سناتور وارن - رهبران صنعت کریپتو از یک SEC قوی می ترسند

سناتور وارن – رهبران صنعت کریپتو از یک SEC قوی می ترسند


سناتور وارن ادعا می کند که دولت ترامپ “چراغ سبز” کرده است تا بازار ارزهای دیجیتال پر از توکن های ناخواسته، قالیچه کشی و طرح های پونزی را فراهم کند.

الیزابت وارن، سناتور ایالات متحده و بدبین به ارزهای دیجیتال، از کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) می‌خواهد که تلاش‌های خود را برای اجرای ارزهای دیجیتال «دوبرابر» کند و تأکید می‌کند که صنعت ارزهای دیجیتال از مرحله بعدی «ترس» دارد.

اظهارات وارن از مصاحبه ای با پروژه آزادی های اقتصادی آمریکا در 25 ژانویه بیان شد.

این سناتور خاطرنشان کرد که از زمانی که جنسلر در آوریل 2021 به عنوان رئیس SEC سوگند یاد کرد، کمیسیون “شروع خوبی” در حل و فصل برخی از مسائل مطرح شده توسط رهبران سابق SEC در دولت ترامپ داشته است.

سناتور الیزابت وارن از کنگره می‌خواهد که اختیارات و منابع بیشتری را برای کمک به SEC در سرکوب شرکت‌کنندگان در صنعت ارزهای دیجیتال تعیین کند. منبع: رویترز

وارن ادعا کرد که دولت قبلی SEC اساساً برای راه‌اندازی بازار ارزهای دیجیتال «پر از توکن‌های ناخواسته، اوراق بهادار ثبت نشده، قالی‌کشی، طرح‌های پونزی، پمپاژ و دامپینگ، پولشویی و فرار از اجرای قانون» چراغ سبز نشان داده است.

وارن گفت، اما اکنون این موضوع تحت رهبری جنسلر در حال روشن شدن است، که رهبران صنعت را می ترساند:

“به نظر می رسد که کمیسیون هنوز در حال شتاب است. به همین دلیل است که صنعت از یک SEC قدرتمند می ترسد و سالانه میلیون ها دلار برای لابی کردن برای فرار از نظارت SEC هزینه می کند.

این سناتور شکاک رمزارز همچنین به شرکت‌های وام‌دهنده کریپتو، حامیان مشهور و معامله‌گران داخلی اشاره کرد که گفته می‌شود سرمایه‌گذاران خرد را گمراه کرده یا فریب داده‌اند.

اما وارن به همین جا بسنده نکرد.

نماینده ماساچوست گفت SEC باید “از تمام قدرت نظارتی خود استفاده کند” تا “بر کلاهبرداری هایی که برای مصرف کنندگان آمریکایی اعمال می شود تسلط یابد.”

SEC باید دو برابر شود و از ابزارهای خود برای اجرای قوانین استفاده کند، و در جایی که SEC به پلیس بیشتری نیاز دارد، کنگره باید منابع و مقامات جدید مورد نیاز خود را افزایش دهد تا اطمینان حاصل شود که SEC می تواند کار خود را با قدرت کامل در هر گوشه ای از کشور انجام دهد. بازار کریپتو.”

سناتور همچنین از تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده در بخش‌های بانکی و زیست‌محیطی خواست تا اقدامات پاسخگویی بیشتری را علیه برخی از بازیگران بزرگ در صنعت ارزهای دیجیتال اتخاذ کنند.

وی افزود: «کمیسیون با صدای بلند و واضح صحبت کرده است که ارزهای دیجیتال قوانین امنیتی طولانی مدتی را که از سرمایه گذاران محافظت می کند و یکپارچگی بازارهای مالی ما را تضمین می کند، تصویب نمی کنند.

مربوط: کنگره ممکن است “غیرقابل مدیریت” باشد، اما ایالات متحده ممکن است در سال 2023 قانون کریپتو را ببیند

با این حال، به نظر نمی‌رسد که همه سناتورهای ایالات متحده، SEC جنسلر را بر روی یک پایه قرار داده باشند.

در 6 دسامبر، ریچی تورس، سناتور نیویورک، از دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده خواست تا تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا SEC ماه ها قبل از سقوط صرافی ارزهای دیجیتال، کلاهبرداری ادعایی FTX را بررسی کرده و افشا کرده است، انجام دهد:

«اعمال قدرت در عین پرهیز از پاسخگویی به هیچ وجه امکان پذیر نیست».

اندکی بعد، در 10 دسامبر، سناتور مینه سوتا، تام ایمر، SEC و Gensler را به دلیل “تلاش های جمع آوری اطلاعات رمزنگاری” معیوب آنها پس از سقوط FTX و نیاز به توضیح برای کنگره هزینه “شکست های نظارتی” خود مورد انتقاد قرار داد.
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉