد شرایط” و سرمایه گذاران خرد است.

این شرکت ابتدا در لندن مستقر بود، اما اکنون در اندونزی و دبی فعالیت می کند. در وب سایت فاست آمده است که در اندونزی، مالزی، بنگلادش، پاکستان و ترکیه نیز خدمات ارائه می دهد.

Cointelegraph برای اظهار نظر و اطلاعات بیشتر در مورد توسعه با Fasset تماس گرفت اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

مرتبط با: بازوی سرمایه گذاری استاندارد چارترد برای راه اندازی صندوق رمزنگاری در امارات

رگولاتور VARA “تنها مرجع” برای اجرای مقررات در مورد دارایی های مجازی در دبی است. در اوایل ماه، VARA رهبری خود را تغییر داد زیرا آماده بود تا عملیات خود را گسترش دهد و “عملیات بازار را در مقیاس کامل تسریع بخشد” در سال 2024.

در 15 نوامبر، VARA مجوز VASP را برای متولی ارزهای دیجیتال Hex Trust صادر کرد. رگولاتورها در دبی همچنین مجوزهای MVP یا VASP را برای شرکت‌های رمزنگاری پیشرو مانند Binance، Bybit، Laser Digital East، OKX، Crypto.com و Huobi صادر کرده‌اند.

اخیراً رهبران بایننس گفته‌اند که در حال بررسی تبدیل امارات متحده عربی به «نقطه کانونی» برای عملیات‌های آینده خود هستند.

این تحولات پس از آن اتفاق افتاد که امارات متحده عربی در 8 نوامبر اعلام کرد که قصد دارد قوانین خود را در مورد VASP های بدون مجوز تشدید کند و جریمه هایی را برای عدم رعایت آنها اعمال کند.

دستورالعمل جدید تأکید می‌کند که مقامات از همه مؤسسات مالی دارای مجوز (LFI)، مشاغل و حرفه‌های غیرمالی تعیین‌شده (DNFBP) و VASPهای دارای مجوز دولتی انتظار دارند که تراکنش‌های طرف‌های مشکوک را از طریق «مکانیسم‌های افشاگر» گزارش کنند.

مجله: اختصاصی: 2 سال پس از مرگ جان مک آفی، بیوه جانیس شکسته است و نیاز به پاسخ دارد.


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید